Iseki TA235 landleader

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Jenda z jihu
Příspěvky: 55
Registrován: pon srp 11, 2014 8:28 am
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Iseki TA235 landleader

#16 Nový příspěvek od Jenda z jihu »

Ahoj,
mám TA215 - skoro to samé. Jen vidím že máš elektronické ovládání hydrauliky - já mám mechaniku.
Reverz musím taky řadit jen při klidu - takže vždy plně prošlápnutá spojka a drobný ťukec do brzdy - je to o zvyku.
Jinak plně souhlasím - proti těm menším strojím TA má jen jednu chybu - nejde naložit na nebržděný vozík za auto - ale když to nemáš v plánu tak na tom nesejde.
Za těch pár let vlastnictví vidím jen stejné mínusy jako po měsíci od koupě:
- pomalá rychlost - snesl bych prostě těch 20-25-možná i 30 km/h
- neodpružené sedlo - říkal jsem že ho musím koupit, ale je to už nějaký rok, takže mi to vlastně ani nevadí
- nesmíš na silnici a abys alespoň (když už čistě náhodou) mohl tak je dobré si dodělat světla apod. abys neprovokoval
Přeji hodně štastných motohodin

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Iseki TA235 landleader

#17 Nový příspěvek od zdravič »

Sedačka je za ty peníze dobrá. Jak jsem psal ve svém vláknu, musel jsem předělat opěradlo a sedačku navařit co nejdál od volantu, abych se za něj vešel :). Odpružení je za ty peníze taky dobrý. Vzduchovému se to samosebou nevyrovná. Ideální je jízda ve "stupačkách" :)

Jenda z jihu
Příspěvky: 55
Registrován: pon srp 11, 2014 8:28 am
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Iseki TA235 landleader

#18 Nový příspěvek od Jenda z jihu »

to zdravič: ty máš tu mechanickou (asi za 10k) ??? Jak se ti tam vešla. Nemusel jsi dělat příliš mnoho úprav?
Já o ní uvažoval, ale přišla mi celkem vysoká. Takže když jsem to na stroji vyměřoval, tak bych asi utopil ovládání hydrauliky a musel ho nějak "nastavovat" a volant asi také, šalt páky by byli asi v pohodě.
U nikoho jsem ji neviděl, takže jsem od toho ustoupil...

Uživatelský avatar
Danismckost
Příspěvky: 85
Registrován: pát lis 23, 2012 3:58 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Iseki TA235 landleader

#19 Nový příspěvek od Danismckost »

Obrázek

Už to začíná vypadat jako nakladač. To přepákování bude jiné. S pístnicema to dostalo pořádnou váhu tak musím doufat, že mi to nezlomí traktor
Iseki TA235

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Iseki TA235 landleader

#20 Nový příspěvek od zdravič »

Danismckost: no to vypadá , že budeš zvedat barák :). Ale máš to vyřešené dobře, tak nějak strojařsky. Jak máš vyřešené podvázání?
Sedačku jsem koupil tuto: https://www.kardanka.cz/sedadlo-mechani ... 29638.html

Uživatelský avatar
Danismckost
Příspěvky: 85
Registrován: pát lis 23, 2012 3:58 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Iseki TA235 landleader

#21 Nový příspěvek od Danismckost »

Na podvázání teď začnu pracovat, nějaké dílce mám už vypálené. Zavazely mi tam hadice od čerpadla, tak to jsem pořešil včera. Spíš mě překvapilo, proč mám na převodovce nápis TA250. Žeby podvozek z robustnější verze?
Obrázek
Iseki TA235

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Iseki TA235 landleader

#22 Nový příspěvek od RoKur »

Řada TA210 - TA250 je identická. Všechny japonské značky malotraktorů to tak mají. Každá skupina, je velikostně i hmotnostně stejná.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Danismckost
Příspěvky: 85
Registrován: pát lis 23, 2012 3:58 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Iseki TA235 landleader

#23 Nový příspěvek od Danismckost »

Aha, a jakto, že 210 má menší zadní kola? To má jiné převody? Ta250 má v předu 16”
Iseki TA235

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Iseki TA235 landleader

#24 Nový příspěvek od RoKur »

Já mám na své Micině MT21 také menší zadní kola než jsou na MT22-25, ale zase je mám širší. Ale jinak máme všechno stejné s MT23, včetně motoru a i těsnění pod hlavu.
Zadní náprava se mi točí o trochu rychleji. V portále je jiný převod.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Danismckost
Příspěvky: 85
Registrován: pát lis 23, 2012 3:58 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Iseki TA235 landleader

#25 Nový příspěvek od Danismckost »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Krasavec
Iseki TA235

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TA235 landleader

#26 Nový příspěvek od ladiki »

Dani sorry za offtopic....ale když máš aktuální stavbu nakladače, tak napadlo by Tě to udělat takto....https://www.youtube.com/watch?v=mtISS4ygbvk...
:)

Uživatelský avatar
Danismckost
Příspěvky: 85
Registrován: pát lis 23, 2012 3:58 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Iseki TA235 landleader

#27 Nový příspěvek od Danismckost »

Popravdě, jo, napadlo, jenže já všecko musím dělat složitě no.... :(

Přidávám ještě velkou fotku jak jsem vyřešil vracečku pod hladinu. Podle mě je to fajn a řeší se to ve vedlejším vlákně kde to nechci plevelit. Vede to až na samotné dno nádrže a přes filtr se může zase nasát. T kus na přívod do čerpadla jsem zavrhl protože by se třeba neschladil rozehřátej olej a šel by hned zase do čerpadla a taky aby to netlačilo olej zpět z filtru do nádrže. Takhle jsem spokojenej.
Obrázek

Je to na 3/4” hadici, takže dostatečně dimenzované.

Obrázek

Vypouštěcí šroub neměl magnet, tak jsem doplnil 8x10mm neodymový
Iseki TA235

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TA235 landleader

#28 Nový příspěvek od ladiki »

Dani: čoveče furt na to čučím a nějak se v tom nevyznám. Zpátečka z rozvaděče Ti jde přes ten nový filtr do převodovky(nádrže)? Ještě mám dotaz, odkud máš pístnice?

Uživatelský avatar
Danismckost
Příspěvky: 85
Registrován: pát lis 23, 2012 3:58 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Iseki TA235 landleader

#29 Nový příspěvek od Danismckost »

Jo, přes ten nový bílý filtr se to vrací z nového rozvaděče.filtr co vidíš je sací original, byl na takové hliníkové ucpávce co jde vidět na předchozích fotkách. Ten jsem zkrátil o 35mm a vyrobil ten průtokovej bazmek na kterej jsem epoxidem nalepil ten filtr zpet. neprotíká to dovnitř do filtru, ale ven do nádrže z těch děr v široké drážce. Tu drázku jsem tam udělal, protože dole v té díře je stěna a je skoro přes 3/4, jen nahoře může vytíkat, tak si to valí tou drázkou všude. Chtěl jsem to pod hladinou no. Ta malá drážka je na okroužek. Vše těsní bez jakýchkoliv úniků. Kdyby sem šly dávat fotky bez problémů, tak bych sem cpal klidně fotky krok po kroku ať je na co koukat, jenže takhle mě to nebaví sem složitě vkládat.

Pístnice mám německé https://www.aros-hydraulik.de vypadají hodně dobře
Iseki TA235

Peter K
Příspěvky: 5
Registrován: pát říj 12, 2018 6:33 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Iseki TA235 landleader

#30 Nový příspěvek od Peter K »

roman27 píše:mam rozkres dílu na ta 215 a 235f v originalu
ahoj. Mam iseki ta 210. Mam zajem o rozkres dilu. Peter K

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“