Kubota GB200

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota GB200

#571 Nový příspěvek od Ondras83 »

ladiki píše: pát led 22, 2021 9:44 pm Ondro..klídek ;-) všechno má svůj smysl. Ale každý to nemá jako Ty. Vlastně je tady mnoho uživatelů, kteří vůbec nemají co přispět k fóru nasetraktory...všechno se to vyvíjí a jde dál....třeba já jsem nikdy neměl možnosti poznat co je náprava z Ara, co je diferák ze žigula, Zetory, kombajny a Matesy jsem řídil jako 11 letý...pak šlus. Doma řídila hospodářství babička, pak jsme sehnali agzata. Jenže ochotní ubývali, babičce docházely síly....a můj tata dával 20litrů nafty za orbu 1500m2..rádoby mistrům světa ze Suprem či 7745...a pak jsem se nasral a řekl hovno..a až potom jsem našel něco jako Kubota...
Nikdo ze sousedů, i z těch, co stavěli domaděli, mi nebyli schopni poradit.....každý jen říkal sežeň náravu z V3S, musíš ji zúžit, pak sežeň motor se Stejšna.....jenže pro mě byly takové polorady k hovnu!!! Sedl jsem na internet a roce 2002-2003 našel dovoz japončíků...tak jsem začal bádat a studovat.....a ejhle, o pár pozdějijsem měl prvního japončíka v dědině....a dával většině na prdel minimálně ve spolehlivosti...jenže ta generace postupně umřela a tak mám v dědině pořád prvního japončíka...už skoro 11let...
vidis, ja to nemel ani jako ty, otec sice jezdil se 7711, ale prestal, kdyz mi bylo 5, doma byl traktor taty (je u me v popisu), sice to byl pro me zaklad na to, abych si taky ve 24letech neco postavil nebo poridil, ale jinak zadna zkusenost, ano orali jsme doma a u dedy, sem tam neco ve vesnici, ale jinak zadny zemedelceni nikde nebylo...
ja sel cestou domadelu proto, abych si dokazal, ze to dokazu a taky jsem nemel penize (planovana kubota B7001 stala v te dobe 90tis vhodna na repas)...no a k plne spokojenosti si odmakal vse na baraku (vse svepomoci), vlek, podkop, celak, zahradka za plotem :) mouchy najdu, ale jsou to spis konstrukcni veci komponentu (treba bych uvital rejd jako ma kubota), vyvod by se dal dodelat, ale vzhledem ke konstrukci ramu kvuli prislusenstvi jsem se na to vykaslal, tovarny maji taky svoje mouchy - nektere takove, ze ikdyz ted penize mam, stejne u me zatim japonec misto nema :) :friends:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota GB200

#572 Nový příspěvek od ladiki »

A andre: nee, nebude ;-)
Navarson....žádnou Wandu neznám :) tohle jsou pravé, Americké :) :ano:
Pietrobs: komunál nee, ještě seženu secí stroj a budu službařit v jarních pracech ve smykování a následném setí :idea: :)

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#573 Nový příspěvek od pietrobs »

tak toto je ok...ale nevidim tam nic coby nedokazal seriovo vyrabany traktor..?..naviac hento musel chlap isto s nejakeho aj tak serioveho traktora poskladat..toto neni motor a prevodovky z nejakeho ara..alebo moskvica.Prip.Š1203..A je to zrejme jeden z mala domadelu co aj vypada ako traktor.Pretoze ked sa povie traktor tak by to tak aj malo vypadat.Nie vselijake haraburdy s plechom z poohybanym ako sa povie ..co srotovisko dalo..Ale ok..ked ta to bavi a mas v tom konicek doma urobit traktor tak sa sklanam pred tebou.Samozrejme ale ten domadel by aj mal nejak vypadat.Takze u mna dost zohrava rolu aj vizualna stranka..preto by som nevahal radsej kupit aj napriklad staruckeho zetora ktory ked by sa zgeneralkoval tak si myslim zeby sluzil hafo rokov.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Kubota GB200

#574 Nový příspěvek od Navarson »

Njn...jůesej...hald pořádnej odddíl, no :chytry: Du se někam zahrabat... :red:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota GB200

#575 Nový příspěvek od ladiki »

:smich: :smich: s Wandou :friends: ...ale přední budou indické :ano: ...sledoval jsem i pneu ze 4kolek, ale mají na traktůrky malou nosnost

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Kubota GB200

#576 Nový příspěvek od Navarson »

Ba právě...ta nosnost... :zapomel: UNC je jak houpací kůň...zvednu břemeno, o co se odlehčí zadek, to nese předek, plus břemeno. Při překlopné hmotnosti zatížení konce výložníku, tj. balanc na přední nápravě, je na ní tlak váhy stroje plus břemena...tedy 1 800 + 500kg. S touhle únostností s vnějším průměrem 26" a fest široké něco gumek existuje...ale disky...ty budu muset stopro z něčeho spáchat na míru. :-/
Budu experimentovat na jaře ve svým vlákně...ať tu neplevelím tuto.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota GB200

#577 Nový příspěvek od Ondras83 »

pneu ze čtyřkolky jsou nevhodne, jsou mekke, nosna kostra je slaba (nejtezsi 4kolka - ne bugina, asi CFmoto vazi neco kolem 4 metraku) a ty kola na 4kolkach se foukaji MAX 1 bar, spise 0,3-0,6 jak kdo a jak kde...kdyz jsme prezouvali tatovu 4kolku, 14" jsem si nechal, ale asi je stejne vyhodim, to je tak na sitak na travu ze sekacky...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota GB200

#578 Nový příspěvek od ladiki »

sehnal jsem na bazoši vrtačku V16, ať je na čem vyrábět další werky za Kubotku..původně jsem ji chtěl jen promazat :)
Obrázek Obrázek Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#579 Nový příspěvek od pietrobs »

Tieto stare stroje z cias CSSR su podla mna riadne drziaky.Po takejto generalke bude sluzit omnoho lepsie ako ktorekolvek ,,verkle" kupene niekde v obi s nalepkou made in prc...ja to volam..ze su to vyrobky s ..kohutej tvare".Ja mam podobnu SV13 a nepoznam problem v kove.vyvrta vsetko co jej dam.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#580 Nový příspěvek od pietrobs »

Zdravim..tak dnes konecne vyskladana hydraulika na GB200..Obrázek,Obrázek,Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota GB200

#581 Nový příspěvek od ladiki »

první poznatky jsou parádní. Na sněhu mnohem lepší trakce než s rýžáky :ano: Tlak 0,6 Bar vzadu. Předek 1,5 Bar.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#582 Nový příspěvek od pietrobs »

hod foto jak to vypada Ladiki

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#583 Nový příspěvek od pietrobs »

Vypada dost smiesne s tymi kolesami....ale urcite na snehu to ma trakciu omnoho lepsiu ako sipaky..ja som minule odhrnal sneh a bez zapnuteho predku som s tym ani nepohol..az s predkom som to dokazal odhrnat ten sneh..ale aj tak ma dost smykalo.

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Kubota GB200

#584 Nový příspěvek od andre.marek »

Vypadá to fakt moc dobře a ten rejd je úžasný. 8) To bude při letních pracích radost. :)
Jak to vidím v té suché garáži, tak nechápu jak se odhodláš vyjet do sněhu. :D

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota GB200

#585 Nový příspěvek od ladiki »

André, kdepak v teple garáže :) Stála ty mrazy venku pod stříškou. ALe potřeboval jsem převést zimní dětský projekt, než bude bahno.....Nahráli jsme s bálonama nové video :driver: :)
Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“