Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#1 Nový příspěvek od pietrobs »

Poradte prosim nejaky dobry obracak za japonca 24k..s vahou 750kg

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#2 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jestli to utahnes, tak si vyber. Jsou to inzeraty od clena tohoto fora.

https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail ... jmeno=Jara

Uživatelský avatar
Danismckost
Příspěvky: 85
Registrován: pát lis 23, 2012 3:58 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#3 Nový příspěvek od Danismckost »

Ahoj, značkuju, tohle mě také zajímá, orám trojákem ale na příští rok bych chtěl dvoják obracák, jenže mám i strach, abych takovou váhu vůbec uvezl.
Iseki TA235

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#4 Nový příspěvek od Peter TK »

pri tomto by som sa bál :tyty: pretože tý japonci sú vcelku ľahký to zaprvé, a za ďalšie toto sú zväčša pluhy za veľké traktory- neviem aký máš cenový limit, ale za japonca by som išiel do tohto, sám so videl ako to pekne funguje a po správnom zoštelovaní si to pán majiteľ nevie vynachváliť - http://www.agrobon.sk/pluhypno20.html
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#5 Nový příspěvek od pietrobs »

Ano to je pravda ..ti japoncici su moc lahky..ale tak ja planujem dovazit aspon do kolies...no a presne tento agrobon som aj pozeral ..ale dost za to pytaju...aspon tu u nas na SK..a aj som na pochybach ci by to utiahol ten moj...u nas to ponuka agrobon Bojna a ma na vyber 2 varianty tych dvojakov..zaber do hlbky 20cm a 25cm...ja som ale na pochybach ktory s tych dvoch zvolit?..mam radsej hlbsiu orbu a neviem ci by postacoval ten 20cm?.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#6 Nový příspěvek od ladiki »

tímto jsem si prošel a konečně jsem spokojený.....už jsem to někam psal.
Jako první u těchto starších pluhů je problém s hmotností. 20koňový japonec nedá v ramenou 300kg. Dálší problém je, že tyto pluhy jsou konstrované na větší rozchod mezi koly. Bez úpravy jsou vhodné až pro větší japonce ke 30koním tj. velikost zadních kol od 24".
Měl jsem i dvoják z Agrobonu PNJ 2-20. Problémem je, že aby pluh fungoval tak počítejte s hloubkou orby 16cm. Dostanete ho sice i do 20cm, ale to musí být půda jak mletý kafe, rovina, a bez rostl. zbytků. 20koňový japonec utáhne 2x25 myslím, že ho měl uživatel bielan....za svojí zelenou kubotou.
Dát ale za obracák od agrobonu 2x25 50tkč mi přijde dost.

Sehnal jsem starý pluh Huard-dvoják obracák s automatikou. Prakticky celý jsem ho musel předělat. Ale konečně jsem spokojený. Ořu do hloubky 25cm.
původní stav:Obrázekjde sehnat i kverneland za kubotu Obrázek
pluh nyní Obrázek a brázda Obrázek

Dále pak sehnat APO 155 což je otočný dvoják za novější TK...
Maďaři používají pluhy geo http://www.geo-agric.com/en/prodotti/prod-56-18/PO.html a dle videí na YT jim ořou pěkně...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#7 Nový příspěvek od ladiki »


tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#8 Nový příspěvek od tibik »

pietrobs píše:Poradte prosim nejaky dobry obracak za japonca 24k..s vahou 750kg
Ahakrajan nazdar :friends: Ja mam yanmar 1500d a ten važi tak isto + zavažia v kolesach a na narazdniku tak 900kg. , Inak v sobotu som bol na Novej Bani a tam by ti asi najskôr poradili a aj by si si vybral mal tam aspon 20ks(aspon sa my zdalo ,že som zbadal aj 2-jaky) , a koooopec dalšieho. Ak chces kontakt tak
https://www.minitraktor.sk

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#9 Nový příspěvek od ITS »

Ladiki

Ten pluh je boží 8) 8) 8)

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#10 Nový příspěvek od pietrobs »

tibi z BS cav..v NB som bol tiez pozret..no ma tam tie polske pluhy..a ja prave to nechcem..zhanam dobry obracak pretoze oriem v naklonenej zahrade a potrebujem orat aj opacne nez len napravo..Ladiki dik za rozsiahle info..ale skutocne orba u Teba vypada ukazkovo..to geo este ako tak orie...no ta hlbka orby mi pride len cca 18..20cm..25 s tym asi neda..tento huard vypada ale robustny pluh..

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#11 Nový příspěvek od RoKur »

pietrobs píše:Poradte prosim nejaky dobry obracak za japonca 24k..s vahou 750kg
Co máš za japonce s 24 koníky a s váhou pouze 750 kg?
Peter TK píše:pri tomto by som sa bál pretože tý japonci sú vcelku ľahký
od 21 koní váží už přes tunu. To se ti zdá lehké?
ladiki píše:Jako první u těchto starších pluhů je problém s hmotností. 20koňový japonec nedá v ramenou 300kg. Dálší problém je, že tyto pluhy jsou konstrované na větší rozchod mezi koly. Bez úpravy jsou vhodné až pro větší japonce ke 30koním tj. velikost zadních kol od 24".
Japonec už nad 20 koní určený pro pole, nebo komunál dá v ramenou 500 kg nad 25 koní dá přes 600 kg
Nad 21 koní začíná rozměr zadních kol na 24" a i rozchod je již dost velký.

Ale ten pluh si perfektně vytunil. Skvělá profi práce Ladiky.


Při pořízení japonce je třeba vybírat podle toho, na co ho chci využívat a nemyslet si, že s malým kašpárkem zahraji velké divadlo.
Ne vždy to totiž jde.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#12 Nový příspěvek od pietrobs »

kubota gb200 rokur..ma 24k silu motora a na kardane 20kaspon tak som to nasiel v navode..teda ak som to spravne prelozil..Ladiki ma to same..vaha u toho mojho je ale vyssia kvoli poloautomatu..no v plane mam este dovazenie zavazim do kolies a na na predok..takisto uz mam aj rozchod kolies zvacseny o 10cm na kazdu stranu

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#13 Nový příspěvek od ladiki »

Ahojte,
jen pro představu k tomu mému pluhu, napsal jsem to možná špatně.
Origo označení je HB3. Dle manuálu co jsem sehnal je určený pro traktory o výkonu 22/30 koní. ŠÍřka záběru 50-60cm šel štelovat, hloubka 24-28 cm. Mezera mezi zadními koly 110cm hmotonost 276 kg.
A teď realita.
Pluh jsem v ramenou sice přizvedl, ale už s ním nešlo vůbec řídit. Musel bych dát dopředu tak 100kg abych s ním mohl zatočit, ale celkově je to nevyvážená sestava. Mezi koly mám 70cm ikdybych ho brutálně rozšířil tak víc jak 90cm bych nešel. Chce to širší stroj, při hloubce orby 25cm je náklon už velký. Při orbě to tak nevadí, ale pokud se má couvnout v brázdě.....Tento pluh má ještě výhodu, že osa a otáčecí automatika je před čepy ramen, takže se hmotnost neprojevuje pákou. Vyráběl jsem celé otočné uchycení. Radlici mám použitou původně zadní. Musel jsem dostat radlici takřka na střed traktoru. Kupoval jsem ho tenkrát od nějakého borce co vozí techniku z rakouska a tento dvoják byl nejlehčí a nejmenší. Sám říkal, že je oprpti jiným dvojákům menší. Teď je na bazoši např. tento pluh. Obrázek za GB200 je velký, ale za trochu větší traktor by už pasoval, ale chce to vidět, fotky dost klamou...

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#14 Nový příspěvek od pietrobs »

Ladiki nasiel som taketo nieco na inzerate https://www.sbazar.cz/bodlinkaz/detail/ ... po-155..je to vraj fabricky pluh za TK ..myslim ze by to nemuselo orat zle?.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte prosim nejaky kvalitny obracak na japonca

#15 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ten bude za ranec a s tím traktorem co popisuješ v 1. příspěvku ho možná ani nezvedneš... Vrať se nohama na zem. Za tvého japonce je ideální 1 radlice, záběr cca 25 cm, obracák jestli chceš. Na hlubokou orbu ten traktor není....

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“