Kioti DK5010

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#16 Nový příspěvek od Metracek »

Hold nic není dokonalé, tak bych to asi shrnul. Vše má své + i - jako vždycky :D.

Sám jsem zvědav kolik utáhneš, tam je škoda, že nemáš závaží v zadních kolech. S vlečkou o váze 2t si moje DK poradí v pohodě. Mám zákazníka co dělá v lese s Kioti DK5010 bez kabiny, radiálky kola, závaží v zadních kolech, čelní nakladač a naviják Krpan 4SI. Tak nedávno mi posílal fotku, jak v horní kladce táhl 3,91 m3 v různých délkách smrk a nějaká borovice. Počítej, že naviják je skoro 300 kg a to dřevo mělo aspoň 1600 kg. Na otázku jak se mu jelo, prej na pohodu, jen už trochu při jízdě padaly zadní ramena :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti DK5010

#17 Nový příspěvek od amatér »

Závaží do zadních kol mne lákají, ale disky nemají přípravu, ani se nedá měnit rozchod. Je to zřejmě daň za to, že jsem si objednal na zadek širší kola, než jsou sériově dodávaná. Zatím nemám důvod tahat něco těžkého, lesní nasazení nepředpokládám, vlek mám jenom 3500 kg a na ten závaží netřeba. Ten Tvůj je do lesa pěkně nazbrojený, já bych nejdříve musel nějak ochránit ten skleník. V současné době začínám řešit sněhovou radlici na předek s hydraulickým natáčením. Dělají to někde u Blanska, tak naložím mašinku na vlek a rozjedu se tam na první měření.

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Kioti DK5010

#18 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Martine krásna náhrada za kloubáka 8)
ZETOR 5211

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#19 Nový příspěvek od Metracek »

Práce moc času ještě míň, tak zatím mám jen 160 mth. Kdyby toho času bylo víc bych jel druhou stovku. Práce v lese neustává, brouk pokračuje hrozným tempem :'( . Pořídil jsem aspoň další krám k traktoru :prace:

Jinak poslední fotky z práce... takového menšího sympaťáka na zahrádku si odvezl zákazník ;-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti DK5010

#20 Nový příspěvek od amatér »

Ahoj, je to trochu mimo, ale snad to budeš vědět. Jak je u kioti s nakladačem řešena třetí funkce? jsou to další hadice, nebo elektrický přepínač, který přepne olej z lopaty na hák? Mám na mysli rampovač.

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#21 Nový příspěvek od Metracek »

Ahoj, no určitě se hadice musí vyvést, aby se ti na tom příčném rámu co je jako výztuha na výložníku dodělali rychlospojky, aby jsi to mohl zapojit.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti DK5010

#22 Nový příspěvek od amatér »

Tak ne, je to jak jsem si myslel. Nedalo mi to a zajel jsem do V.Mez, tam stojí nějaká PX 1053 s rampovačem. Na joystiku nakladače přibyde tlačítko a k rychlospojkám pro nakladač se přidá konektor kabelu pro elm. ventil, umístěný na příčce výložníku, který přepíná olej buďto do vyklápění lopaty, nebo do válce přidržovacího háku. Běžně to prý dodělávají k nakladačům. Tak si to nechám nacenit a pokud neomdlím z ceny, dáme to tam.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kioti DK5010

#23 Nový příspěvek od DYK »

Je někde volně dostupný cenník traktorů KIOTI?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti DK5010

#24 Nový příspěvek od amatér »

Jsou tam základní ceny včetně DPH. Dá se asi ještě nějaké procento usmlouvat, každý prodejce to má nastavené trochu jinak, ale rozdíly nejsou nijak zásadní.
https://www.elvaprofi.cz/komunalni-tech ... tory-kioti

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#25 Nový příspěvek od Metracek »

Volně dostupný ceník není, přeci jen jde traktor dost individuálně vybavit, tak ho veřejně nemáme. Jestli tě něco zajímá napiš mi ;-)

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#26 Nový příspěvek od Metracek »

Nějaká fotka za poslední dobu. Vyráběl jsem rampovač pro jedno Kioti DK4510 do čelního nakladače. Následně jsem konečně upravil uchycení věže, protože původní bylo na Zetora moc vysoko. Povedlo se co jsem chtěl, že věž zvednu tak vysoko, abych zapojil pod to ještě vlek. Teď když nezamrzlo, tak uklízím les, který se mi povedlo sehnat a haluze podrtím ve štěpkovači až mi dorazí někdy v lednu.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Kioti DK5010

#27 Nový příspěvek od jojof »

Metraček...... Šalek s.r.o ma krasny cennik a nie vyhovorky. Nechapem,co je na tom take zlozite urobit cennik v zakladnej vybave a cennik ostatnej vybavy a doplnkou. :vztek:

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#28 Nový příspěvek od Metracek »

Já v tomto nerozhoduji, jen říkám jak to máme, ceník veřejný není. Jak to mají jiné značky je na nich. Jestli se nepletu většina značek ho veřejný nemá, ale můžu se plést... Na stránkách Kioti se tuším nějaké ceny najít dají.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti DK5010

#29 Nový příspěvek od amatér »

jojof píše:Metraček...... Šalek s.r.o ma krasny cennik a nie vyhovorky. Nechapem,co je na tom take zlozite urobit cennik v zakladnej vybave a cennik ostatnej vybavy a doplnkou. :vztek:
O pár příspěvků výše máš odkaz na ceník Elva Profi. Už jsem tam psal, že se zásadně neliší od prodejních cen. Já jej měl třeba v základu levnější, ale taky už mám třetí Kioti. Doplňky jsem si platil zvlášť a nebylo jich málo. Seš si jistý, že ten Šálkův krásný ceník jak píšeš je přesný, byl jsi tam? Jenom v použitých kolech, kterých má Kioti pro moji šedešátku jedenáct kombinací, se může cena lišit o čtyřicet tisícovek.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti DK5010

#30 Nový příspěvek od amatér »

Metráček: Ten rampovač by se mi teď docela hodil, mám na dvoře vyklopený kamion kůrovce na palivo v celých délkách a musím to zpracovat. Docela makačka, on mi to vyklopil dost na hulváta.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“