Kirovec a další

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Kirovec a další

#1 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Kirovec sice nevlastním a pochybuji, že se nìkdy jako èlen fora pøijde nìkdo, kdo ho má.
Já mám z Kirovce jenom výrobní štítek a nìjaký ovladaè hydrauliky, který jsem si sundal na šrotišti a dám oboje možná na nìjaký domadìl, který vyrobím, abych mohl na dané èíslo aspoò pøípadnì platit pojistku. :smich:

Tyto stroje neodmyslitelnì patøí, mezi traktory , které se u nás hojnì používaly a ještì i používají a mìli bychom je zde mít. Psát k tomu asi nikdo nic moc nebudete a zapadne to v seznamu témat nìkam dozadu a snad nebudete chtít téma vyøžadit.

Ty staré Kirovce, ketré známe prošly øadou inovací, dokonce byli i vìtší a vìtší ale dnes je už asi nedìlají.
Zde ja vidìt, jak vypadají dnešní Kirovce.
Traktor «Террион» АТМ 3180 и АТМ 5280 byly vyhlášeny traktory roku 2006 a 2007 v Rusku a "vypadají" docela modernì

ObrázekАТМ 5280

ObrázekАТМ 3180
ty gumy na sníh mì teda zaujaly

http://www.kirovets.com/

Historie firmy.
Putilovskogo factory - založene v Patohradì v r. 1801
V dobì okolo revoluce se tam dìlaly asi v licenci traktory Fordson.Od roku 1924 "Fordzon-Putilovets",Po té samozøejmì dosšlo k pøejmenování, aby zmizelo jméno kapitalisty Putilovského, dostal závod jméno S.M. Kirova. Pak se tam dìlalo bìhem let celkem 15 druhù traktorù vèetnì Kirovcù tøídy 3, 5 a 8.
Od roku 1998 se podnik jmenuje JSC "Agrotehmash" l ZAO Petersburg Tractor Plant a vyrábí novou øadu traktorù. Zda jde o vlastní vývoj, nebo o licence jsem nenašel nikde.

:) Jestlito náhodou není nìco
ŽLUTO _ ZELENÉHO PØETØENÉHO NA ŽLUTO
:)
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#2 Nový příspěvek od Tom »

Oni, jestli se jedná o licence moc nezveøejòují. Proè asi, že? Jen napíší že tam je motor ten a ten.
Ty nové už ani jako Kirovec nevypadají, mì se nejvíc líbí ty èervené 700ky. Jdou sehnat už kolem 60tis. To máte jako 4011 :smich: Ty žluté už jsou moc hranaté. škoda jen, že jich konèí tolik na šrotišti. Kdyby to prodali za cenu šrotu, tak by o to možná nìajký zájem byl. Ale jen ty provozní náklady :nene: Vždy to má spotøebu 210 g/k/h nafty. :vztek: Ale vidìl jsem Tractor pulling s tímto strojem, a tak jak vyjel, tak projel celou dráhu bez jakéhokoli zakolísání. Je to nìkde na youtube.com
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
ichomik
Příspěvky: 201
Registrován: stř srp 08, 2007 12:25 pm
Bydliště: Vyškov

#3 Nový příspěvek od ichomik »

Zetor 50 Super -Supřík

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#4 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Tom píše:Oni, jestli se jedná o licence moc nezveøejòují. Proè asi, že? Jen napíší že tam je motor ten a ten.
Ty nové už ani jako Kirovec nevypadají, mì se nejvíc líbí ty èervené 700ky. Jdou sehnat už kolem 60tis. To máte jako 4011 :smich: Ty žluté už jsou moc hranaté. škoda jen, že jich konèí tolik na šrotišti. Kdyby to prodali za cenu šrotu, tak by o to možná nìajký zájem byl. Ale jen ty provozní náklady :nene: Vždy to má spotøebu 210 g/k/h nafty. :vztek: Ale vidìl jsem Tractor pulling s tímto strojem, a tak jak vyjel, tak projel celou dráhu bez jakéhokoli zakolísání. Je to nìkde na youtube.com
I za cenu šrotu je to furt strašnì drahý
Výkup 4 až 4,50 Prodejní cena užitku je 8 a nìkde i 10
Takže tøeba 8 x 7000 je 56 000 :shock: a to neni málo.

A tøeba 107 tunový ruský pásáèek T 800 by stál pøi prodìji ze sbìru pìknì kulatý MELOUNEK a byla by ho škoda

Obrázek
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne ned lis 04, 2007 12:43 am, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#5 Nový příspěvek od Tom »

ichomik píše:http://www.youtube.com/watch?v=4NV-AOK5 ... ed&search=
neni to náhodou ono?
Yes 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

spotreba

#6 Nový příspěvek od jano »

[quote="Tom"]Oni, jestli se jedná o licence moc nezveøejòují. Proè asi, že? Jen napíší že tam je motor ten a ten. . Ale jen ty provozní náklady :nene: Vždy to má spotøebu 210 g/k/h nafty. :vztek:
A k tej spotrebe kde si prišiel? Celkom iste ani najmodernejší traktor vyrobený dnes nemá spotrebu o 20 percent nižšiu
Prevádzkové náklady - o èom hovoríš? Neporovnatelne nižšie ako súdobe.
Technické riešenie? Ešte dlho budú traktorové firmy ladi lež sa dostanú na túto úroveò. Motory? montovalo sa v NSR všelièo, ale záujem je len o zásadne ruské
Preèo sa nedovážajú? Nie pre technicku zaostalos, ale nie sú na ne dotácie lebo nie sú z EU.
Takže ak by som mal potrebu traktorového ahaèa tak by to bol Kirovec s ruským motorom.
Preèo si myslím, že je to nadštandartný traktor? No bol vyvynutý pre armádu ako ahaè rakiet a ruská armáda na vyvoji nešetrila :tyty:

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: spotreba

#7 Nový příspěvek od Tom »

jano píše:
Tom píše:Oni, jestli se jedná o licence moc nezveøejòují. Proè asi, že? Jen napíší že tam je motor ten a ten. . Ale jen ty provozní náklady :nene: Vždy to má spotøebu 210 g/k/h nafty. :vztek:
A k tej spotrebe kde si prišiel? Celkom iste ani najmodernejší traktor vyrobený dnes nemá spotrebu o 20 percent nižšiu
Prevádzkové náklady - o èom hovoríš? Neporovnatelne nižšie ako súdobe.
Technické riešenie? Ešte dlho budú traktorové firmy ladi lež sa dostanú na túto úroveò. Motory? montovalo sa v NSR všelièo, ale záujem je len o zásadne ruské
Preèo sa nedovážajú? Nie pre technicku zaostalos, ale nie sú na ne dotácie lebo nie sú z EU.
Takže ak by som mal potrebu traktorového ahaèa tak by to bol Kirovec s ruským motorom.
Preèo si myslím, že je to nadštandartný traktor? No bol vyvynutý pre armádu ako ahaè rakiet a ruská armáda na vyvoji nešetrila :tyty:
Ta spotøeba je tabulková, když se tomu dal záhul, tak to luplo i 100l/hod. A to že Rusi mìli pevné a blbuvzdorné mašiny je známá vìc. Akorát ten vývoj byl typu vyvinout nadèasovou mašinu, a 30 let ji dìlat. Byla sice dokonalá, ale mezitím ji konkurence pøedbìhla. Bohužel.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

spotreba

#8 Nový příspěvek od jano »

Milý Tom, aby si na vznetovom motore spálil 100l nafty za hodinu, by si musel odobera cca 500ks. Kirovec má nádrž asi 630l a je to na asi 24hodín.
Dlhoroèný "Kirovèak" dostal v novom podniku porovnatelný moderny traktor, výsledok? Spotreba na prácu [/b]neporovnatelne vysšia, neustále prestoje pre hoci drobné poruchy - treba èaka na servis. Na kirovci ho nevedelo niè prekvapi, žiadny servis neprišiel, každý si musel vede poradi sám. A ruské stroje nie sú záludne, že vysia na nejakom spínaèi, ktorý akurát nefunguje.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: spotreba

#9 Nový příspěvek od bastardtraktor »

jano píše:Milý Tom, aby si na vznetovom motore spálil 100l nafty za hodinu, by si musel odobera cca 500ks. Kirovec má nádrž asi 630l a je to na asi 24hodín.
Dlhoroèný "Kirovèak" dostal v novom podniku porovnatelný moderny traktor, výsledok? Spotreba na prácu [/b]neporovnatelne vysšia, neustále prestoje pre hoci drobné poruchy - treba èaka na servis. Na kirovci ho nevedelo niè prekvapi, žiadny servis neprišiel, každý si musel vede poradi sám. A ruské stroje nie sú záludne, že vysia na nejakom spínaèi, ktorý akurát nefunguje.
U nás v ZD Kirovce stále mají a jsou s nimi asi spokojení a dokonce je pùjèují jinam. Jezdí jim 2 a další tam mají na díly a do sbìru by je nedali ani náhodou.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Skalda
Příspěvky: 464
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

.

#10 Nový příspěvek od Skalda »

Kamoš ve vedlejší dìdinì kirovca má.
Až øeknu krleš, tak to vemem šturmem. Krlééééééééééš...............

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

#11 Nový příspěvek od brigadnik »

U nas ho maj taky, taha disky, pluh a seje. Tvrdi ze spotreba je opravdu nizka i v porovnani s dnesni moderni konkurenci. 4,5 metrù široká secí kombinace už ho na silnici trochu rozhoupá ale seje s ní docela v pohodì. Kamion s návìsem plným uhlí kterej sedìl v pøíkopì vytáhl taky v pohodì a ani nepodhrábl. Øadí se za jízdy v tahu, spojka akorát na rozjezd. A musí se držet pod plynem jinak se nerozjede, nezatoèí

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#12 Nový příspěvek od bastardtraktor »

brigadnik píše:U nas ho maj taky, taha disky, pluh a seje. Tvrdi ze spotreba je opravdu nizka i v porovnani s dnesni moderni konkurenci. 4,5 metrù široká secí kombinace už ho na silnici trochu rozhoupá ale seje s ní docela v pohodì. Kamion s návìsem plným uhlí kterej sedìl v pøíkopì vytáhl taky v pohodì a ani nepodhrábl. Øadí se za jízdy v tahu, spojka akorát na rozjezd. A musí se držet pod plynem jinak se nerozjede, nezatoèí
Vždy jo - Rusové když šlo o zbrojení, tak umìli zázraky i kdyby lidi padali hlady a mìli je vìšet atd. Je to dobrý stroj a u nás je maj 2 a další na díly.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: spotreba

#13 Nový příspěvek od Tom »

jano píše:Milý Tom, aby si na vznetovom motore spálil 100l nafty za hodinu, by si musel odobera cca 500ks. Kirovec má nádrž asi 630l a je to na asi 24hodín.
Dlhoroèný "Kirovèak" dostal v novom podniku porovnatelný moderny traktor, výsledok? Spotreba na prácu [/b]neporovnatelne vysšia, neustále prestoje pre hoci drobné poruchy - treba èaka na servis. Na kirovci ho nevedelo niè prekvapi, žiadny servis neprišiel, každý si musel vede poradi sám. A ruské stroje nie sú záludne, že vysia na nejakom spínaèi, ktorý akurát nefunguje.
Pokud jsem onapsal nìjakou blbost, tak se omlouvám, pouze jsem reprodukoval to, co jsem slyšel.
Já osobnì tedy Kirovcùm fandím 8)
A s tou spotøebou to bude relativní, záleží hodnì na obsluze a na druhu vykonávané práce. V orbì bude mít asi jinou spotøebu, než v setí.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Petr Kuře
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 28, 2007 8:36 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#14 Nový příspěvek od Petr Kuře »


jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

spotreba kirovca

#15 Nový příspěvek od jano »

Myslím, že predchádzajúci príspevok jasne ukazuje, že existuje Hi-tech Kirovec zo 70 rokov a potom nejaké súèastne napodobeniny.
Spotreba 8val. na hod. je 38kg, špec. spotreba 175g/h/k (1kg=1.2l)
12valec (300koni) na hod 55kg, špec. spotreba 167+5perc. g/h/k
Súèastný najnovší model Casse používa ten istý systém radenia pod záažov s tým rozdielom, že na kirovci sú štyri stupne +( 3x +R) mechanika, u Casse je to bez mechaniky a všetkých 18 sa radi pod záažou, samozrejme yoistikom. JD užívajú ve¾mi podobnú prevodovku ako Kirovec. Lenže tento systém radenia má za sebou 50 rokov. Západné firmy ho v tých dobách neriešili, lebo vývoj a výroba by urobila traktory nepredajnými.

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“