JOHN DEERE 8330

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JOHN DEERE 8330

#76 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Obrázek

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: JOHN DEERE 8330

#77 Nový příspěvek od koprkam »

Kluci, jsem sice zastáncem Zetoru, ale bohužel doba už jim moc nepřeje. Chci se zeptat, když si člověk pořídí řekněme Johna 8400, kterej má 250 koní, je možný na tom traktoru něco opravit sám nebo už je to našlapaný elektronikou až po střechu. Jsou to traktory tak z roku 1995, takže Common rail tam není spíš mě jde o tu převodovku. Měl by tam být powershift a ten mě trošku trápí, myslím tím jestli to manuálně zručnej člověk sám poskládá dohromady. Jinak nevíte někdo, jestli to má řídící jednotku. Co ceny servisů? Jinak kdyby jste to porovnávali s Casem IH 7240, kterej je lepší? Dík moc za radu.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: JOHN DEERE 8330

#78 Nový příspěvek od alek »

Vladimír2 píše:
maximus84 píše:Co jste za podnik že tam máte samí takoví mašiny?
...jsme takové velké , ale opravdu velké JZD... Malý pohled na náš dvůr...

Obrázek Obrázek Obrázek
Vlaďo měl byjsi napsat spíš na jeden z našich dvoru ,a to proto že se vaše JZD(to opravdu velké JZD) :red: tahne od východního obzoru až po zapadní obzor kam jen oko dohledne. A SEDLAK když došel na dvůr prve řek stary "sgarby"tu nechcu a už to lítalo jedno to stary ven a druhy to nový dovnitř. :co?: :co?:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JOHN DEERE 8330

#79 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...Aleku , 5. září máme v Nětčicích dožínky , zastav se ,dáme řeč...

ejo
Příspěvky: 75
Registrován: stř úno 02, 2011 9:08 am
Bydliště: Košice-okolie

Re: JOHN DEERE 8330

#80 Nový příspěvek od ejo »

koprkam píše:Kluci, jsem sice zastáncem Zetoru, ale bohužel doba už jim moc nepřeje. Chci se zeptat, když si člověk pořídí řekněme Johna 8400, kterej má 250 koní, je možný na tom traktoru něco opravit sám nebo už je to našlapaný elektronikou až po střechu. Jsou to traktory tak z roku 1995, takže Common rail tam není spíš mě jde o tu převodovku. Měl by tam být powershift a ten mě trošku trápí, myslím tím jestli to manuálně zručnej člověk sám poskládá dohromady. Jinak nevíte někdo, jestli to má řídící jednotku. Co ceny servisů? Jinak kdyby jste to porovnávali s Casem IH 7240, kterej je lepší? Dík moc za radu.

powershift doma na kolene neurobíš, ešte tak vybrať prevodovku a odoslať na repas alebo vymeniť za prevodovku po GO, to by šlo.

Case je taktiež dobrá kovadlina, osobne by som šiel do case len z dôvodu ceny ... (je aj 7250 myslím, že 270k).

Ak by aj prevodovka odišla, je tam dosť veľká investícia repas dielu, ale ber to z tej strany, že bude ďalej slúžiť nejakých x tisíc Mth .... bez toho, že by ti odišiel "nový poľský diel" ...

ešte do trojky je genesis od NH (70 seria resp. G) taktiež zaujímavé ceny ...

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: JOHN DEERE 8330

#81 Nový příspěvek od koprkam »

A jak je to s tou elektronikou? Asi už to bude plný různejch systémů a řídících jednotek ne? Nebudou už ty traktory za ty roky tak vylágrováný, že to bude zralý na komplet GO? Jak je to s cenama a dostupností dílů? Osobně na pohled se mi víc líbí ten case, je takovej krásně škaredej :) Ale u toho Johna, no asi takto, Motor je doufám bez takovejch blbovinej, jako třeba Common Rail, ne? A dál díly budou pravděpodobně cenově nastejno s casem. Zajímá mě jak moc se ty johany sypou, či nesypou. Pořídil si ho tady jeden soukromník a zatím nic neříká, tak nevím
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Pepan X
Příspěvky: 57
Registrován: stř led 25, 2012 5:57 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: JOHN DEERE 8330

#82 Nový příspěvek od Pepan X »

Dostupnost dílu JD řady 8000 není žádný problém u kteréhokoli prodejce či servisu. Palivová soustava je v pohodě, řadové čerpadlo. Power shift je dobrá převodovka. Řídící jednotky jsou již obsazeny u motoru, převodovky, hydrauliky,... Asi bych se ho nebál po důkladné prohlídce a odzkoušení. Kde byl servisován, kolik Mth?

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: JOHN DEERE 8330

#83 Nový příspěvek od kuta »

koprkam píše:Kluci, jsem sice zastáncem Zetoru, ale bohužel doba už jim moc nepřeje. Chci se zeptat, když si člověk pořídí řekněme Johna 8400, kterej má 250 koní, je možný na tom traktoru něco opravit sám nebo už je to našlapaný elektronikou až po střechu. Jsou to traktory tak z roku 1995, takže Common rail tam není spíš mě jde o tu převodovku. Měl by tam být powershift a ten mě trošku trápí, myslím tím jestli to manuálně zručnej člověk sám poskládá dohromady. Jinak nevíte někdo, jestli to má řídící jednotku. Co ceny servisů? Jinak kdyby jste to porovnávali s Casem IH 7240, kterej je lepší? Dík moc za radu.
ceny servisů počítej tak okolo 500kč/hodina (je to různý)
když JD - tak firmu STROM . sice trošku dražší,ale je spoleh.. což v téhle banánové republice není jen tak....

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JOHN DEERE 8330

#84 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...zase se nám obora trochu rozrostla , tentokrát o dva jeleny...

Obrázek

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: JOHN DEERE 8330

#85 Nový příspěvek od tomous »

:shock: Kolik máte HA? 10000?

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: JOHN DEERE 8330

#86 Nový příspěvek od gbelec petr »

kluci dám to sem. vůbec se v tom nevyznám(řady, výkon, výbava atd)co na to řeknete -john-konrétně tento: http://stroje.bazos.cz/inzerat/61084698 ... -5080R.php
výkon, počet mth, spotřeba, vhodnost do lesa,servis, cena servisu, na co si dát pozor při koupi atd..co vy na to??
vím že má Kapr ve vláknu parta z lesa johna,ale tady se taky snad dostanu odpovědi..
díky..

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: JOHN DEERE 8330

#87 Nový příspěvek od Franta.cz »

V lese Ti dělá výkon naviják :-/ a nízskej rampovač je dneska taky přežitek.

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: JOHN DEERE 8330

#88 Nový příspěvek od gbelec petr »

Franto to já vím, já ten traktor neberu ani o něm neuvažuji, nemám love..naviják nevím jaký má.
jen sbírám info o této značce..
teď jsem našelhttp://johndeeredistributor.cz/Zemedelska-technika/Produkty/Traktory/Rada-5M2

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: JOHN DEERE 8330

#89 Nový příspěvek od Franta.cz »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: JOHN DEERE 8330

#90 Nový příspěvek od gbelec petr »

díky franto..

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“