deere 2030 1979

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: deere 2030 1979

#76 Nový příspěvek od pasa444 »

to s tou špinou znam jak sem to přivezl tak první co jsem udělal že sem s tím dojel do jzd na rampu a celé pořádně vzal vapkou s horkou vodou a ted je to o dost lepší . 8)

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: deere 2030 1979

#77 Nový příspěvek od edo »

to by som aj ja potreboval, asi mu to aj doprajem až budem mať voľno. druhý zdroj špiny je zasa podla v garáži, mám tam betón, ale obyčajne tam čosi opadne z kolies, to sa potom rozpadne a je tam hliny, občas to aj pozametám, ale nedá sa to furt

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: deere 2030 1979

#78 Nový příspěvek od pasa444 »

té špíny se nikdy nestratíme to je jasné jak s tím děláme.... tady je video toho mého vyklápění tam vydíš jak je to rychlé je to na volnoběh http://www.edisk.cz/stahni/42469/vyklap ... 3.5MB.html

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: deere 2030 1979

#79 Nový příspěvek od edo »

tak som to pozrel, ten hlavný zdvih je v pohode, to je porovnateľné ako mám ja, ale tá lopata sa fakt šialene rýchlo pohybuje, je v nej aj sila? možno by to chcelo hydraulické piesty s väčším prierezom, kde by sa to množstvo oleja stratilo

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: deere 2030 1979

#80 Nový příspěvek od pasa444 »

no co se síly týká tak tam bych řekl že to je v pohodě.... jasně síly není nikdy dost ale řekl bych že by to mělo být ok....zkusím ty škrtící podložky a uvidíme. tady je další video co mě ted zaměstnává... http://www.edisk.cz/stahni/42534/rozvoz ... .43MB.html

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: deere 2030 1979

#81 Nový příspěvek od edo »

pekná práca 8) nám zasa napršalo tak sa mi práce okolo plota pozastavili, má nám tam doviesť a osadiť auto s rukou ďalšie panely, to už by traktorom nešlo a v blate to nepôjde. tiež budem musieť nahodiť lopatu a budem tam mať nejaké zrovnávačky terénu, no čo, fiatka si aspoň odpočinie, minulý týždeň som bol akurát u kamaráta zobrať kmene z orecha. Inak závažie nakoniec dáme spraviť nové aj so závesom, je to jednoduchšie ako to dorábať na to staré.

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: deere 2030 1979

#82 Nový příspěvek od pasa444 »

Děkuju za pochvalu snažím se. u nás taky prší každý den tak je bláto všude ,vím o čem mluvíš.poptřebuju taky zabetonovat základ na asi 10m zed na plot ale stojím protože z díry tahám bláto.No vy teda s tou stodolou jedete.... to budeš mít i na techniku nebo jen na seno? Tam bi se fiatce líbilo ne?
S počasim se těším na příští týden jedu k vám na slovensko na dovolenou ke komárnu do termálek,nahřat trochu klouby a ma byt i fajn.
Závěs ti schvaluju udělej nový a hlavně ho pořádně provařte armarurou k tomu zavěsu 8) abys pak nestratil vuz

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: deere 2030 1979

#83 Nový příspěvek od edo »

fiatka myslím môže byť spokojná s tým kde býva :D hlavne je hneď vedľa cesty a von sa dostane po betóne, hentam dole by musela chodiť po lúke a by sa robil bordel na ceste potom, hentam bude len veľká brána, aby som drevo doviezol rovno k šope, v minulosti som ho musel voziť na táčkach od cesty, takto ho len vykladáme a rovno ukladáme, potom tam bude kus betónového plota z panelov a ten senník, tiež z časti z panelov, to sú také panely čo sú vyradené (lacné) a pôvodne slúžili na zvukotesné steny, z druhej strany majú také lisované piliny, takže celá tá stavba sa prispôsobila tým panelom.
Tak dobre zrelaxuj tam u nás na maďaroch :)
JJ na to si dám bacha aby ten záves poriadne držal, bolo by to nemilé niekde v kopci odtrhnúť vlek ..

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: deere 2030 1979

#84 Nový příspěvek od pasa444 »

tak jsem zase trochu pokročil s traktorem,dnes šla dolu naprava a v týdnu proběhne přefutrování a pujde zpět.... pouzdra i čepy vymlacený,přední měl tak 5mm vuli ale naštěstí to nebylo vymlácené do odlitku .jen pouzdro...
Přílohy
náprava2.jpg
náprava1.jpg
náprava.jpg

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: deere 2030 1979

#85 Nový příspěvek od edo »

pekná práca :) nech sa ti to aj dobre skladá, bez komplikácii :) ja som sa troška zabával namiesto práce, mali sme takú akciu :D fotka je z dneška keď sme odchádzali
Obrázek

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: deere 2030 1979

#86 Nový příspěvek od pasa444 »

co jste vyváděli? nějaký oslavy? že si to rozvážel ve velkém

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: deere 2030 1979

#87 Nový příspěvek od edo »

no my to voláme festival, ale v podstate ide o stretnutie známych v prírode, opeká sa, počúva sa hudba a hlavne sa teda pije :D ale už aj makám, včera doviezli bránu a také betónové žľaby tak som to prekladal a osádzal. čo ty už nemáš z traktora jednoosák ?
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: deere 2030 1979

#88 Nový příspěvek od pasa444 »

joj tak to je super nazev pro "ožíračku " :D :D to budu muset taky navrhnout tady to budeme dělat tuhle sobotu dětem jako konec prazdnin.... a bude to pokračovat do večera nebo možna i do rana :) .
Brána je parádní to je nadhera taky si s tím pohnul to ti zavidím možnost to takhle postavit.... kdyby se to taky tady jen nahlasilo postavil bych taky něco na traktor nějakou dílnu aby bylo kde co udelat i s kočkou a pěkně vysoké....
Jo traktor dneska dostal nápravu a už z něj je zase plnohodnotnej tahoun.... zitra musím ještě dodělat bramborovej kombajn -jen par drobností a v sobotu vyoráváme..... tak to hned prubnu 8)

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: deere 2030 1979

#89 Nový příspěvek od edo »

inak sa ten náš festival volá hruška kokot music summer :D
hej, teba deckám povedať, že je to festival :)
ďakujem :friends: ešte nás tam čaká natiahnuť strechu tej starej hospodárskej budovy, tak aby tam vznikol ten sklad na seno a bude tam hotovo. ešte je ale kopec roboty na tom pozemku, snáď bude na jeseň a v zime priaznivé počasie. U nás sa dajú aj také drobné stavby do určitého rozmeru postaviť len takto, že sa to oznámi :) Tiež keby sa malo obehať nejaké stavebné povolenie a podobne asi by sme sa do toho ani nepustili, alebo by sa to postavilo na čierno, ako to tu často funguje.
Taká dielňa s kočkou by sa mi tiež páčila, ale zas nemôžem mať všetko, som rád že mám traktor aj s náradím pod strechou.
Super, šikovný :)

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: deere 2030 1979

#90 Nový příspěvek od pasa444 »

Neboj chlape dílnu tam vystavíš ....když je místo že jo tak je z pulky vyhrano.Já tu mam taky takovej lehkej přístřešek na černo pravě že bych musel vyběhavat stavební povolení a na to nemam ani čas ani nervy.Co budeš davat za krytinu?plechové panely?

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“