JD 5080R

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maximus84
Příspěvky: 481
Registrován: ned pro 05, 2010 7:25 pm
Bydliště: Cesky Krumlov

Re: JD 5080R

#16 Nový příspěvek od maximus84 »

tak to je hustá spotřeba 8) Já dělal na Catrpillaru a tam jsem měl průměrnou spotřebu 5 litrů a ještě zbejvalo :smich:
Práce pěkně natřená bejvá hodně skurvená

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: JD 5080R

#17 Nový příspěvek od jelen »

maximus84 píše:tak to je hustá spotřeba 8) Já dělal na Catrpillaru a tam jsem měl průměrnou spotřebu 5 litrů a ještě zbejvalo :smich:
Při smykování si polkne 9l/mth.

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: JD 5080R

#18 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Jde JD na těch hvězdicovitých kolech rozšířit :-/
ZETOR 5211

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: JD 5080R

#19 Nový příspěvek od jelen »

Jo jde ,jako Zetor

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: JD 5080R

#20 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Do lesa by byla asi lepší rozšířená verze,ale když to používáš i na orání tak do brázdy by ses asi nevlezl.
ZETOR 5211

Uživatelský avatar
Lesák88
Příspěvky: 2216
Registrován: pon říj 05, 2009 6:05 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5080R

#21 Nový příspěvek od Lesák88 »

moc pěkný traktorek 8)

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: JD 5080R

#22 Nový příspěvek od Peetan »

Jelene, co jsi říkal na Lindnera?
Mně se docela líbí. Koukal jsem sice po větším, ale ovládání i zpracování parádní. jen ten servis... :-/
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: JD 5080R

#23 Nový příspěvek od jelen »

Lindner byl můj horký favorit,ale jen do chvíle ,než jsem ho doma vyzkoušel.Možná jsem jenom kapl na špatný kousek.
Obratnost v lese a ovládání supr.Ale např.řazení pod zátěží katastrofa(pouze 2st,systém jako u crystala a i způsob reakce na změnu vlažný jak u 20let starého stroje),kabina má sice bezpečnostní zkoušku Rops, ale po malém dešti potopa,palubní deska :shock: .
Při prvním najetí na mezu a vytočení kol do plného rejdu jsem ohl blatník,protože nějakej moula co na to montoval čelák dal tu rychlospojku moc nízko a blatník o to chytal.Při jízdě na redukované kvalty převodovka pískala možná víc jak u JD když couvou.
Jinak motor Perkins jezdil slušně cca 4-6l /mth.
Kontrola chladící kapaliny systémem-namoč prst a zjistíš kolik tam je(neprůhledná a špatně přístupná expanzka)mě taky nenadchla,protože mám rád přehled o náplních.
No a povolený kardan na PN a cena mě dorazily.
Přílohy
Resize of P8090016.JPG
Resize of P8110018.JPG
Resize of P8110017.JPG
Resize of P8090015.JPG

rolfik
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 21, 2011 10:04 pm

Re: JD 5080R

#24 Nový příspěvek od rolfik »

jak ti slape landiny v lese a jak ho mas dlouho kolik mth

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: JD 5080R

#25 Nový příspěvek od Citron »

jelen píše:
Peetan píše:Krásně univerzálně využitej traktor. 8)
Kolik pořidíš tahat s tím iglandem aby se nestavěl na prdel?
S tou spotřebou máš pravdu. Taky mi každý měření vychází nižší. Tak doufám, že to bude ještě pokračovat.
Traktor jsem kupoval právě takovej,abych za něj zapojil stroje co už mám a nemusel kupovat větší.Jinak na tahání s tím Iglandem by byla jednoznačně lepší 6ková řada.Tento je moc lehkej a krátkej.To co mám na fotce tak táhnu 3,5m3 a jel v poho.Největší problém je při tažení kratších a silných kusů.Pokuď ale táhnu celé délky za vršky zvládne bez problému 5m3.Vše je ale o váze těch klad,tahově je to proti 73ce tank.Protože mě ale živí zemědělství a opravy ,tak to kolik táhnu, mě moc netrápí.Těch pár stovek kubíků ročně :)
Dnes jsem tankoval ,tak na tahání s Iglandem a prohrnování silnic spotřeba na 19,5mth/78l.Prostě ty jeleny žerou jako kráva :smich:
Kolik obděláváš hektarů polí?
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: JD 5080R

#26 Nový příspěvek od jelen »

Jen 20ha zemědělský a kousek lesa :smich:

Uživatelský avatar
Qěták
Příspěvky: 275
Registrován: úte říj 28, 2008 4:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5080R

#27 Nový příspěvek od Qěták »

Zdravím moc pěknej jelínek. Mám to Lambo jak si zkoušel, jen v zelených barvách Deutz-Fahru. 8) Závidím ti tu převodovku, 4 stupně pod zátěží v týhle kategorii moc nejsou. Jinak co ještě se ti na tom Lambu nelíbilo a jaká byla cena oproti JD? Na fotkách vidím pěknou 514 ta je taky tvoje?
Deutz-Fahr ganz klar

Uživatelský avatar
TomikKouril
Příspěvky: 4457
Registrován: úte lis 27, 2007 4:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JD 5080R

#28 Nový příspěvek od TomikKouril »

rolfik píše:jak ti slape landiny v lese a jak ho mas dlouho kolik mth
Má ho asi pul roku,700 mth a zatím paráda....až na pár drobností.Jinak ho mám na velkých kolech než jsou origo.Spotřeba super a tahoun jako blázen.Jen nevím,jak dlouho vydrží jezdit.Jestli třeba 10 let...... :-/
UKT Landini Vision 105 plus navijáky Igland 2-6 tun

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: JD 5080R

#29 Nový příspěvek od jelen »

Qěták píše:Zdravím moc pěknej jelínek. Mám to Lambo jak si zkoušel, jen v zelených barvách Deutz-Fahru. 8) Závidím ti tu převodovku, 4 stupně pod zátěží v týhle kategorii moc nejsou. Jinak co ještě se ti na tom Lambu nelíbilo a jaká byla cena oproti JD? Na fotkách vidím pěknou 514 ta je taky tvoje?
To Lambo bylo docela v pohodě,hlavně motor Deutz byl pěknej tahoun,ikdyž si pěkně přikouřil.Zklamání nastalo v kabině,málo místa a nepraktický sedák pro spolujezdce.Klimatizace s větrákama z vrchu na kabině :vysmech: ,ty se v lese kned zas...a pak ty výměníky moc dlouho nevydrží.
No a za ty peníze jen mech.hydraulika a to její venkovní ovládání :)
Jo ta 514 je moje :)

jelen
Příspěvky: 56
Registrován: pát dub 16, 2010 7:01 pm

Re: JD 5080R

#30 Nový příspěvek od jelen »

TomikKouril píše:
rolfik píše:jak ti slape landiny v lese a jak ho mas dlouho kolik mth
Má ho asi pul roku,700 mth a zatím paráda....až na pár drobností.Jinak ho mám na velkých kolech než jsou origo.Spotřeba super a tahoun jako blázen.Jen nevím,jak dlouho vydrží jezdit.Jestli třeba 10 let...... :-/
Vydrží, jen opatrně na zapínání předku.Radši spíš než začnou hrabat zadní nebo vyšlápnout spojku. :)

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“