Vladimírova KUBOTA

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 387
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vladimírova KUBOTA

#2086 Nový příspěvek od Laslou »

Jednu z nejstarších bezmotorových technických pomůcek tam vidím :)

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Vladimírova KUBOTA

#2087 Nový příspěvek od jara1303 »

Ladine, to mě řekni, žes tam aspoň ani jednou harků nepřejel.... :)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Vladimírova KUBOTA

#2088 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...Jaro , celou jarní přípravu jsem v rámci testování udělal varinou . Sice moc nemrzlo , ale zem byla po loňských experimentech s podrýváním a jiným , nadýchaná jako když přidáš PrDoPeč do těsta .

Obrázek

...ale víckrát to neudělám !

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Vladimírova KUBOTA

#2089 Nový příspěvek od Britt »

Proč? Známý ryje ručně už řadu let a nemůže si to vynachválit. Veškerou mechanizaci posílá tam, kde slunce nesvítía kam nikdo neodchází rád.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Vladimírova KUBOTA

#2090 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...proč ? Počkej , až budeš mít moje roky . Jak píše Ondra , budeš rád , že můžeš na něčem sedět . :smich:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12964
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vladimírova KUBOTA

#2091 Nový příspěvek od Čárls »

JJ třeba na zadku :smich: Já už taky jak je podzim a rejt pidizahrádku sem naštvaný Kdysi sem si nakoupil fiskary sekyrky . Pak mě chytli záda a už sem šel koupit hydraulickou a jelikož sem líný postavil sem si na třísky kuželovku Prostě jak přijdou léta tak po tý mechanizaci každej rád hrábne :friends: A vůbec pokud člověka baví si ji vymýšlet a vyrábět 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladimírova KUBOTA

#2092 Nový příspěvek od HMB »

Zdravím Vás Vladimíre,

mohu se Vás z pozice mírně pokročilého zemědělce zeptat na podrývák? Myslíte si, že má smysl podrývat v jílovité půdě? Díval jsem se na Vaše videa a ta práce se mi moc líbí a logicky mi vychází, že by kvalitu půdy určitě zlepšil. Otázka zní, jak hluboko se dostanu. Yanmarek mi pro přirovnání pluh dvoják v těžké hlíně utáhne, hloubka orby cca 20x20. Jsem bohužel limitován prostorem a nářadí (traktor, sazeč, naviják, brány, pluh dvoják, velký kypřič, rotavátor) zabírá dost místa, resp. taťkového místa ve stodole, který začíná čím dál víc nadávat když pořídím něco nového :-) Do podzimu musím svařit ještě vyorávací radlici, tak přemýšlím že bych na to udělal adaptér i na podrývák.

Děkuji za názor a ať se daří

Tomáštík

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vladimírova KUBOTA

#2093 Nový příspěvek od oco13 »

K tej Varine - ja na malú PA80ku nedám dopustiť. Vláďa má šťastie že neobrába až po plot , ja keby som tam nesadil tak tam rastie žihlava a susedi ma ohovoria. Takže malý rotavátor a 5cm od plota 8) Toho roku som si kúpil rotavátor na krovinorez, ale aj napriek tomu som malé PAčko napratal aj do folie a :pohar:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Vladimírova KUBOTA

#2094 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...hmmm , podrývák a podrývání . Já myslím , že to má něco do sebe . Každý ale máme jiné půdní podmínky . Začal bych tak , že bych na políčku vykopal díru 40 - 60 cm hlubokou , aby byl vidět profil půdy . Jestli je už v 35 cm hodně kamení , tak s tím nic nenaděláš . Sem tam kámen nevadí , podrývák kamení netahá nahoru . A ten podrývák taky nic složitého , jen kousek pevnějšího plocháče . Však je toho na netu plno . A taky si nemysli , že se hned dostaneš na max hloubku . Hezky postupně , ono se to poddá .
O tom , kolik zabírají místa všechny ty verky mi chvíli povídej . Víš kolik toho mám já ? :smich: Nemáš to ke mně tak daleko , klidně se zastav .

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Vladimírova KUBOTA

#2095 Nový příspěvek od jiriSBS »

...s prostorem na uskladnění nařadí za traktor,také bojují,ale celkem úspěšně,pluh je demontovatelný(rám,radlice,předradlička ,hloubkové kolo),jeden rám mám pro:hrobkovač,plečku,podrývák,válec,radlice na vyorávání brambor a ještě přibude smyk a prutové brány.Vše je demontovatelné a vejde se do regálu,jen ten regál musím ještě vyrobit.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Vladimírova KUBOTA

#2096 Nový příspěvek od Širon »

No já co jsem s aktivním ,zemědělstvím zkončil a verky rozprodal ,mám na zahradě místa habaděj. Teď stavím skleník a tak mi leží nesený brány s rozporkou jinde než normálně a už mi taky vaděj. Budu muset uřezat zarezlý šrouby a udělat je zase rozebírací. Tuhle pes prohnal nějakýho vobšournýho kocoura a jak zatočil za boudu a nečítal s tím že jsem je tam vodpřáhl měl co dělat aby to ubrzdil a nedolámal si v nich paprče.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Vladimírova KUBOTA

#2097 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...no to je jasné , že jde všechno demontovat , ale kdo by se s tím pořád šrouboval . Jsou ale věci , které musíš uskladnit tak , jak jsou . Třeba tři traktory ...

Obrázek

...k tomu šest vleků , dva pluhy , tři vyorávače brambor , mulčovač , rotavátor , lištová sekačka , nakladač a další a další .... :smich:
Rád bych něco prodal , ale nedaří se . Třeba čerta nikdo nechce .

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Vladimírova KUBOTA

#2098 Nový příspěvek od Širon »

Možná čertici :smich: :smich: :smich:
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladimírova KUBOTA

#2099 Nový příspěvek od HMB »

Zdravím,

děkuji Vladimíre za názor. Půdní složení je cca 25 cm již obdělávaná "hlína", pod tím je již jíl, menší šutry ale i ty větší cca 20 Kg. Zkrátka valašský mix. Nad podrývákem budu uvažovat.
Stavit jsem se k Vám již chtěl když jsem přemýšlel o koupi čerta. Nic méně to mám už delší dobu dost determinované: zaměstnání, vyzvednout malou ze školy (1 třída), chvíli s ní pobýt, něco stihnout doma udělat, domácí úkoly a spát. Soboty jsou vždy pracovní. Snad až bude teplejší počasí, neděle by šla. Udělal bych si s malou výlet :) Určitě bych se dopředu ozval.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Vladimírova KUBOTA

#2100 Nový příspěvek od Britt »

Vladimír2 píše: stř dub 06, 2022 9:49 am ...proč ? Počkej , až budeš mít moje roky . Jak píše Ondra , budeš rád , že můžeš na něčem sedět . :smich:
Špatně jsem tě pochopil a myslel jsem, že ti vadí načechraná zemina.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“