Kubota GB200

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#646 Nový příspěvek od pietrobs »

Mne pisal jeden chlapik ze preco nestlacam spojku pri pouzivani glideshiftu.Hm.On ze ma kubotu aste 195 s podobnym systemom ze zakazdym treba vytlacit spojku.Ono ten glidesift je tym dobry ze si sam zabrzdi.das neutral a stojis aj v kopci.Za mna teda glideshit je super.Omnoho lepsie ako hydrostat.Jedine co mi stale vrta v hlave je ten motor s tym ,,ze huli z odparovania veka ventilov"..stale to pretrvava.Ale ked mu skusim pridat..vsetko ok..nedymi..iba tak si odfukne na pri prudkom zosliapnuti plynu tmavo..ale to robi tusim aj tebe?.alebo nie?.pri drzani ho vo vysokych otackch nedymi vobec.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota GB200

#647 Nový příspěvek od Peter768 »

Ako to funguje? To nejako automaticky aktivuje brzdy?

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#648 Nový příspěvek od pietrobs »

Neviem akym sposobom to zostane stat..ale skutocne das neutral a stoji to v kopci bez pouzitia brzd..iba ked vypnes motor vtedy to uvolni..

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Kubota GB200

#649 Nový příspěvek od fogeljet »

Pani neni glidesift ako glidesift Starsie modeli radi hydraulika mechanicku prevodovku.Novsie je HST ciste hydraulika ovladana rovnaku radiacu paku. Uz model kt 255 ma AD a hydr pribrzdenie kola. Na pribrzdenie je pridany maly hydraul valcek pripojeny na tiahlo brzdy celkom jednoduche uvlada to nivelizacna jednotka. Ovladanie hydrauliky mechanicky aj elektricky. Jeden lesak tu mal aj kubotu co sama jazdila na skladku as5.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#650 Nový příspěvek od pietrobs »

Myslim ze to neni moj pripad..mne sa ta brzda ale vobec nehybe pri zaradenom neutrale.Proste iba zastane a stoji.

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Kubota GB200

#651 Nový příspěvek od fogeljet »

To zastavanie sposobuje hydraulika pohonu nie hydraulicke pribrzdanie kolies ovladane nivelizaciu a sistentom otacania to su 2 nezavisle sistemy.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#652 Nový příspěvek od pietrobs »

Takze hydraulika pohonu drzi celu vahu traktora?.Ja som niekde cital ze tieto systemy maju nejake brzdiace pasy.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota GB200

#653 Nový příspěvek od ladiki »

fogeljet...glideshift není hst ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=Npzo2Rr6K8o

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#654 Nový příspěvek od pietrobs »

Presne preto mi vyhovuje to GST(glideshift) miesto HST(hydrostatu).je to skutocne pohodlne a rychle.Aj sa s tym dobre pracuje ci uz pri koseni,orbe.vlastne si viem traktor posunut bez toho aby som na nom sedel..napriklad pri agregacii naradia.Pre mna teda ten system je fajn.

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Kubota GB200

#655 Nový příspěvek od fogeljet »

Pietro vies aky sistem prevodovky v traktore mas. Co tam v skutocnosti je.Na vonok uzivatelsky takmer rovnake packy a podobne spravanie. Europske HST maju preklapaci pedal sedy dovoz rovnake ovladanie hst a gst. Aj moj mal oznacenie ako glide sift v popisoch dost nejasnosti a chyb info vaakum. Az ked prisiel manual ha prekvapenie piestikove cerpadlo s naklapacou doskou tlaci olej do pietikoveho motora takze HST.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#656 Nový příspěvek od pietrobs »

Neviem ci je to to iste..skor nie ako ano.GST je tam piestikove cerpadlo..to viem..len ta volba prevodov bude nieco ine ako HST..Ako nejdem hovorit lebo som to nemal rozobrate a nemam ani manual k tomu.Tak len tak co som o tom cital.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota GB200

#657 Nový příspěvek od ladiki »

česky jsem to nenašel...kdyžtak strýc google přeloží ;-)
Glide Shift Transmission (GST Models): This transmission has a gear drive that has 12 forward and 8 reverse gears. The main benefit of the Kubota Glide Shift transmission is that you never have to use the clutch. You can shift up through all 12 forward gears without ever needing to touch your clutch. Like the hydraulic shuttle shift, you can also shift from forward to reverse or vice versa without the clutch.
Best Uses: This transmission can only be found the Kubota Grand L Series tractors which range from 35 horsepower all the way up to 60 horsepower. These units have all the benefits of the hydraulic shuttle shift and standard gear shift such as not having to hold a pedal down while you’re driving. Being able to shift gears without a clutch also means that you can bring your tractor up to speed more quickly. The lack of clutch also makes this a relatively easy transmission to learn.

Hydrostat (HST Models): This transmission works off of a rocker pedal. If you push the pedal forward you go forward, if you push the pedal backward you go backward. You still have 3 gear ranges High, Medium, and Low, and you still need to clutch to put them into gear but you don’t have to clutch to go faster or to switch from forward to reverse.
Best Uses: This is by far the best transmission for anyone who has never used a tractor before. Because of the pedal operation (similar to a car or truck) this is the easiest transmission Kubota offers. These are especially good for loader work, since you can control the loader with one hand and go from forward to reverse with your foot. The same can be said for mowing around your house. Kubota’s Hydrostat transmissions are available up to 60hp. The one drawback to this transmission is that it does rob you of some of your engine horse power. For example a tractor rated at 33 hp only nets 31 after running through the transmission.

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Kubota GB200

#658 Nový příspěvek od fogeljet »

Ha ha ha rozkaz tomu stricu nech to prelozi.Ten moj truhlik pocitac sa semnu nekamarati :-/ neviem z toho ani prd.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#659 Nový příspěvek od pietrobs »

Tu som to prelozil fogeljet....Toto je pre GST
Klzná prevodovka (modely GST): Táto prevodovka má prevodový stupeň, ktorý má 12 prevodových stupňov dopredu a dozadu. Hlavnou výhodou prevodovky Kubota Glide Shift je, že nikdy nemusíte používať spojku. Môžete preradiť všetkých 12 stupňov dopredu, bez toho aby ste sa museli dotknúť spojky. Rovnako ako hydraulický radiaci mechanizmus môžete aj bez spojky radiť z predu dozadu a dozadu alebo naopak.
Najlepšie použitie: Túto prevodovku nájdete iba u traktorov Kubota Grand L Series, ktoré majú výkon od 35 koní do 60 koní. Tieto jednotky majú všetky výhody hydraulického radenia a štandardného radenia, ako napríklad to, že nemusíte šliapať pedál počas jazdy. Schopnosť radiť rýchlostné stupne bez spojky tiež znamená, že môžete traktor rýchlejšie rozbehnúť. Vďaka chýbajúcej spojke je z tohto prevodovky relatívne ľahké naučiť sa.


a tu je pre HST:
Hydrostat (modely HST): Táto prevodovka funguje pomocou kolískového pedála. Ak stlačíte pedál dopredu, idete dopredu, ak stlačíte pedál dozadu, idete dozadu. Stále máte 3 stupne prevodových stupňov - vysoký, stredný a nízky - a napriek tomu musíte zaradiť rýchlostný stupeň, aby ste zaradili rýchlostný stupeň, ale nemusíte rýchlejšiu prevodovku alebo prepínanie zpredného chodu na spiatočku.
Najlepšie použitie: Toto je zďaleka najlepší prevod pre každého, kto nikdy predtým traktor nepoužíval. Z dôvodu ovládania pedálom (podobne ako pri osobnom alebo nákladnom automobile) ide o najjednoduchšiu prevodovku, ktorú Kubota ponúka. Sú obzvlášť dobré pri práci s nakladačom, pretože nakladač môžete ovládať jednou rukou a nohou môžete prechádzať spredu dozadu. To isté sa dá povedať o kosení okolo vášho domu. Prevodovky Hydrostat od spoločnosti Kubota sú k dispozícii až do výkonu 60 hp. Nevýhodou tejto prevodovky je, že vás pripravuje o časť výkonu motora. Napríklad traktor s výkonom 33 koní sieťuje iba 31 po prejdení prevodovky.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GB200

#660 Nový příspěvek od pietrobs »

Takze za mna urcite tu GST...vyhody automatu a pritom fukncnost a vykon by mala byt ta ista ako na manualnej.Jedine co to ma voci manualu podla mna chybu ze to ma ochranu motora voci pretazeniu.Pre motor dobre,,ale pre sofera nie.

Apropo Ladiki..dikes....este keby tak ten stryc google vedel prelozit tie japonske haky baky...to je proste hrozne,..s toho som jelen s tych ich cmaranic.Takisto ako nepoznam rusku azbuku.Tam som tiez nahraty ked take nieco mam lustit.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“