John Deere 455

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#16 Nový příspěvek od PyroSh »

Tak jsem to doma změřil. Ten čep spodního ramene trojbodu má na šířku 35mm a průměr díry cca 21mm.
Pokud tam budeš mít takovou mezeru tak je to v pohodě.

Uživatelský avatar
Samorost
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 30, 2023 8:05 pm
Bydliště: Brno

Re: John Deere 455

#17 Nový příspěvek od Samorost »

Obrázek

hm tak to je nič moc som to dnes meral priemer diery 17mm ta je ok to by som ešte prevŕtal na väčšie ale medzera je 24mm
(edit: keď som sa nad tím zamyslel tak by to vlastne nemal bit problém proste tie vinkle otočiť alebo prevŕtať nov diery nech sa tam tých 36mm vlezie )
- ten vrch som demontoval to nebol problém

ako vyzerá u teba ta čas kde máš uchytené dolné ramená 3 bodu ?


Inak zatiaľ čakám kým mi príde aspoň tažné nech môžem po záhrade ťahať vozík :-)
a som si hovoril že by možno nebolo od veci nechať si vyrobiť miesto pluhu lyžicu síce ten záves hydrauliky toho pluhu vie chodiť iba hore dole a do strán ale na také to prenášanie hliny po záhrade to bude super než raz vyrobím alebo zoženiem čelní nakladače


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#18 Nový příspěvek od PyroSh »

Tak díru převrtáš v pohodě. To je to nejmenší.
Mezera je horší. Otázkou je jak by se to tam vešlo na straně hydrauliky jak je ta hadice.
Ale napadlo mně že by se to dalo obejít. Jen ty ramena by byly trošku delší.
Vyrobily by se konce s čepy odpovídající původnímu úchytu úchytu co tam je a na něj by se navařilo U-čko s potřebnou mezerou a průměrem díry.
Tuten díl by se do rámu uchytil ne na čep, ale na šroub a přitáhlo by se to aby to bylo pevné.
Ramena trojbodu by se pak nasadila do toho U-čka na čep nebo šroub potřebného průměru.
Tu je rychlá skica myšlenky:

Obrázek

Jinak ta origo radlice je paráda.
jako lopata se to dá upravit. Jen se musí vyrobit klapačka a přimontovat na klouby stejně jak to mají traktorbagry.
K otevírání by se dala použít hydraulika ze směrování radlice.


Obrázek

Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#19 Nový příspěvek od PyroSh »

oprava k tomu U-čku - ten díl k montáži do rámu musí být ze 3ks 8mm materiálu aby to mělo těch 24mm. já tam nakreslil jen 2...

Uživatelský avatar
Samorost
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 30, 2023 8:05 pm
Bydliště: Brno

Re: John Deere 455

#20 Nový příspěvek od Samorost »

wow dík :-)

chcel som prerobit pluch na ližicu ale toto ma nenapadlo na základe toho tvojho obrázku som našiel toto videjko
https://www.youtube.com/watch?v=-uA_3RExXiM
zjavne to v USA virábaju aj komerčne ale čo je podstatne je to tam vidiet zo všetkých uhlov a aj ako to inštaluje takže si to tu nejakým borcom nechám vyrobiť :-)
toto neskutočne posunie funkcionalitu celeho traktoru

Dnes sa mi podaril prví defekt na prednom kolese takže som sundával gumu a lepil celkom zábava na hodinu a pol :-D

inak gúľa slúži a už ťahám vozík na bordel všade tade po kopcoch a pozemku kam by sa auto nedostalo
Obrázek

Obrázek



ps: - netušíš na čo je tento guľatý gombík ? skúšal som ale nejak som na nič neprišiel a ani v manuále nie je spomenutý
Obrázek

- a potom tieto diery na šróby
Obrázek

Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#21 Nový příspěvek od PyroSh »

s vozíkem se už udělá práce! výborně!
Já mám teď kouli v držáku na trojbodu. Výhoda je že si můžeš zvednout vozík a nevýhoda je že se vozík zvedá...
jelikož ta oska třetího bodu nesmí být přichycena natvrdo na hydraulice, ale musí mít volnost v pohybu tj když spustíš hydrauliku dolů tak musí mít volnost se hýbat nahoru aby se případně nepoškodila hydraulika, tak když je vozík nevyvážený může se stát, že se ti oj i s trojbodem zvedne. no ale půjde to vyřešit přídavnou tyčí co jakoby uzamkne trojbod v určité poloze. Už to mám vymyšlené jen ta realizace vázne.
Zrovna včera jsem odvozil cca 1,5m3 drnů a hlíny a ten zámek mi chyběl.

To tlačítko netuším k čemu může být. Já ho tam nemám.

Tu jsou nějaké fotky jak to má v zadu uzpůsobené ten můj typ.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#22 Nový příspěvek od PyroSh »

Ty díry kolem PTO můžou být pro montáž přídavné převodovky na čerpadlo nebo multiplikátoru na neco, kde potřebuješ navíc zpřevodované otáčky.

Uživatelský avatar
Samorost
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 30, 2023 8:05 pm
Bydliště: Brno

Re: John Deere 455

#23 Nový příspěvek od Samorost »

Asi eventuálne chcem poriešit to rameno na 3 bod a keď budeš mat čas a chuť budem rád ak mi ho vyrobíš :-) a samozrejme potom k nemu aj 3 bod samotní ale zatiaľ ho asi nijak nevyužijem mám síce veľký pozemok ale neplánujeme tam sadiť takže pluh ani rôzne kultivátory nepotrebujem jediné čo ma napadá dať naňho bdenú (ale to budem mat lepšie tu prednú lopatu na pluh) alebo vidly na palety to by sa mi dozadu na 3 bod asi hodilo najviac.

Aktuálne mi najredší zmysel a pre mňa najväčšia pomoc prídu tie predne nadstavby na predný hydraulický rýchlo uchyť keď ho už mám vďaka pluhu.

Obrázek

Obrázek

Našiel som skvelého zámočníka ktorí mi tú lopatu vyrobí a keď bude mat dobrú cenu tak by som si nechal spraviť aj tie čeľuste na ťahanie dreva kamenou a tak super vec a keď už mám tu hydraoliku vlastne je to len pýr kúskou železa.

PS: netušíš ako sa toto volá a či sa to dá u nás kúpiť ?

Obrázek

Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#24 Nový příspěvek od PyroSh »

Tak pokud máš nějakého šikovného zámečníka, tak máš vyhráno 8)
Pokud hned nepotřebuješ orat nebo tak, tak opravdu dává smysl se věnovat té přední nástavbě.
Ji využiješ i jako přepravní box a pokud máš v zadu kouli, tak na zahradu máš víceméně vše co potřeba.
jen pokud budeš cokoli dodělávat tak podle mých zkušeností raději materiál pevnostně předimenzovat. Ono se to nezdá, ale ten traktorek má sílu.


Na ten trojbod budu muset prvně nově zkreslit výkresy pro řezání.

ta úchytka cos vyfotil, to je pružná úchytka, která drží boční kryt motoru?
Netuším jak ji nazvat ale zkusil bych pohledat na takovýchto shopech:
https://race-shop.cz/6-uchyty-kapoty
nebo něco takového.

Uživatelský avatar
Samorost
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 30, 2023 8:05 pm
Bydliště: Brno

Re: John Deere 455

#25 Nový příspěvek od Samorost »

tak sranda začína dlbnúť štartovanie tak som dal novu baterku lebo tam bola nejaká stará bosh a štartuje zase na prvú dobrú ako by práve zišiel z výrobnej linky :-)

Taktiež mam pocit že sa nejak moc zahrieva po hodine práce, asi bude upchatý bordelom radiátor tak to dostatočne nechladí (čítal som to na nejakom fóre) bude treba vymenovávať a čistiť asi vapkou takže dúfam že to tam je nejak rozumne a nebudem kvôli tomu musieť vybrať motor :-D

inak tá úchytka skúšal som na základe názvu uchyť kapoty po pol hodine googlenia dopracoval sem na aliexprese takže ak by si tiež chcel
https://www.aliexpress.com/i/1005004560628748.html

Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#26 Nový příspěvek od PyroSh »

K tomu přehřívání, mezi chladičem a palubní deskou je zasunuté síto na bordel. Otevři kapotu a za chladičem na hraně palubní desky bude takový ohnutý plech směrem od palubky k motoru. zkus za něj potáhnout. po sečení tam bývá plno bordelu co si ventilátor natáhne zvenku a v tom sítě se toho hodně chytne. Když je plné, neproudí vzduch do ventilátoru a přehřívá se.

Startování - stará baterka + chladno = nenastartuješ ani kdybys co dělal. nová baterka to spraví, ale popkud budeš mít traktor v zimě venku tak ani ta nová baterka nepomůže. Raději přes zimu parkovat v garáži kde je aspoň 5-10°C.

Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#27 Nový příspěvek od PyroSh »

Podařilo se mi konečně zkreslit díly na ten trojbod.
Když to dám vypálit tak teoreticky by to do 14 dnů mohli mít připravené.
Budou tam díly na komplet horní osku s rameny a taky ty spodní redukční úchyty na spodní ramena.
Pro díly trojbodu budu muset zajet do Ludgeřovic. Vyjde to podle netu na 2000Kč. Poslal jsem jim poptávku.
Ty výpalky vyjdou na cca 2000-2500,- (bez) Je to celkem 7 různých dílů a celkem 20kusů + materiál na tu horní osu
Materiálově by jsem se měl teoreticky vlézt do 5000,-
Kolik na tom strávím času netuším takže práce je zatím neznámá cena.
Celkovou váhu odhaduju na cca 22-25 kil tak pak by se to dalo zabalit do nějaké krabice a poslat.

Včil už zbývá se zeptat jestli souhlas a mám na tom začít fachčit.

Uživatelský avatar
Samorost
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 30, 2023 8:05 pm
Bydliště: Brno

Re: John Deere 455

#28 Nový příspěvek od Samorost »

Nebolo by jednoduchšie proste tie L čo tam mám prišrobovane na tej spodnej časti trojbodu proste odmontovat a pripevnit to tam ako to máš ti miesto pridávania tam tích Učok ?

Obrázek

inak samozrejme súhlasím a idem do toho ak by si chcel poslat nejakú zálohu pošli mi kludne do správi číslo účtu

Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#29 Nový příspěvek od PyroSh »

No, raději bych to udělal s těmi mezikusy. Ty tam máš navíc převodovku pro PTO na 540ot/min a ten můj styl by tam nevešel.
Ok, nechám vypálit ty díly a jak budou, sjedu do OVy pro trojbod a zkompletuju.
Peníze zatím řešit nebudem.
časově uvidím jak to vyjde. Právě jsem doma začal stavět altán tak mám aspoň na měsíc o zábavu postaráno.

Uživatelský avatar
Samorost
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 30, 2023 8:05 pm
Bydliště: Brno

Re: John Deere 455

#30 Nový příspěvek od Samorost »

úplne v pohode keď sa k tomu dostaneš tak sa k tomu dostaneš dík :-)

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“