Kubota GB200

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#811 Nový příspěvek od pietrobs »

Peto..budem teda musiet rozhodit este aj zhora diferak..Ta hriadel je v poriadku..ide splna do tej diery.Je tam na nej drazka a o kruzok ako tesnenie proti vytekaniu oleja.takze ako pises aj tie dve plochy(zuby) na diferaku su chytene a mozu kludne odtlacat koliesko von..zrejme ma tam oprava takisto neminie.naproti tomu to pritlacne koliesko je uplne neposkodene.Co mi je aj dost divne .

maoš
Příspěvky: 93
Registrován: sob zář 03, 2011 11:50 pm
Bydliště: kněždub

Re: Kubota GB200

#812 Nový příspěvek od maoš »

To o čem nás tydy furt přesvědčuješ? Aj s tych ne správně vyfotenych fotek jde poznat že to je na pí..
Tak jak ti píše Peter768 že to je vymačkané. Aj s tej blbě vyfocené fotky jde poznet že to není 90 stupňov
Obrázek

My co víme jak funguje uzávěrka, tak nám je jasné jakou silou si musel působit na páku uzavierky.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota GB200

#813 Nový příspěvek od Peter768 »

Presne tieto uhly som myslel. Ak to nie je kolmé, tak je to na prt. Dalo by sa to zrovnať, ale tá zbrúsená stena musí byť rovnovežná a druhým zubom a zo zubami na diferáku. Potom sila na zapnutie a držanie uzávierky je len sila proti pružine ktorá to tlačí odseba.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#814 Nový příspěvek od pietrobs »

Dikes chlapi...idem to merat,uhlovat..a zrejme asi beztak vymenim obidva diely..plus vydlicku ktoru uz mam objednanu.Viac ma hneva to zodrane na tom hlinikovom obale.To som sa informoval a je problem to zohnat nove.Do jarnych prac musi byt kubota fit..

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota GB200

#815 Nový příspěvek od ladiki »

Pietrobs to se opraví..... zas moc poškození tam není......tady jestli Ti pomůžou fotky z mojí GB...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uzávěrka se má používat tak, že se šlápne na její páku, klidně v záběru, dokud uzávěrka nezaskočí, pak už se na páce nestojí!!! Proto jsou boky zubů konusové, aby mohly zpět vyskočit a nebylo to natvrdo. Tohle jsou uzávěrky pro vyproštění, ne pro práci.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota GB200

#816 Nový příspěvek od oco13 »

ladiki píše: sob led 13, 2024 12:26 pm Tohle jsou uzávěrky pro vyproštění, ne pro práci.
Aký druh uzavierky je na trvalé použitie? Kolíková ako V3S ?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota GB200

#817 Nový příspěvek od ladiki »

OCo, to Ti nepovím....
Kdysi jsem to někde četl. TAky už vím, že kdyby japonec chtěl, tak dá na uzávěrku páku, která jde lehce zařadit a basta. Jenže japonec, tam dal malou nožní páku, kterou je obtížné držet (na všech třech KUbotách je vždy dost silná pružina) Proto se má správně na páku stoupnout, tím, že jdou segmenty do záběru, drží při sobě (drží je tah převodů). Jakmile se podmínky tahu změní, dif se odlehčí, tak se sám rozpojí.Vidlička je ojetá proto, že se nesprávně uzávěrka používá.....

maoš
Příspěvky: 93
Registrován: sob zář 03, 2011 11:50 pm
Bydliště: kněždub

Re: Kubota GB200

#818 Nový příspěvek od maoš »

To Ladiki:
Maji ty nalitky v hliníkovém obalu nějaké opodstatneni?
Ten kolík na pod vodící tyčí vydličky je vysouvací a posouvá vydlička?
Už jsem mu to psal v mojem prvním příspěvku k tomuto problému. "řazení pod zátěží" - až se ti druhé kolo roztočí 2x rychleji pak je ideální čas na zařazení a pokud možno největší silou.
No nejdřív si musí přiznat chybu mezikus mezi sedačkou a volantem. Až to spraví a naučí se správně třeba mu to vydrží déle...
Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#819 Nový příspěvek od pietrobs »

Dik Ladiki za fotky.Ale neni tam.videt detail tych vystupkov na tom obale portalu.Myslim teda kde je ten aretacny kolik kfory vytlaca vydlicku .Ide mi hlavne o to ze ci to je este pouzitelne po vymene vydlicky alebo tam treba nieco dozvarat ..a vobec ci sa to da dozvarat?..A ak nie tak bude potrebne zohnat novy obal a tam uz moze byt dost znacny problem.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#820 Nový příspěvek od pietrobs »

Maos..ja ten traktor mam uz nejaky ten piatok.Takze ,,medzikus"na sedacke ...chybu by som priznal keby stojim na tej uzavierke.Ale mne sa zda ze ona mi ta uzavierka najskor zostavala vysiet a to nezistim pokial napriklad oriem brazdu a idem rovno.Az pri zatacani..Ta hriadelka ale pri vyberani isla von velmi tazko..teda je mozne ze tam nieco v potiadku nebolo uz pred poruchou.To ale ja uz nezistim a asi nik.Rozmyslam ze to dam na frezu tu u nas nejakemu fachmanovi a snad sa to nejak bude dat opravit..a presne ako maoš pise..maju tam tie vystupky nejake opodstatnenie?..myslim tak ze ci by nepostacovalo toto povodne?.?

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#821 Nový příspěvek od pietrobs »

Maoš ten kolik ktory si oznacil ma inu ulohu...a to drzi v aretaci brzdu..to nema nic spolocne s uzavierkou.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#822 Nový příspěvek od pietrobs »

Maoš ten kolik ktory si oznacil ma inu ulohu...a to drzi v aretaci brzdu..to nema nic spolocne s uzavierkou.

maoš
Příspěvky: 93
Registrován: sob zář 03, 2011 11:50 pm
Bydliště: kněždub

Re: Kubota GB200

#823 Nový příspěvek od maoš »

To jsi mohl napsat hned na začátku že si měl pocit že ti nevyřadi uzávěrka. Když to je zatuhlé(zarezlé) tak ta pružina nevrátí vydličku a je to jak si psal za je tam tak na půlky. Pak ti so silou odporu po opetrebovani hran začalo vytlačat samo.
Ja měl podobný problém na Mitsubishi, když jsem traktor dovezl a skoušel funkčnost. Byla tam zarezlá hřídel ovládací páky. Zařadit šla hodně těžko a vrátit pajsrem bo ta pružina to nevrátila. Použil jsem Petrov768 obrázek tak snad mi to promine.

Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#824 Nový příspěvek od pietrobs »

Presne tak Maoš..uz ku koncu to vobec neslo zaradit...pojde to cely ten obal na sustruh..snad sa s tym bude dat este nieco urobit..

maoš
Příspěvky: 93
Registrován: sob zář 03, 2011 11:50 pm
Bydliště: kněždub

Re: Kubota GB200

#825 Nový příspěvek od maoš »

Našel jsem že pokukuješ po větším stroji. Ceny máš asi zjištěné, že to bude cca 10.000-12.000 euro. Nepřemýšlel jsi o nějakém traktoru na SPZ? Ja vím že na Slovensku to jde postavit na silnici, ale co ta rychlost? Nevadí? Hi-speed verze?
Ja jsem přemýšlel o téhle Kubote, taky chci kabinu. Ale už mě nebaví střídat traktory, dávat to do pořádku, kompletní rozborky,pak furt něco dohledavaš, a řešíš jak to opravit. Tak jsem se zařekl a došetrim a koupím traktor s SPZ, Lebo musím občas i po silnici.

https://obchod.autogabriella.sk/KUBOTA- ... -d1658.htm

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“