JD 5055 E

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#16 Nový příspěvek od smirad »

Uvažuji nad koupi tohoto stroje v rámci dotace pro mladé zemědělce, v verzi s kabinou, mají tuším i 60 a 70-ti koňovou verzi, líbí se mi na tom jednoduchost a absence elektroniky - máte někdo přímou zkušenost s tímto typem? Mám to na farmu cca 30-40 ha, převážně na sena, v kombinaci s nějakým jednoduchým svinovacím lisem. Navíc prodejce bude letos otevírat nový sklad a servis nedaleko mého bydliště.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: JD 5055 E

#17 Nový příspěvek od Peetan »

Neblázni... Brzo bys litoval, že jsi si nepořídil něco většího...
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#18 Nový příspěvek od smirad »

To teda ani nahodou, spis bych u vetsiho stroje po 5ti letech musel zvazovat jestli ho prodat nebo zacit fest solit do oprav, mozna i driv. U toho Johna neni zadna zbytecna elektronika, jednoduche prevodovky i motory - vic nepotrebuju. Z dotace musim zmaknout traktor, lis, diskovku nebo obracak (mozna takovou tu kombinaci co obraci a skuluje - mam same mensi pole a daleko od sebe). Jo a jeste by mohlo neco zbyt na krytinu na stodole, takze jedine johna za 600 tis. nebo case farmall, ale ten ma jenom 50 koni a zatim nevim cenu. Jakakoliv Kubota apod je uz moc draha. Cim jednodussi tim lepsi, moc nerozumim lidem co vrazi vsecko do noveho silneho traktoru a zaprahaji za to stare stroje - to se musi zakonite rozletet nebo nevyuzivas potencial traktoru. To je tak na opravdove podnikani a ne na farmareni.

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#19 Nový příspěvek od smirad »

Mam ale dotaz na zkusene zemedelce, jak se bude tvarit diskova sekacka na presekavani jiz spasenych pastvin, tzn. zda ji nebudou delat problemy konske, ev. kravske hromadky?

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5055 E

#20 Nový příspěvek od bulanek88 »

Nebudou, krtinec je horší.

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5055 E

#21 Nový příspěvek od ondra »

smirad píše:To teda ani nahodou, spis bych u vetsiho stroje po 5ti letech musel zvazovat jestli ho prodat nebo zacit fest solit do oprav, mozna i driv. U toho Johna neni zadna zbytecna elektronika, jednoduche prevodovky i motory - vic nepotrebuju. Z dotace musim zmaknout traktor, lis, diskovku nebo obracak (mozna takovou tu kombinaci co obraci a skuluje - mam same mensi pole a daleko od sebe). Jo a jeste by mohlo neco zbyt na krytinu na stodole, takze jedine johna za 600 tis. nebo case farmall, ale ten ma jenom 50 koni a zatim nevim cenu. Jakakoliv Kubota apod je uz moc draha. Cim jednodussi tim lepsi, moc nerozumim lidem co vrazi vsecko do noveho silneho traktoru a zaprahaji za to stare stroje - to se musi zakonite rozletet nebo nevyuzivas potencial traktoru. To je tak na opravdove podnikani a ne na farmareni.
Jak myslíš ale myslím že peetan má pravdu že budeš opravdu litovat že jsi nekoupil něco větčího do buducna mužeš přibrat třeba ještě nějaké pozemky atd a myslím že pkud to chceš přez tu dotaci tak si nejsem jistej ale mám tušení že ti celej traktor stejnak nezaplatěj
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#22 Nový příspěvek od smirad »

nezaplati ti dph, ale to je o dohode s prodejcem, jinak stroje, nakup pozemku a renovace budov komplet, nejde z toho kupovat dobytek,
vic nez tech 30-40 ha urcite ne, postupne chci prechazet na chov koni, delat seno ve velkem pro nekoho se mi nevyplati a do obili vubec nejdu

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: JD 5055 E

#23 Nový příspěvek od Peetan »

Jka chtěj vaši... našim je to jedno.
Pokud dobře počítáš a sečteš si traktor + lis + obracák atd, stejně se do 1,5mil těžko vlezeš... Nehledě na to, jak ti bude umírat ten komárek ve slušným lisu. Proti JD nic nemám, jen bych šel když už, tak do většího 5kovýho... Na 40ti ha už poznáš o co jde a že je lepší jezdit na půl plynu, než na plnej s tím jak říkáš ty "využitím potenciálu"...

Co se dph týká, tak pokud jsi neplátce, tak je to možná součást investice, ale okradeš se na tom sám... Pokud nebudeš mít víc jak 600tis nad rámec dotace, stejně nemáš velkou šanci to dostat... Máš už spočítáno kolik bys mohl mít bodů?
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#24 Nový příspěvek od smirad »

No tak lis budto polska sipma classic s centralnim mazanim bez rezani(cca 250 tis.) nebo minibalikovac volagri i s balickou za stejny peniz, pokud bych bral ten velky lis tak nemusim resit balicku - tu ma soused a chybi mu lis:) 40 Ha tak leda kdybych se uz fakt nudil, zatim tech 30 max.
600 tis navic - tim myslis primou investici z me strany? Pocitaji se do toho pouzite stavajici stroje, budovy, dobytek atd?
Body zatim spocitane nemam, budova je, pole i dobytek bude v eku, navic cast je v chko - vetsi dotace(LFA) - cca 10 Ha , kdyz to neklapne tak holt budu hospodarit s tim co mam, dobre je, ze nemusim platit ani korunu za zpracovani dotace, pokud to nevyjde napoprve tak podruhe jsou body navic za opakovani. Cosi jsem zaslechl, ze se ma platnost dotace zkratit o rok, zbyvaji dva pokusy.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: JD 5055 E

#25 Nový příspěvek od Peetan »

Stávající věci se nepočítají a ani ojeté v budoucnu... Vyšší dotace LFA nejsou za chko... tam je to tuším za zranitelné oblasti, ale an i to nemá vliv na tuto dotaci. Jo, 600tis myslím navíc z tvý strany. Pokud budeš chtít dát navíc jen pár korun, 1. nebudeš mít dost bodů a za 2. oni musej vidět určitou snahu a příslib. Žádný body za opakování nejsou... Myslím, že do 213 by to být mělo...
Sipmu neznám, ale pokud to bude s pevnou komorou, bude to s tím jelínkem hukot... :typek: Bez řezání je to na senáž docela naprd... :-/
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#26 Nový příspěvek od smirad »

Proc myslis, ze by pidijelen nezvladl pevnou komoru? 60 nebo 70 koniku to musi zmaknout, ne? V Nerezu mi tvrdili, ze na jejich lis na baliky metr x metr staci 65 konu i s rezanim, a to s rezervou. Jasne, ze je lepsi mit rezervu, jezdis rychleji, vic udelas, ale investice je vetsi.
Jestli budu delat rocne senaz na 3 ha tak to bude moc, pokud teda nebude pocasi jako letos, ja se ale fakt nebranim tem pidibalikum 60x60, senaz ani nerozhazujes a sbiras rovnou z pokosu, pro konickare idealni kvalita a staci mi nejslabsi jelen. Stodolu mam nad mastalemi(neco jako ve starych kravinech) - tam dostanu max. jedno patro velkych baliku, ty male tam nalifruju az po strechu a vyuziju prostor, odmitam mit seno venku a davat to konim, to raci vic prace. Ted jsem videl upravu na sberac - horala s bocne vyvedenym sberacem malych baliku, to by bylo presne na to + dopravnik nahoru do stodoly 8) Nehodlam zdaleka zkrmit vsecko co ususim a konickari v okoli jsou nadseni z malych baliku, Chteji ale kvalitu a jenom uskladnene pod strechou, prubezne dodavky atd.

LFA-cko mame u nas zrovna v chko, nevim jak to maji jinde ;-) cosi uz mame dlouho v najmu a jeste par hektaru se najde, toto pomuze pri naplneni minimalniho pozadovaneho obratu(pokud mam spravne info a dotace se do toho taky pocitaji)

Co se tyka investice, neco samozrejme musim vrazit do zvirat abych mel VDJ v potrebnem mnozstvi, musim vyzjistit jestli tam spada nakup nemovitosti od vlastniho otce :shock: :D Tusis jestli je potreba investovat vlastni naklady hned na pocatku nebo v prubehu celych 5ti let?

O tech bodech navic to mam od zpracovatele dotací, netusim jestli kecal, zkraceni do 2012 mi tvrdil jako horkou novinku jeden z prodejcu a odvolaval se na osobni kontakty nekde vejs na ministerstvu, takze mozna taky kec, tim lip.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: JD 5055 E

#27 Nový příspěvek od Peetan »

LFA je pro méně příznivé oblasti, ať už jsou v CHKO, nebo kdekoli jinde...
Na mladýho začínajícího nemusíš mít nic jako povinnej počet VDJ, to jen na LFA, AEO, TOP-UP a eko...
Do investic nad rámec dotace se nepočítá nákup nemovitostí, max 10% ze způsobilejch výdajů celý rekonstrukce tuším a přitom nesmí bejt překročena zastavěná plocha víc jak o 40% a to ještě s dalšíma podmínkama...

Prodejce ti napovídá takovejch kydů... :smich: Hele, mě tvrdili, že 95hp holland zvládne 5,5m sečení kopec, nekopec s pojezdovou rychlostí stále 10km/h a více... :smich:
Švagr má v lisu s pevnou 106koní s řezáním do kopce má dost co dělat.
Co se malejch balíčků ve folii týká, tak si pak spočítej jak dlouho to budeš nakládat, kolik na to potřebuješ fólie, času atd...

Neřeknu ti nic novýho, ale tvůj čas je dražší než "pár" tisíc...
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#28 Nový příspěvek od smirad »

Tak to by me fakt zajimalo, jak to loni a predloni vsichni dookola zmakli, vsichni do jednoho maji traktor za 900-1 mil. + opravene krytiny na stodolach, vlastni investice nula(kdyz nepocitas tu praci nez sezenes uctenku od firmy a vymenis si krytinu sam, ze? :vysmech: akorat nejake stroje po taticich co je zrestituovali, stare zetory si nechali do rezervy, max pribrali par hektaru a dokoupili par krav kvuli podminkam lfacka a eka, jak rikas, takze fakt nevim...toho asi bude vic co rozhoduje (treba nezamestnanost v kraji, kvalita podnikatelskeho planu, ze? :) Nejvic me stve, ze do toho vetsina jde jen kvuli prachum na novy traktor a uz dopredu pocitaji s tim, ze za 5 let jdou od toho a ja se tu plahocim s trivalci po kopcich a este to beru jako hobby ;-)
Abys rozumel, jsem Ti vdecny za rady a pripominky(opravdu), ale preferuju to zkusit s malym jednoduchym traktorem a vice novymi stroji nez nabrat pujcky a klepat se strachy kdyz prijde neuroda. Kdybych sel do neceho vetsiho tak zakonite musim brat traktor s celakem(stohovani baliku), nabrat vic plochy kvuli leasingu, nechat seno pod plachtou, koupit veskere stroje vetsi, vic krav taky nemam kam dat na zimu, za maleho johna vrazim to co mam a jedu. Taky me nebere predstava rok platit leasing, ted z hlavy nevim, ale myslim, ze muzes investice rozplanovat i podle toho, kdy prijdou penize od sousedu(cti EU) cili koupim stroje(kdybych bral pidi lis) a budu to tahat za tim co mam, za rok vezmu johna - nebo opacne, vezmu traktor a sezonu pouziju stare krapy a holt zaplatim jeden rok tech mizernych 80 kacek za kulaty balik, ale klidne me oprav jestli se pletu.
Planuju se pohybovat nekde na tech 120 tis. rocne, neni to jediny prijem, taky se mi libi pronajem 9ti Ha za 2 tis. rocne i s dani, to se povedlo :)

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: JD 5055 E

#29 Nový příspěvek od Peetan »

Nějak mi to nedocvakává v kalkulátoru... Jestli máš 30 ha, tak min 10tis/ha musíš mít, takže potom nechápu roční příjem 120tis. Ale to je jedno... Se 120tis příjmem rozumím tomu co píšeš i tvému přesvědčení... tenhle program je nastavenej tak, aby mladí lidé začali podnikat v zemědělství a měli nějaký základ + motivaci. Tím se dá se říct i uvázali a byli nuceni se do toho "opřít" O leasingu není potřeba mluvit. Lepší je úvěr. Pokud máš jistý peníze, je běžný splácet techniku i mnohem víc let, třeba 5, to je klasika. protože ta technika vydělává už napočátku, ale to už jsem zase ujel... Držme se příjmu 120tis/rok... :)

Samozřejmě můžeš mít traktor za 400tis + nějaký věci a žádat třeba jen o 800tis, ale za investice nad rámec dotace jsou další plusový body...
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5055 E

#30 Nový příspěvek od tomasberry »

tak Peetanovi bych rozhodně víc věřil, než nějakejn kravinám co ti kde jakej prodejce nakecal. Taky už jsem toho od prodejců dost slyšel, i co se týká tý dotace pro mladý. A s tím že bys o to kdyžtak požádal po druhý, tak to můžeš, ale jen v případě že neuběhla lhůta 14 měsíců od zaregistrování na ministerstvu. Takže jestli už letos bereš dotace, tak o to už můžeš požádat jen jednou. A jestli se ti někde podaří zjistit, zda-li můžeš trochu zatunelovat a koupit pole od otce, tak dej vědět, taky by mě to zajímalo :D

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“