Proč to není i u nás

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Ižik
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 26, 2021 7:58 am
Bydliště: Zábřeh

Proč to není i u nás

#1 Nový příspěvek od Ižik »

Chci se jen zeptat. John deere dělá řadu 6e a ta se u nás nedá asi vůbec koupit a v USA ji lze koupit a u řady 5e lze jen 3.válce čtyř už ne jako třeba 5100e u nás u max. 5075e . Proč jsme ochuzeni o toto vše co John deere prodává v USA u nás však ne?? Proč se to sem ne doveze?? Může za to EU a emisní limity??? Fakt nevím. Děkuji za odpověď.

jean
Příspěvky: 3119
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Proč to není i u nás

#2 Nový příspěvek od jean »

Preco boli pred niekolkymi rokmi eu verzie lahsie o niekolko stoviek kg? Predajca v tom videl vyhodu, ja setrenie na materiali...

ibanez5
Příspěvky: 1594
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Proč to není i u nás

#3 Nový příspěvek od ibanez5 »

Že by EU a její stupidní nařízení??? Ať už ta váha,nebo motory....
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

jean
Příspěvky: 3119
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Proč to není i u nás

#4 Nový příspěvek od jean »

S tym eu nic nema, vyrobca prisposobuje ponuku trhu. Sak to je vsade.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6648
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Proč to není i u nás

#5 Nový příspěvek od Lukashil »

Prizpusobuje trhu, to me u kazdeho vyrobce dostava.
Mluvim o konkretnim vyrobku s vicero uzivateli, vsude mi odpovedi neco ve stylu: jo to taky nechapu, to me taky se..., to bybylo lepsi.....

Tak kdo je pak ten trh? Managment te spolecnosti?
Stydím se za tuto zem

fikejz
Příspěvky: 6263
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Proč to není i u nás

#6 Nový příspěvek od fikejz »

Přizpůsobení trhu? Mluvíš Jeane, třeba o těch proslulých prášcích na praní, co je máme méně účinné a dražší než Němci v Německu?

To je tak prázdná fráze ...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jean
Příspěvky: 3119
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Proč to není i u nás

#7 Nový příspěvek od jean »

Fikejz, to už je na Chocholouška, do vlákna o JD zamotať prací prášok. A okrem toho, šak ten horší prášok tu ľudia kupujú za vyššiu cenu, tak ano, výrobca sa prisposobil trhu.

fikejz
Příspěvky: 6263
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Proč to není i u nás

#8 Nový příspěvek od fikejz »

Byl to jen známý příklad protože to je všeobecně známé. Myslíš že v jiných oborech a u jiného zboží je to jinak? A proč by mělo být?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jean
Příspěvky: 3119
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Proč to není i u nás

#9 Nový příspěvek od jean »

Prečo sa pýtaš mňa, ja som predsa napísal, že výrobca sa prisposobil trhu. Ty si to potvrdil práškom. Takže píšeš to isté inými slovami.

fikejz
Příspěvky: 6263
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Proč to není i u nás

#10 Nový příspěvek od fikejz »

Ne výrobce se nepřizpůsobil tomu co by trh chtěl, ale tomu co si může díky přemíře regulací v daném prostředí dovolit. Kdyby byla skutečná konkurence dovolit by si to nemohl. Přistupovat k jistému okruhu zákazníků jako k podřadnému póvlu, kterému se může beztrestně prodávat aušus.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jean
Příspěvky: 3119
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Proč to není i u nás

#11 Nový příspěvek od jean »

To je strasny nezmysel

Ižik
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 26, 2021 7:58 am
Bydliště: Zábřeh

Re: Proč to není i u nás

#12 Nový příspěvek od Ižik »

ibanez5 píše: pon dub 22, 2024 5:25 am Že by EU a její stupidní nařízení??? Ať už ta váha,nebo motory....
O nařízení váhy nic nevim ale o motorech jako jestli myslíš emise tak prý třeba v Kaliforni je to horší než u nás.

Ižik
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 26, 2021 7:58 am
Bydliště: Zábřeh

Re: Proč to není i u nás

#13 Nový příspěvek od Ižik »

Ižik píše: ned dub 21, 2024 11:50 pm Chci se jen zeptat. John deere dělá řadu 6e a ta se u nás nedá asi vůbec koupit a v USA ji lze koupit a u řady 5e lze jen 3.válce čtyř už ne jako třeba 5100e u nás u max. 5075e . Proč jsme ochuzeni o toto vše co John deere prodává v USA u nás však ne?? Proč se to sem ne doveze?? Může za to EU a emisní limity??? Fakt nevím. Děkuji za odpověď.
A třeba 6120e má v USA "obyčejnější" převodovky než má 6m a tím pádem i nižší cena a myslím si že třeba u nás by měl velký úspěch hlavně kvůli ceně a doufám i spolehlivosti protože ne každý potřebuje řadu m . To stejné i 5100e kdyby se tu prodával tak si myslím že by měl úspěch protože někteří zěmědělci u nás s chcou čtyř válce a nechcou investovat tolik do 5100m a potřebují 100 koní. Je to pouze můj subjektivní názor záleží jak by to nacenili.

ibanez5
Příspěvky: 1594
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Proč to není i u nás

#14 Nový příspěvek od ibanez5 »

Mé to hlavně připomnělo jak kvůli emisními motoru EU zlikvidovala Tatru,tak jsem to napsal...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

jean
Příspěvky: 3119
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Proč to není i u nás

#15 Nový příspěvek od jean »

Tatra ma najvacsie zisky za posledne desatrocia. Eu nic neznicila, akurat sa prestal robit zastaraly motor pre civilny trh eu. Pre opice a armadu je mozne ho vyrobit, ale uz ani ti ho tusim nechcu.

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“