John Deere 755

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Aldax
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 05, 2013 9:14 am
Bydliště: Březolupy

John Deere 755

#1 Nový příspěvek od Aldax »

Dobrý den, nemá něko malotraktor John Deere z této řady ? Mám 755, za tlumičem je ulomený výfuk (směřoval někam dolů) a zajímalo by mne, jak to má správně vypadat. Je možné, že i jiná velikost z řady (455,655,855 atd) to má podobně. Fotku na netu se mi nepodařilo najít a v manuálu to zakresleno není.

Takréž by mne zajímalo, jak na těchto traktorech je řešen závěs pro vlečku, protože mezi 3 bod, čerpadlo a hřídel se nic moc nevleze a není tam ani žádné šikovné místo, kam by pasoval. Zřejmě na to měla tato řada nějaký speciální bazmek....

Díky za jakékoli info, budu rád pokud v CZ někoso se stejným typem vůbec najdu

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: John Deere 755

#2 Nový příspěvek od Tom »

Ač tento traktor nevlastním, snad budu moct poradit... alespoň prostřednictvím googlu.
Závěs je vidět třeba tady:
Obrázek
Podívej se, jestli ze spodu převodovky nejsou nějaké závity. Kuboty třeba mají tři zaslepené závity na přidělání závěsu. Pak už není probém závěs udělat.
Co se týče výfuku, tak je to asi jedno. Pokud to nepotřebuješ mít podle originálu, tak nějaký vyrob a dej to tam, kde ti nebude zavazet. V tom, jestli se dobře dívám, tak je motor Yanmar 3TNA72UK. Podívej se, jak mají výfuky řešené japonské malotraktory, ono se totiž může stát, že to bude Yanmar celé. Určitě pofoť detaily, a třeba Pepa tady na foru zná ty Yanmary dobře, takže Ti bude umět poradit.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Aldax
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 05, 2013 9:14 am
Bydliště: Březolupy

Re: John Deere 755

#3 Nový příspěvek od Aldax »

Ok, dík za typ, omrknu to zespoda. Takhle alá foto by mi to stačilo :-) Stran výfuku - jezdilo to 2 roky s ulomeným koncem a foukalo do setrváku a podle toho to tam vypadá.... typuju že to mělo výfuk dolů jen pod stroj. Na fotkách motoru to končí výfukovým potrubím, tlumič už není. Holt to asi skončí improvizací.

Opravdu ho tady nikdo nemá ? Co sem to zas koupilll :-(

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: John Deere 755

#4 Nový příspěvek od pepa36 »

když to lépe nafotíš a pošleš mi fotky jak motoru a převodovky tak ti řeknu výfuk by neměl být problém

Aldax
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 05, 2013 9:14 am
Bydliště: Březolupy

Re: John Deere 755

#5 Nový příspěvek od Aldax »

Ještě mám na "zkušené" jeden dotaz. Chtěl bych lis na malé balíky za tenhle malotraktor. Ne moc drahý, ne velkovýroba ale jen ten můj hektar a co kde půjde kolem posbírat. Na hřídeli je podle parametrů PTO (claimed): 15 hp [11.2 kW]. U jednoho kolegy z fora jsem kupoval podvozek z M22 a ten údajmě měl balíkovač za MT8 - čili podle mě by něco takového mohlo být použitelné i pro můj malotraktor. Máte někdo typ co za balíkovač hledat ?

Další v pořadí je obraceč/shrnovač a kdyby někdo chtěl poslat do světa brány nebo rotavátor, tady v okolí, omrknu rád....

Aldax
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 05, 2013 9:14 am
Bydliště: Březolupy

Re: John Deere 755

#6 Nový příspěvek od Aldax »

Tak sem dnes provedl průzkum, a zespoda převodovky je opravdu něco, co si o "tažné" vyloženě říká. Ba bych řekl že je tam příprava i k "nasunutí" nějakého protikusu s otvorem pro montáž koule na konci a se zaništěním kolíkem (19mm) - rychlá montáž. Na vlek 3,5t mi to sice přijde tak trochu málo festovní ale asi mám jen tendenci všechno jistit 2x. Pak by to vypadalo jako ta koule na foto.... moc dík za typ. Je to hodně nízko, ale pokud teprv vlečku stavím je možnost tomu prostě pomoct.... Ještě jednou dík, posunulo mě to v úvahách "jak na to" hodně kupředu.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: John Deere 755

#7 Nový příspěvek od Tom »

Co se týká balíkovače, tak mrkni sem, jsou tam i nějaká témata k těm balíkovačům: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewforum.php?f=96
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“