John Deere 2030, r.v.79

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Jameson
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 07, 2014 9:02 pm
Bydliště: Klatovy

John Deere 2030, r.v.79

#1 Nový příspěvek od Jameson »

Ahoj všem. Před nějakou dobou jsem koupil JD 2030 v lehce rozebraném stavu. Na vině byl násobič, který jsem po sehnání potřebných dílů dal dohromady a tak i spojízdnil traktor. Jak to však bývá není vše OK. Proto mám dotaz, či prosbu na majitele totožných traktorů. Jde o to se podívat při nastartování traktoru na kontrolku mazání motoru a kontrolku mazání převodovky zda zhasínají každá zvlášť - postupně, nebo společně ve stejný okamžik? Při mém řešení problému jsem zjistil, že jsou obě kontrolky propojeny a proto při zhasnutí kontr. mazání motoru zhasla i kontr. mazání převodovky. Při pátrání na netu jsem našel na You Tube video, kde jsou u tohoto typu traktoru natočeny obě kontrolky, jak současně stejně problikávají. Proto mám podezření zda to nebylo u více kusů z nějakého důvodu, už z výroby či později v servise upraveno.
Mazání, případná porucha mazání převodovky a kontrolka mázání převodovky byla pro tento můj traktor pravděpodobnou příčinou poruchy násobiče a tomu by jsem rád předešel - sundání kabiny, půlení traktoru a cena součástek, ale to znáte.
Samotné čidlo kontroly mazání převodovky funguje i jako tlakový ventil a po dosažení správného tlaku oleje stlačením první pružiny dojde k stlačení i druhé pružiny kdy se propojí kostra tzn. mínus a měla by se rozsvítit kontrolka mazání převodovky což je blbost že. Čidlo jsem měl i v servisu John Deeru a čidlo prý dobré snad prý do obvodu s kontrolkou zapojit relé.
Jé to jsem se rozkecal a to jsem se chtěl jen zeptat na kontrolky popř. jestli nemá někdo podobné poznatky či zkušenosti nebo radu. Díky.

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: John Deere 2030, r.v.79

#2 Nový příspěvek od pasa444 »

Ahoj , mám ten samý traktor , o víkendu to zkouknu , popravdě si to nevybavuju jak to tam je , mám i nějaké elektroschema kdybys potřeboval...
Nemáš fotku stroje?

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“