Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan vesničan
Příspěvky: 127
Registrován: sob dub 06, 2019 7:09 pm
Bydliště: vysočina

Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#1 Nový příspěvek od Milan vesničan »

Ahoj. Jsem tu nováček, ale snad to tady s Váma budu umět :ano: Nevím co se se mnou stalo, snad nějakej ubývající testosteron či co :) , ale ve svých 42 letech jsem se rozhodl, že nutně potřebuji japonce. Od podzimu loňského roku jsem zde na fóru i všude jinde na netu začal hltat informace, jakže tyto stroje lidem fungují, 8) co se mění atd. Naznal jsem, že jsou to dobré, roky prověřené stroje :ano: Od vánoc do současnosti jsem byl denní návštěvník "bazoše" až minulý týden se objevila Kubota a já z bratrem vyrazil pro ní :rally: . Ale :tyty: dovezl jsem MICINU!, bo Kubota nenastartovala a byla poměrně dost prorezlá :(
Takže, týden je "Spejbl" :smich: (tak jsem ho pojmenoval podle předních světel) doma a mám ho čím dál víc radši. Startuje na drc i bez žhavení, dostal už i nějakou tu údržbu, jako výměna oleje v motoru, je to dle mě ještě poctivý kus železa. Má z teho radost :) musím se s Vámi podělit zatím jenom fotkou z mobilu.
Obrázek
Obrázek
Měl by po nějakém ozkoušení nahradit tento domaděl :idea: , co sestrojil můj bratr. Uf, děkuji za pozornost :) Milan

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#2 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tak vítej mezi japončíky ! I když na fóru nejsem nováček , učinil jsem po dvaatřiceti letech soužití s domadělem stejné rozhodnutí jako Ty . A jak se říká - bude nás víc , nebudeme se bát problémů nic . Tak ať Ti slouží ! A dej fotky .

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#3 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Milane,
tak ať Spejbl poslouchá a dělá jenom radost.
Napiš kde a popřípadě za kolik jsi ho pořídil.
Aby jsme viděli fotky Tvého Spejbla, tak musíš v Googlu povolit sdílení, protože jinak je vidíš pouze Ty.

Já jsem si svoji Micinu pořídil, když mi bylo ještě o 10 let více, než je Tobě dnes, kdy jsem zjistil, že začíná ubývat sil. A opravdu nelituji. Začínám s ním teprve pátý rok a nikdy před tím jsem žádný pracovní stroj na kterém se sedí neměl.
Velmi si na Tobě cením toho, že jsi napřed sháněl informace, potom pořídil, a nakonec se tady s námi o svém stroji podělíš. Většina je právě opak.
Napřed pořídí, pak založí vlákno s dotazem, kde odpověď na jeho otázku se tady již několikrát probírala. A pak asi umře, protože už nestačí ani poděkovat.
Proto takové dotazy již ignoruji a ani tu již tak často nechodím, protože to v poslední době byla ztráta času. Nástupem Vladimíra2 se to ale změnilo a zmova to tady začalo žít. Omlouvám se Petrovi Břízovi a dalším, ale Vladimír to opravdu oživil.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Milan vesničan
Příspěvky: 127
Registrován: sob dub 06, 2019 7:09 pm
Bydliště: vysočina

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#4 Nový příspěvek od Milan vesničan »

A hrome, ony fotky nejsou viditelné? Já na ně koukám i když jsem odhlášený od účtu :'( . No tady je odkaz pokud mi to nejde sdílet https://photos.app.goo.gl/MnAEfHmVK127cf3W8

Micka je koupena od pána od Benešova, mívá nejlevnější stroje na bazoši, ale jsou v původním dovezeném stavu bez výměn olejů atd. Dal nám k tomu i sadu jetých pneu.

Má to samozřejmě i nedostatky- teče přední náprava okolo točení a rotavátor nemá jeden zub.

Dál jsem řešil naftový filtr- učinil jsem u RVR agro objednávku na filtr+nůž. Od minulé středy je to zatím bez reakce :vztek: pouze automat potvrdil objednávku.

Zatím mám namyšleno, že pokvedlám pole(asi1000m) před sázením brambor ;-) a pak půjde strojek trochu do ozdravovny + pořešit tří-bod.

Jinak pánové děkuji za reakci a ať i Vám vaše stroje dělaj radost. Milan.

P.S. může prosím někdo opravit to i v názvu Mutsubishi, mi to nejde editovat. Děkuju. :ano:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#5 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tak jsem si konečně prohlédl obrázky Tvého mazlíka . Je vidět , že je ve stavu dovozu .Už jsem se podílel na repasi několika japončíků , tak jestli můžu doporučit , udělej , než vůbec vyjedeš , tyto věci : Vypusť palivovou nádrž , posviť si tam baterkou , možná se budeš divit . Nejlepší je sundat ji z traktoru . Bývá tam totiž voda a ne málo . Než Ti přijde nový pal. filtr , tak stačí ten starý , pokud není protržený , vyfoukat a usušit . V mojí KUBOTĚ jsem měl víc jak čtvrt litru vody . Pak bych doporučoval z převodovky odpustit tak 1 -2 l oleje a podle toho co vyteče zhodnotit výměnu hned , nebo později . Čeká Tě hodně práce , tak ať se daří ! :friends:

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#6 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ten olej z prevodovky vypust vsechen - bude tam az 15 litru - nech odstat cca. 15 dni a pouzij jen vrchnich 10-12 litru. Zbytek je s vodou namyseny.
Jo a taky vypust olej z prevodky rizeni - tam taky byva hodne vody :-/

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#7 Nový příspěvek od ladiki »

ty jo, na to jak je starý, celkem zachovalý 8)

jinak jak píšou kluci. Udělat nádrž, ještě bych mrknul na dynamo-bývají tam horší ložiska, není od věci mrknout na startér.......celkově zkouknout elektriku-kabeláž.
Jestli budeš měnit olej v převodovce a portálech, pravděpodobně počítej, že Ti začnou téct gufera... ;-)

Uživatelský avatar
Milan vesničan
Příspěvky: 127
Registrován: sob dub 06, 2019 7:09 pm
Bydliště: vysočina

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#8 Nový příspěvek od Milan vesničan »

Jj kluci, děkuji za náměty 8) . Postupně se do toho budu muset pustit. Kupodivu je to za ty roky úplně původní, nic tam není dodělávané či jinak bastlené- snad by to mohlo svědčit o tom, že je to dobře vymyšlené.

Zrovna je stejný trakťák na Sbazaru . Celkem fešák když je v cajku :potlesk:

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 304
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#9 Nový příspěvek od namor »

Můžu se zeptat, kde přesně u Benešova, jsi ho koupil? Nebylo to poblíž Křečovic?
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

Uživatelský avatar
Milan vesničan
Příspěvky: 127
Registrován: sob dub 06, 2019 7:09 pm
Bydliště: vysočina

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#10 Nový příspěvek od Milan vesničan »

Ahoj. Původně jsem jel pro tuto Kubotu https://www.sbazar.cz/likuz/detail/7092 ... otavatorem , ale nakonec jsem od toho pána vzal Mícu, přestože to není tak rozšířený stroj, ale byl prostě zachovalejší. :ano:

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 304
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#11 Nový příspěvek od namor »

Promiň, že se budu opakovat, mě by zajímalo, jestli jsi ho koupil kousek od Křečovic, u pana Uzlíka? Z Tvé odpovědi jsem to nějak nevydedukoval. Díky a ahoj.
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

Uživatelský avatar
Milan vesničan
Příspěvky: 127
Registrován: sob dub 06, 2019 7:09 pm
Bydliště: vysočina

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#12 Nový příspěvek od Milan vesničan »

Ano, pan Uzlík.

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 304
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#13 Nový příspěvek od namor »

Jo díky
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

Uživatelský avatar
Milan vesničan
Příspěvky: 127
Registrován: sob dub 06, 2019 7:09 pm
Bydliště: vysočina

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#14 Nový příspěvek od Milan vesničan »

Ahoj. Tak jsem mu dneska dal očuchat kamenitou vysočinu a převrtal jsem dva pásky pod brambor :) Obrázek
No a naše motoradlo to mohlo valit :D ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi D1550FD aneb Milanův mezohryz

#15 Nový příspěvek od ladiki »

vesničane pěkný fotky 8)

až je budeš vkládat příště -používám postimage.org-tak použij odkaz na náhled do fóra vlož do příspěvku jako text a každou takovou fotku dej jako odkazy za sebou ;-)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“