MT 1601D hydraulika

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: MT 1601D hydraulika

#16 Nový příspěvek od ITS »

Pokud čerpadlem prochází olej, pak vzduch v dalším rozvodu nemůže způsobit úplné "úmrtí" hydrauliky. Vždy se to nějak bude hýbat, jen to bude cukat, nebo pružit. Opětovným tlačením do krajní polohy dojde k zpěnění oleje, který se vrátí do nádrže a tam vzduch pomalu odejde. Je nutno vyzkoušet, zdali čerpadlo nejen přelévá olej, ale také jestli tlačí. Třeba snahou ucpat hadici prstem.

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: MT 1601D hydraulika

#17 Nový příspěvek od hugo »

pumpa bude s největší pravděpodobností ok, povolil jsem přírubu výstupu z pumpy (povolením 3 šroubů ze 4)a olej silně vytékal. po zastavení motoru a po vyrovnání tlaků (sotva minuta) olej přestal vytékat.
samozřejmě hejbat pákou zkouším, ale zatím na prd.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: MT 1601D hydraulika

#18 Nový příspěvek od honzauta »

Na trochu starším typu Mitsubishi se mi stalo, že se střihl čep na pístu, který zvedá ramena. Oddělal jsem dekl pod sedačkou a tam to našel. Zajímavé je, že tam je kožená manžeta. Dal jsem jiný čep a už to tak 5 roků maká bez problémů.

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: MT 1601D hydraulika

#19 Nový příspěvek od hugo »

možná to bude ono - ta ramena jsou jako chcíplá, visí dolů a nijak nekladou odpor.
podívám se po tom deklu a uvidím a poreferuji.

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: MT 1601D hydraulika

#20 Nový příspěvek od hugo »

pro honzaauto

sundal jsem sedačku a kromě víčka s regulací rychlosti padání ramen jsem žádné další víčko nenašel. není tím víčkem míněna celá konstukce zvedání ramen?

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: MT 1601D hydraulika

#21 Nový příspěvek od honzauta »

Ano mám na mysli celý dekl s rameny

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: MT 1601D hydraulika

#22 Nový příspěvek od hugo3 »

díky honzaauto za radu.
po delší době jsem se dostal na chalupu a protože jsem měl málo času a hodně práce před zimou jsem se dostal na opravu až pomalu před odjezdem.
výsledek - po demontáži víka nic zlomeného, všechno funguje na sucho tak, jak snad má, zkusil jsem tlak oleje při protočení starterem na přívodním holendru a olej jsem prsty neudržel. takže vycházím z toho, že pumpa dává "nějaký" tlak oleje (při tlaku 1 atm by pístek měl dávat "sílu" nějakých 25-30 kg, při převodu pístnice na ramena by na konci ramena měla být síla na zdvih nějakých 10 kg (puristé prosím bez komentáře na ohledně jednotek).
po nastartování šla ramena nahoru (otáčky motoru cca 1500 ot/min a vyšší otáčky lepší efekt nepřinesly) ale velmi, velmi pomalu a bylo možno je podržet v libovolné poloze jedním prstem, ale na druhou stranu ani pověšením závaží mojí osobou (pomalu 90 kg) ramena neklesla.
takže závada bude asi v regulaci zdvihu a spouštění ramen ve víku, budu muset celou tu srandu zdemontovat, odvést někam do tepla a celé prohlédnout. myslím si, že tam bude někde něco přilepené nebo hodně přiucpané. nic jiného mě nenapadá.
ještě malý dodatek - stejnou závadu jsem měl asi před 2 lety po výměně oleje v převodovce - ramena také nešla nahoru až jsem jako poslední pokus fouknul do převodovky kontrolním otvorem a ejhle - ono to zafungovalo a ramena fungovala jako divá bez problému. pravda, převodovka byla asi měsíc bez oleje.

pokud by někdo chtěl navrhnout obrátit se na prodejce, tak to už mám za sebou. on (kpmalotraktory) na místě nic neopravuje, všechno vozí do dílny a 300 km tam a zpět při ceně dopravy dá slušný balík. sice má kousek od sušice svého famuluse, ten ale nic neopravuje a jen prodává...
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: MT 1601D hydraulika

#23 Nový příspěvek od hugo3 »

na doporučení prodejce jsem měl vyčistit olejový filtr pro hydrauliku, po vypuštění převodovky a demontáži příruby jsem na nic takového jako filtr nenarazil. příruba sama má osazení o průměru okolo 25 mm a přes těsnicí kroužek je příruba vložena do díry dole v převodovce. v osazení jenom díra nějakých 10 -12 mm, bez závitu, bez možnosti jakéhokoliv uchycení filtru. na celé cestě převodovka-čerpadlo žádný filtr není vidět....a dírou po přírubě lze pomalu sáhnout na zuby koleček.
takže znovu nalít olej a ejhle - ono to začalo fungovat. sice ne tak jak by mělo, ale ramena jdou výrazně rycheji nahoru, ale bohužel nemají sílu. regulace rychlosti funguje.
možná že je přiucpaná přívodní trubka do čerpadla, až bude tepleji tak zkusím profouknout směrem od čerpadla, kudy je to jednodušší. musím ale udělat přírubu. pokud to nepomůže, zbývá rozebrat regulaci rychlosti zvedání ramen. nic jiného mě už nenapadá.
nebo má někdo jiný návrh?
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: MT 1601D hydraulika

#24 Nový příspěvek od hugo3 »

udělalo se teplo a tak melduju:
vypuštěn olej, profouknutá trubka mezi čerpadlem a převodovkou a protože jsem nenašel filtr oleje, tak opět sborka.
ramena fungují, ale nemají sílu, moji maličkost 90 kilovou nezvednou. odhad tak 30 kilo.
teprve po návratu z divočiny doma v praze jsem nalezl dokumentaci k satohu s 470 (poslal jeden z členů fora (děkuji ještě jednou)) a onen filtr by měl být na pravé straně převodovky pod tvarově stejnou přírubou, jako je připojení trubky oleje k čerpadlu.
takže mě znovu čeká vypuštění oleje a hledání filtru. sice si nedovedu představit jeho připojení do převodovky resp. předřazení do přívodu oleje k čerpadlu.
jinám mám dotaz, možná blbý - pokud by filt byl přiucpaný, tak by čerpadlo mělo snad dávat stejný tlak oleje, ale pod menším množství s tím, že by ramena šla výrazně pomaleji, ale se stejnou silou.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: MT 1601D hydraulika

#25 Nový příspěvek od ladiki »

4hugo3: něco nového?

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: MT 1601D hydraulika

#26 Nový příspěvek od honzauta »

Filtr hydr.oleje je z boku na téměř až diferáku, je tam oválné víčko, pod tím obyčejné sítko

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: MT 1601D hydraulika

#27 Nový příspěvek od hugo3 »

zítra jedu zase do divočiny, za pár dnů se ozvu. to víčko už jsem na dokumentaci našel, jenom doufám, že je to správné.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: MT 1601D hydraulika

#28 Nový příspěvek od hugo »

tak jsem si pod traktor lehl, vypustil olej, sundal ono kouzelné víčko a kde nic, tu nic, žádný filtr. ani šáhnutím do díry nic.
víčko je čisté jak slovo páně (tím myslím i bez zbytku nějakého filtru).
dírou je vidět na protější straně osazení,kam asi filtr druhou stranou dosedal......
jenom při vypouštění oleje v něm byly nějaké chujoviny, tak před nalitím půjde olej zpět přes nějakou filtrační látku.
více v tomto okamžiku neumím udělat, snad rozhejbáním se ramena zpamatují a budou vykonávat to, co mají resp.silou pomalu předepsanou...

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: MT 1601D hydraulika

#29 Nový příspěvek od hugo3 »

operace se podařila, pacient dokonce přežil....konečně ramena fungují jak mají (i když zatím bez filtru hydrauliky). celý problém byl asi v zavzdušnění přívodní trubky k čerpadlu, žádný jiný problém jsem nenašel.
asi bláhově jsem si myslel, že pumpa si olej natáhne sama....
jenom na okraj, aby ramena zvedala jak si představuji a silou jsou potřeba otáčky minimální 1500, je to tak ok? při mých obvyklých otáčkách, při kterých jezdím, to je okolo 1000, ramena jdou nahoru, rychlost snad v pořádku, ale síla chybí. a ani silou je nestlačím proti tlaku oleje (možná v řízení hydrauliky je nějaká šperklapka, která ramena nepustí dolů)
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: MT 1601D hydraulika

#30 Nový příspěvek od ladiki »

na obou strojích zvedám vždy na volnoběh 1000ot/min v plné síle, jak ramena, tak vyklápění vleku.....vyšší otáčky vše jen urychlí....

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“