Kirovec a další

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
kolda91
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 31, 2015 2:32 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kirovec a další

#241 Nový příspěvek od kolda91 »

Tak jsem se byl na Techagru na toho Kirovce podívat a celkem mě zaujal. Potom mě ale byla řečena cena 4,7m za 430k Mercedes motor a to myslím ještě bez DPH, což už bylo znepokojivé, když Case měl na Magnumu 380 CVX nalepenou cenu pod 4m a co si budeme povídat, komfort u Kirovce je jako v Majoru 60, co byl u Zetoru. Musím ale doplnit, že to byla kabina Standart, podle prospektu bude ještě Premium a podle obrázku vypadá o něco líp. Jinak mi bylo řečeno, že se ještě pracuje na lepším odhlučnění a komfortu kabiny. Řazení má na stejném principu jako K700A. Technickou to splňuje i s ruskými motory, prý nějak po řešeno přes to, že je to tahač. Co se týče nd na starší stroje, tak v jejich dodání prý nebude problém, takže po panu Charvátovy další dodavatel nd. Budou probíhat představení u některých podniků, co si ho objednali i pro veřejnost, takže koho to bude zajímat, tak na stránkách TOKO.

Packard
Příspěvky: 186
Registrován: ned úno 14, 2010 7:43 pm

Re: Kirovec a další

#242 Nový příspěvek od Packard »

Pokud ještě trocha zapracují na kabině a je tam ten základ stále stejný tak to může být vcelku dobrá konkurence,hlavně hydraulika pákou přes rozvaděč atd.
U toho Case je to všechno přes elektroniku a tak jak na tom Kirovci se do pěti let můžou vychytat veškeré mouchy tak ten Case po pěti letech má nejlepší za sebou ..

kolda91
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 31, 2015 2:32 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kirovec a další

#243 Nový příspěvek od kolda91 »

Tak už i Kirovec má pásy:
https://www.youtube.com/watch?v=UslNaqF ... e=youtu.be
Otázkou ale je, kolik se za ně připlácí.

kolda91
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 31, 2015 2:32 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kirovec a další

#244 Nový příspěvek od kolda91 »

Další informace o pásovém podvozku na Kirovce:
http://www.agroportal24h.cz/news/pasovy ... -v-moskve/

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kirovec a další

#245 Nový příspěvek od poulm »

Tak jsem se byl v Toku podívat na ty nové Kirovce, poslechl si pár informací a tak celkově jsem z něj nabyl dobrý dojem.
V republice jich už taky pomalu přibývá a myslím, že se opět oprašují schopnosti tohoto legendárního stroje.
Viz stránky:
https://www.toko.cz/
https://www.toko.cz/?novinka=32

Dále se začaly dovážet i různé ruské stroje na zpracování půdy atp., které vypadají být velmi dobře zpracované.

Co se týče Kirovce samotného,tak jsem měl možnost ho komplet prolézt a projet se s ním kousek. Mnoho drobných věcí oproti starému K700,701 vylepšili,jako lepší brzdy, lepší chlazení motorů a olejů,veliká komfortní kabina s klimatizací poskytující slušné zázemí obsluze,ikdyž s modernímí značkami se to srovnat moc nedá,ale oproti té staré nízké plechové boudě je to skok o 10 000%. Momentálně do toho dávají tři typy motorů.
Hydraulické čerpadlo je pístkové 180l/min,na přání může být 280l/min, háky na ramenech CAT3 nebo 4 Walterscheid, posuvný etážový závěs 40mm,spodní závěs různých druhů dle přání pro připojení snad čehokoli.

Celý podvozek a převodovka je zmodernizovaná stará koncepce. Převodovka má 4x4 rychlosti, 4 pod zátěží. Nápravy klasika bez velkých změn. Do převodovky dali do každé lamelové spojky o jednu lamelu navíc plus nějaké další drobnosti na ovládaní a chlazení. Vývodový hřídel klasika 1000ot a převodky doplněny o nucenou cirkulaci a chlazení oleje.

Navíc tam nyní prezentovali novinku,menší modifikaci Kirovce K744-K4 o výkonu 240k, ale co jsem jej prolezl,tak se jedná o úplně jiný traktor s úplně jinými komponenty jen se stejnou kabinou a podvozek a převodovka mi silně připomíná Charkovský traktor XT3. Dost možná s nimi započali nějakou kooperaci,ale to nechci spekulovat.

Celkově mám z něj dojem dobrý. Kdo má rád Kirovce,tak doporučuji si tam zajet a shlédnout, dveře tam mají otevřené vždy každému zájemci či zvědavým očím.

Toť pár mých postřehů a přeji všem "čest práci" :-D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Kirovec a další

#246 Nový příspěvek od ford109 »

Na slovensku bol na vychode uz v lete. Na farmarskom dni v Michalovciach.
Motor bol MB. Bol na CZ znackach cize asi len predvadzacka.
Ukazoval to jeden miestny polnohospodar. Opytali sme sa ci sa da pozriet z vnutra.
Porozpraval,nechal sadnut si,osahat. Asi najväcsia fronta tam bola potom ked ho otvoril.
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kirovec a další

#247 Nový příspěvek od poulm »

Tak samozřejmě tento stroj má své odpůrce i příznivce, co více k tomu dodat.
Za sebe mohu říci, že se jim to podařilo obstrojně zmodernizovat,ikdyž úplně vše se mi taky nezdálo úplně optimální,jako třeba to el.-pneu ovládaní rychlostí na převodovce, ale každopádně to kluci mají dál snahu vylepšovat a dokonce i podřídit se dost náročným evropským normám,které u nich v Rusku nemusí vůbec řešit.
Takže držím palce a těším se na další zlepšováky.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kirovec a další

#248 Nový příspěvek od Pavel »

pristi tejden jestli to dopadne nejnovejsi kirovec s dloubakem se tu bude skouset zatím jelen v tom selhal

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kirovec a další

#249 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...еmу стpану непобедиш...


Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kirovec a další

#250 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...Kirovec měl pásy už много лет тому назад... :smich:

Obrázek

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Kirovec a další

#251 Nový příspěvek od ford109 »

A vzadu pripravu na rampu rakety Zem-Vzduch ,ze ? :smich: :smich:
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kirovec a další

#252 Nový příspěvek od ota »

Celkem tenhle je taky pěkně upravenej.

A tohle videjko je taky pěkné. Pořádné brány!

Dušan
Příspěvky: 149
Registrován: sob srp 22, 2009 7:35 pm

Re: Kirovec a další

#253 Nový příspěvek od Dušan »

Polume,řekli ti v tom TOKU nějakou cenu ? Ty kirovce by nemusely být zase nějak šíleně drahé,ani ceny dílu na ruské mašiny nejsou přemrštěné.. Jen by mě zajímalo ,kolik vydrží převodovka a nápravy s těma 400 k motorama..

premo
Příspěvky: 194
Registrován: stř bře 25, 2009 5:45 pm
Bydliště: ostrava

Re: Kirovec a další

#254 Nový příspěvek od premo »

Ta cena mě taky zajímá ,na posledním techagru za to chtěli kolem 5mil. v čem nevidím žádnou výhodu za traktor (polní tahač málo kdo to využije v dopravě)co má čtyři rychlosti pod zatížením a náhradní díly možná nejsou drahé v Rusku ,ale než se sem dostanou dost zdraží (clo ,marže ...)

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kirovec a další

#255 Nový příspěvek od poulm »

Bohužel v tom fofru jsem se ceny nedopátral. Jako vždy a všude je to velké tajemství k dlouhému jednání s obchodními zástupci :smich:
Ale prosakuje se,že jsou cca o 30-50% levnější než traktory ve stejné výkonové třídě západních značek.

Co se týče převodovek,tak staré Kirovce mívaly i motory V12 a tam už to taky není výkonově daleko od současných motorů. Převodovka je na klíčových místech posílená plus oběhové mazání a chlazení, takže bych se toho nebál, že nevydrží těch 400k. Ale více chytřejší budeme až po nějaké době, co se znovu začínají na českých polích používat.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“