JD 5055 E

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#31 Nový příspěvek od smirad »

Dotace neberu, zatím to fungovalo tak, že já pracuju a otec kasíruje - takže můžu žádat 2x:) ale je mi jasné, že každá sranda něco stojí, a tady to platí 2x

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5055 E

#32 Nový příspěvek od tomasberry »

tak to jo, tak to když se zapíšeš těsně před tím, tak to stihneš 2x. Ale zase budeš mít míň budů, ptž nebudeš mít účetně uzavřenej rok.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: JD 5055 E

#33 Nový příspěvek od Peetan »

Pokud chceš žádat už tohle kolo, tak bych si urychleně udělal živnosťák a zaregistroval se jako SHR. Pokud jsi schopnej doložit za rok příjem ze zemědělský prvovýroby alespoň % a zároveň je tvoje registrace jako podnikatele ke dni podání žádosti starší 4 měsíců, je to krásnejch 10 bodů. Na tom se u mejc kamarádů spolužadatelů lámal chleba. Já s tím vyběhl... :)
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#34 Nový příspěvek od smirad »

času dost, žádosti se posouvají na podzim, už to slyším ze tří stran, (takže asi pravda), pro mě je to dobře, akorát si asi budu příští rok hrát cca na 19 ha s dvěma zetory třívalci, musím dát přes zimu dohromady ten můj zatracený svinovací lis:) a koupit od souseda dvourotorák obracák, pásový je na ty ha už málo. Díky za radu Peetan... musíš doložit příjem za celý kalendářní rok? Nestačí příjem za ty 4 měsíce?V jaké výši? Přece jen je to rozdíl platit soc-zdrav. 4 měsíce a rok

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: JD 5055 E

#35 Nový příspěvek od Peetan »

Můžeš mít živnosťák pozastavenej, takže neplatíš. Pokud jsi student jak já, tak to za tebe hradí stát a nebo zaměstnavatel.
Nevím, na szifu nic o podzimu není...
Na 19ha už to chce drobet techniku přesto, že tě sezení v trakoru asi baví... je to o čase. Když má zapršet a ty během pár hodin potřebuješ nahrabat a uklidit.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#36 Nový příspěvek od smirad »

moje řeč, zvlášť když musíš najednou posekat 9 ha a doma máš polskou bubnovku na cca 135 cm :jazyk: - je sice squělá, ale najezdíš se:) Každopádně nejhorší je balíkování, mockrát se mi stalo, že mám seno na pásech a borec s lisem si dojede po rose anebo 5 minut před deštěm

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: JD 5055 E

#37 Nový příspěvek od Citron »

smirad píše:No tak lis budto polska sipma classic s centralnim mazanim bez rezani(cca 250 tis.) nebo minibalikovac volagri i s balickou za stejny peniz, pokud bych bral ten velky lis tak nemusim resit balicku - tu ma soused a chybi mu lis:) 40 Ha tak leda kdybych se uz fakt nudil, zatim tech 30 max.
600 tis navic - tim myslis primou investici z me strany? Pocitaji se do toho pouzite stavajici stroje, budovy, dobytek atd?
Body zatim spocitane nemam, budova je, pole i dobytek bude v eku, navic cast je v chko - vetsi dotace(LFA) - cca 10 Ha , kdyz to neklapne tak holt budu hospodarit s tim co mam, dobre je, ze nemusim platit ani korunu za zpracovani dotace, pokud to nevyjde napoprve tak podruhe jsou body navic za opakovani. Cosi jsem zaslechl, ze se ma platnost dotace zkratit o rok, zbyvaji dva pokusy.
Ty za zpracování projektu na dotaci mladýho zemědělce nezaplatíš ani korunu? :zapomel: To je nějáký divný ne?
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#38 Nový příspěvek od smirad »

Proc? Kup so john deera v Opavě...nedělám reklamu, osobně se jdu setkat s těmi maníky až v pátek, ale pak poreferuju:) Nedělám si iluze, že si to nezaplatí v ceně stroje :tyty: :)

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: JD 5055 E

#39 Nový příspěvek od Citron »

smirad píše:Proc? Kup so john deera v Opavě...nedělám reklamu, osobně se jdu setkat s těmi maníky až v pátek, ale pak poreferuju:) Nedělám si iluze, že si to nezaplatí v ceně stroje :tyty: :)
To ti prodejce JD dělá, nebo bude dělat projekt na dotaci začínajícího zemědělce? :shock:
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#40 Nový příspěvek od smirad »

takhle nějak to má více prodejců, mají nasmlouvané lidi na tvorbu dotací, akorát že třeba u Mitrengy se platí 25 tisíc a oni ti to pak strhnou z ceny stroje formou slevy...jenže když to nedostaneš tak jim stejně musíš zaplatit 15 tis.
U Johna to dělají v ceně, neplatíš nic, ale asi si zas budou vybírat komu to udělají a komu ne, nejspíš podle počtu bodů, které můžeš získat.

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: JD 5055 E

#41 Nový příspěvek od smirad »

Rád bych se vrátil k tématu, už někdo máte johna 5E doma? Zajímají mne zkušenosti uživatelů..

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: JD 5055 E

#42 Nový příspěvek od Jozka »

smirad píše:Rád bych se vrátil k tématu, už někdo máte johna 5E doma? Zajímají mne zkušenosti uživatelů..
Protentokrát oživím toto téma já. Už někde ve vašem okolí jezdí tyto malé JD, nebo vlastní někdo osobně?
http://johndeeredistributor.cz/Zemedels ... y/Rada-5E2

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: JD 5055 E

#43 Nový příspěvek od Jozka »

Po roce oživím téma :) Víděl někdo tyto traktory v provozu?
http://www.pekass.eu/o-spolecnosti/aktu ... -lesa.html

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

Re: JD 5055 E

#44 Nový příspěvek od Karel »

Já jen vím že od Lukromu což je největší prodejce JD na moravě ho ještě nikdo nekoupil, jezdí tu fura 5M a 5R ale 5E ještě ne

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: JD 5055 E

#45 Nový příspěvek od Jozka »

Karel píše:Já jen vím že od Lukromu což je největší prodejce JD na moravě ho ještě nikdo nekoupil, jezdí tu fura 5M a 5R ale 5E ještě ne
Tak to bych čekal, že už někde jezdí. Asi cena nebude tak výrazně nižší než vyšší a komfortnější řada JD. Řada 5E je výráběna v Indii, tak je otázkou, zda zůstává zachovávána JD kvalita.

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“