Kioti DK5010

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#61 Nový příspěvek od Metracek »

Na páčky se rychle zvyká... :smich: :smich: :smich:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

multiflora
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 25, 2021 12:02 am
Bydliště: Opava

Re: Kioti DK5010

#62 Nový příspěvek od multiflora »

Ahoj,

ten tvůj č vál má jaký obsah?

já koukám po DK 6010 ale jsou v tom 3 válce o obsahu 1.8 s turbem :-(

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#63 Nový příspěvek od Metracek »

Já mám ještě 4 vál, objem 2,4l.

Nebál bych se ani toho 3 válu s objemem 1,8l. Krouťák je tam větší ještě než u toho mého 4 válu. Jednak objem 1,8l je stále solidní a ten výkon a účinnost navyšuje to turbo a přímé vstřikování, ale to nejsou žádný nový technologie, to mají již X let ověřené z modelu RX 66-73hp, kde svůj motor mají snad cca 8 let, jak to začali emise vyžadovat. Ve výsledku si myslím, že spotřeba bude podobná jak u atmosféry, ale vyšší výkon a zároveň ten motor je kultivovanější a má klidnější projev na venek. Rozdíl bude v tom, že u mého DK, když to podtočím, tak to nějak zkousne, u turba se nebude moci tak podtáčet, což je pro ten motor dobře i kdyby to byl 4 vál a atmosféra.

Tím, že si Kioti veškeré komponenty vyrábí sám a motory svoje dělají cca 65 let, tak jsou si v tom jistí... Tyto motory konkrétně DK6010 už jezdí cca 2 roky a kdyby si s tím jistí nebyli nebo byl nějaký problém, tak by fabrika nedávala záruku na hnací ústrojí 5 let/3000 motohodin.

Klidně mi napiš SZ.

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#64 Nový příspěvek od Metracek »

Nějak nestíhám přispívat, momentálně mám cca 660 mth, traktor po záruce, tak jsem jen nakoupil věci a už údržbu dělal sám.
V zimě jsem pomáhal na kšeftu tahat čínu, celkem šlo i navázat solidní balík s pěknými kubíky :typek: :prace: V dlouhým to šlo dolů, čína jedna hromada, zbytek manipulace na 2/4ky a narovnat na skládce.

Jinak poslední solidní dříví na řezivo a mám už po smrku :'(

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kioti DK5010

#65 Nový příspěvek od ladiki »

Metracku pěkný pěkný 8) JE vidět, že heslo Customer satisfaction je naplněno bezezbytku :ano:

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti DK5010

#66 Nový příspěvek od Metracek »

Tak zase nějaký souhrn co se událo za cca půl roku. V druhé půlce roku nebylo tolik času, tak aktuálně má traktor necelých 800 mth a čeká mě druhá velká údržba, kterou si už udělám sám.

Proběhla úprava zadních ramen, kdy jsem je zkrátil a navařil háky. Díry na táhla a šponováky jsem zachoval ve stejné vzdálenosti, takže šlo hlavně o zmenšení páky. Freeman mi udělal dálkové ovládání na naviják za což děkuji :friends: , takže práce s tím bude teď 8) . Do toho jsem pro zahrádkáře nadrtil cca 10-20 m3 štěpky z odkorků.
Švagr chtěl kupovat palubky a vzhledem k jejich ceně v obchodě jsem mu řekl, že je uděláme sami. Obecně mě nebavilo být závislý na sousedech, tak jsme pořídili dom srovnávačku s protahem a frézku na dřevo. Udělali jsme cca 150 ks falcovaných desek 4m délky a že z toho bylo pilin... :smich: :smich:.
Na závěr už jen dřevo a dřevo :prace: :smich: , bylo potřeba doplnit rázy s metrovkami, nařezat do kotelny na zimu pro sebe, příbuzné a známé :smich: . Na půjčené vývozce se mi povolily šrouby, které drží čelo, tak přes kurtnu rovnoměrně a bez námahy jsem to posunul na původní místo a pak už jen vozil... akorát někdy nebylo pořádně nic vidět, tak jsem si o železnou hraniční trubku domrvil schody :'( . Skládka paliva na zahradě už má solidní rozměry :smich:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Kioti DK5010

#67 Nový příspěvek od Toreto »

Krásna súprava 8) nejaké nové fotky ? :friends:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“