Kioti DK5010

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Kioti DK5010

#1 Nový příspěvek od Metracek »

Pořídil jsem nového pomocníka na práci v lese. :prace: :typek: :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek[/quote]

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kioti DK5010

#2 Nový příspěvek od ladiki »

lesním nástavbám nerozumím, ale proč padla volby na Kioti? Za jak dlouho se investice vrátí? Kdyžtak SZ. Děkuju...

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti DK5010

#3 Nový příspěvek od amatér »

Tak to vítej do klubu, gratuluji ať slouží, já mám Kioti dva, ale miniatury. Dnes jsem se povozil v DK 5010, jako to Tvoje a DK 6010 s tím CRD motorem v P-L. Šilhám po něčem takovém s manuálem, chci to na tahání vleku k minibagru. Překvapil mne rozdíl v projevu motoru 5010 a 6010. Jenomže ta elektronika v těch nových, to je běs.

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#4 Nový příspěvek od Metracek »

Ladiki: Když to vezmu stručně. Měl jsem předtím Vineu od Šálka (mám jí i tady na foru). Chtěl jsem furt menší traktor, ale posunout se někam kupředu (velikostně, technicky, kvalitou, apod). Měl jsem v plánu pořídit nějakou zavedenou značku (žádnou čínu, či low-cost značku). U Kioti jsem skončil z důvodu poměr cena/výkon, ochota prodejce, zázemí firmy, servis. Jiné značky již měli v motoru o výkonu cca 50 hp turbo, což jsem nechtěl (mám klasický 4 vál, atmosféru), případně byly cenově úplně jinde a zas takový rozdíl pro mě už mezi těmi stroji nebyl. Případně to byl velikostně už zase menší traktor o stejném výkonu a podobné ceně. Co třeba hrozně oceňuji je velký rejd , kdy mám poloměr otáčení 2,65m (s menším kloubákem jsem měl 2,6m), což se mi v lese hodí.



Amatér: Jojo já vím že máš 2x Kioti. Koukal jsem ti do vlákna na fóru. No zas miniatury úplně nemáš a sám víš, že jak jsou malý tak jsou to dříči :prace:

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Kioti DK5010

#5 Nový příspěvek od Jozka »

Tento traktor si do budoucna představuju jako náhradu za Z4011. Myslím, že by to byla adekvátní náhrada. :)
Řešil jsi i vzduchové brzdy pro vlek nebo to nepoužíváš?

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#6 Nový příspěvek od Metracek »

Jo za nějakou 4011 to bude ideální náharada 8)

K brzdám... chtěl jsem vzduchový, ale nenabízí se, protože homologovaný vzduchový brzdy stojí hrozný ranec. Celý ten traktor by hrozně prodražily. Tak jsem první v republice, který má hydraulický brzdy. Nejsou taky levný, ale furt levnější jak vzduch. Mám v TP vlek cca 5,5t díky tomu. Je to lepší jak nájezdovka a ty vleky s hydraulickou brzdou jsou levnější jak s nájezdovkou, tak se to tím vyrovná.

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#7 Nový příspěvek od Metracek »

Nějak časově nestíhám přispívat, tak trochu víc obrázků z poslední doby....

Jinak traktor jezdí každou chvíli co mám, tak prvních 100 mth za námi :wink:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Kioti DK5010

#8 Nový příspěvek od polemnepolem »

Parádní stroj. :friends: 8) 8)
Zetor 6245

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#9 Nový příspěvek od Metracek »

Nevím kdo se z vás chystá na Živitelku do Českých Budějovic, ale kdo ano, tak se s vámi rád potkám na stánku u Kioti.

http://www.pal.cz/getattachment/Home/Ba ... a-2019.pdf

Případně kdo to má kousek do Prostějova, tak o týden později vás rád potkám na DOD na naší pobočce v Hrubčicích dne 5.9.2019 od 10 hodin, kde se budem moct u Kioťáků potkat ;-)

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti DK5010

#10 Nový příspěvek od amatér »

ahoj,
ta šestisloupková kabina u Tvého stroje se mi jeví mnohem praktičtější, než moje čtyřsloupková s velkými dveřmi, kdy se otvírá celá boční strana kabiny. Bojím se, že je jednoho krásného dne rozbiji. Nechal jsem s tím chvilku jezdit kamaráda a ten jezdil s otevřenými, jak byl zvyklý u Zetoru a to vypadalo dost nebezpečně. Se starým Kioti jsem to řešil tak, že jsem dveře na léto vysadil, ale tady to nejde, protože jsou veliké, musí se vysazovat ve dvou lidech a navíc potom docela smrdí do kabiny výfuk.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kioti DK5010

#11 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: Metráčku , jak Tě poznám ? Jestli si vzpomenu , tak bych si do Hrubčic přes poledne odskočil .

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#12 Nový příspěvek od Metracek »

Amatér: Já se zase přiznám, že ta 4 sloupková kabina je pro mě lepší. Je v ní více místa a tím, že se dveře více otevřou se do ní lépe nalízá. Když dělám v lese, furt vystupuju a nastupuju, mám neprořezky ve kterých se né tak dobře pohybuje, tak bych klidně větší rozevření dveří ocenil. Neříkám, že se mi nalízá blbě to né, ale bylo by to ještě lepší :smich: . K těm dveřím, já bych si otevřel zadní okno a dřív na starých DK býval takový háček, takže ty dveře byly otevřené 5-10 cm a šel tam příjemně vzduch. Zkusím někde najít fotku či lepší popisek.


Vladimír2: no budu hlavně u Kioti a hledej takového mladšího člověka, silnějšího, kratší vlasy. Kazím ostatním kolegům věkový průměr :smich: v SZ máš telefon a jméno ;-)

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti DK5010

#13 Nový příspěvek od amatér »

Ty dveře u nových kabin jsou sice opravdu veliké, ale omezuje je úhel otevření. Zadní okno jde vyklopit pouze naplno, opírá se jen o jednu vzpěru na straně a za jízdy se nebezpečně houpe. Navíc když převážím chroupačku, tak se mi zdvižená násypka s vyklopeným oknem potká. Ten zajišťovací háček už tvořím. Já jsem s CK 30 jezdil většinu roku bez levých dveří, dával jsem je jenom na zimu. Ty šly vysadit během minuty. Příští sobotu máme u nás traktoriádu, dneska jsem vytahl pullingovou vlečku, tak uděláme testík, kolik vytáhne DK 60 :pohar: .

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kioti DK5010

#14 Nový příspěvek od vitex »

Vladimír2 píše::friends: Metráčku , jak Tě poznám ? Jestli si vzpomenu , tak bych si do Hrubčic přes poledne odskočil .
Je o víc jak polovinu mladší a lehčí než já,stačí?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kioti DK5010

#15 Nový příspěvek od DYK »

Takovejch tam bude!!!! :co?:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“