Mitsubishi MTE1800D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#46 Nový příspěvek od dvk »

A konečně letošní sena. Na konci zimy jsem si udělal výlet do Rehosu Babice a plácl se přes kapsu. Ovšem spokojenost veliká, úspora času neskutečná a námaha ušetřená nepředstavitelná. 8) 8) 8)

Bubnovku jsem vybíral s ohledem na to, abych s ní po malé úpravě mohl sict meze. Použitá je malá šneková převodovečka ze šrotu, sict meze samozřejmě není tak rychlé a komfortní jak svištět po rovince, ale s trochou opatrnosti to jde velice dobře a ty ušetřené hodiny s křoviňákem jsou k nezaplacení.

Transportní poloha. Pohon je řešený tak, že i v téhle poloze to jde normálně roztočit. Teoreticky bych se mohl živit stříháním živých plotů. :smich:
Obrázek

Obrázek

Místo činu č. 1...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Opět musím zkonstatovat, že nejkrásnější pohled na svět je - nejen - ze sedla koně. :jazyk:

Obrázek

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#47 Nový příspěvek od dvk »

Po zapřažení hrabačky se ukázalo, že bubnovka svojí vahou ohnula levé rameno - hrabačka je šikmo. Ramena jsou taková ta univerzální čínská sada na japonské malotraktory, dostal jsem ji při koupi Mitsu. Na opravu jsem se vykašlal, nechám si nové ramena vypálit a ohnout na ohraňováku z pořádného matroše a dneska jsem objednal sadu rychloupínacích háků kat.1. Celkem dost příslušenství přepřahám a to věčné caplování a trefování do koulí už mě nebaví.

Obrázek
(Mimochodem opět do dopadlo jako vždy: koupil - zahodil - udělal podle sebe :smich: ).

Obrázek

Místo činu č.2.

Obrázek

Co jsem posušil na svojich pozemcích se stihlo během neděle odvézt, takže je to v suchu. :pohar: To je snad první rok, kdy jsem to celé zmákl za míň jak týden a s úsměvem. 8)


Místo činu č.3. Soused si to posekl koňkou a já jen hrabu. Ale nevím nevím, už nám to jen během dneška 2x zmoklo do nitě. No uvidíme.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MTE1800D

#48 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekná práca 8)

Tínek
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 10, 2016 6:02 pm
Bydliště: Žďársko

Re: Mitsubishi MTE1800D

#49 Nový příspěvek od Tínek »

Kolik prosímTě ta bubnovka váží,že to ohnulo rameno?

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Mitsubishi MTE1800D

#50 Nový příspěvek od Dáva »

Spíš si myslím že ta bubnovka nemá takovou tu vyskakovací pojistku proti vylomení.
Je to páka jak prase a když o něco zavadíš tak buď vyskočí ta pojistka a ty couvneš a zacvakneš ji a nebo se něco ohne když tam ta pojistka není.
Né že by nešlo něco ohnou t i s tou pojistkou :typek:

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#51 Nový příspěvek od dvk »

Úplně jsem to nezkoumal, ale ta pojistka tam podle mě je, je tam pružné táhlo, které se dopíná když má kosa odpor. Ale zatím jsem s tím o nic nezavadil, že bych ho přešponoval. Kolik váží přesně nevím, cca do 200kg by měla mít. Má převody klíňákama. Podle mě je chyba v tom závěsu, ta čínská sada prostě stojí zahouby, je poddimenzovaná. Vím o minimálně dvou dalších lidech, kteří ju taky ohli, s různým nářadím, a to ne při nějakém raubíření, ale při normální práci.

Tínek
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 10, 2016 6:02 pm
Bydliště: Žďársko

Re: Mitsubishi MTE1800D

#52 Nový příspěvek od Tínek »

To bude asi tím špatným materiálem.Stejně to je zajímavý stroj.Pracuje na druhou(levou) stranu a nejsou problémy s klíňakama? Já mám INZECO,(má 120kg) a pět let jsem s řemenem neměl problém.Loni ale dva řemeny po3500kč.a letos zatím jeden pocuchanej.asi se horší kvalita,nebo co. Vyřešil jsem to polskou 135,ale váha i výkon traktoru na hraně.

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#53 Nový příspěvek od dvk »

Výdrž řemenů zatím nemůžu posoudit, v zimě jsem kosu koupil novou a toto je moje první sečení. Po inzecu jsem se poohlížel, ale nemohl bych ho naklopit a posict ty meze. Polskou jsem nechtěl tak nějak z principu, technicky ji nemohu hodnotit, neviděl jsem ji naživo.

Vpodstatě jsem volil mezi tím, koupit olítanou kosu za pár peněz a zgenerálkovat si ji, a nebo koupit za drahé kačky novou kosu bez práce. Sledováním bazaru jsem nabyl dojmu, že je plný olítaných kos za drahé kačky, takže jsem šel do nové, protože vysypat do toho tisíce a pak se v tom měsíc vrtat je podle mě ta nejhorší kombinace. :smich:

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Mitsubishi MTE1800D

#54 Nový příspěvek od Dáva »

Dobře jsi udělal :ano: . Hlavně jsi si udělal radost novým strojem a ušetřil nervy s repasem nějaký vylítaný jebky...

Tínek
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 10, 2016 6:02 pm
Bydliště: Žďársko

Re: Mitsubishi MTE1800D

#55 Nový příspěvek od Tínek »

Přesně tak.Moc přeju ať funguje bez problémů a dělá jen radost

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#56 Nový příspěvek od dvk »

Díky díky. :friends:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Mitsubishi MTE1800D

#57 Nový příspěvek od Sniper »

dvk: Vidím, že máš stejnou kosu jako já, tak ať dobře slouží 8)
U mě se stalo, že ve vysoké trávě prokluzoval hlavní řemen pohonu, tak jsem uvažoval nad dvojitou řemenicí.
Jinak jsem byl s kosou vcelku spokojený.
Přeci jen za Z25 se chová trochu jinak.
Tak ať ti to seče. :prace:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#58 Nový příspěvek od dvk »

Díky díky, mě se jednou stalo, že mi vysoká tráva shodila řemen, co pohání bubny, není zezadu moc zakrytovaný. Tak tam možná časem dám kus plechu. Ale pak už to jelo dobře, takže zatím su spokojený.

Spíš bych do budoucna rád předělal ten naviják na hydrauliku. Naklápění se mi osvědčilo, jen je ta klika taková nepohodlná.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Mitsubishi MTE1800D

#59 Nový příspěvek od Sniper »

U toho sekundárního pohonu bacha, když si omylem zatočíš bubny opačně, řemen okamžitě sletí :-/
Já s tím lankem nemám problém, bylo potřeba jen zvolit jeho správnou délku a místo k uchycení, jenže oproti tobě mám více prostoru k seřizování a úplně jiné úhly 3bod závěsu 8)
Musel jsem akorát upravit uchycení rozpěráku 3 bodu a celkově přejít ze závěsu kat. 1 na kat 2.

viewtopic.php?p=1368148#p1368148

Jinak jsem si nevšiml volnoběžky na kardanu, tak doufám, že ji tam máš? ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#60 Nový příspěvek od dvk »

Tož já to lanko mám předělané, abych s tím mohl síct meze, v tomhle s tím nemám problém. Vlastně kosu při tom držím ve vzduchu hydraulikou, proto se mi asi taky ohla levá šavle. Ale je to pomoc neskutečná, ramena udělám nové.

Volnoběžku na kardanu mám. Koupil jsem celý nový kardan s integrovanou volnoběžkou. Ta původní sólo volnoběžka měla nová takové vůle, že mi to prostě nedalo.

Upřímně řečeno ... koupil jsem kardan, volnoběžku a polotovar šestidrážky z kardanky.cz, výrobce AMA Spa. Mě to přijde jako přeprodej z číny ... volnoběžka vůle jak prase, polotovar šestidrážky šíleně obrobený a navíc krátký. Nakonec jsem rozkuchal volnoběžku, z té použil šestidrážku (která jediná z toho celého byla dobrá) na to co jsem potřeboval. Peněz v háji a úplně zbytečně.

Teď mám na všem kardany Cerjak, s volnoběžkama (vůle minimální oproti AMě), cena byla lepší než za AMu z kardanky a po technické stránce, dílenským zpracováním, se to nedá srovnat - Cerjak je mnohem lepší.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“