malotraktor z Ukrajiny

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
D.A.N.
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 02, 2009 8:28 pm

malotraktor z Ukrajiny

#1 Nový příspěvek od D.A.N. »

Ahoj chlapi, prosím ozvěte se někdo, kdo si pořídil nový ukrajinský stroj - něco na způsob DW 160 GX. Výrobce snad: www.agrosad.com.ua

https://www.google.cz/search?q=dw+160+g ... DD0QsAQINw

Snad se najde někdo, kdo to má. Moc informací jsem na netu nenašel, je ukrajinské videa na youtube. Nejblíž to prodává nějaký slovák na bazos.sk.
Vypadá zajímavě, velmi jednoduchá konstrukce. Chtěl jsem původně něco ojetého japonského, ale ty ceny jsou šílené. Pohon příslušenství je velmi netradiční, musí se použít pouze origo příslušenství, ale cena je lákavá. Ten jednoválec mi připomíná nějaký stabilák od Andorie, kdo ví. Na videích to vypadá funkčně.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: malotraktor z Ukrajiny

#2 Nový příspěvek od DYK »

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: malotraktor z Ukrajiny

#3 Nový příspěvek od elbarto »

Zdar kuciii. Jedna vec je zakoupeni, druha dovezeni (20-30 USD na hranicich to resi) a treti prihlaseni. UK zamestnanec mi nabizel pekne privesne voziky. Cena 1/3 ceskych cen, provedeni kovarina na listakach, zadne made in Poland napravy. Kamarad z STK mi dal seznam podminek. Svetla, stitky na vsem, preklad, atd. Vsechno bych splnil pouze TP je pruser. Ty UK demoni nemaji bezny evropsky velky technicky prukaz, ostatne nemaji ani bezny maly. Vydavaji tam takovy car papiru v rozmeru A5 a to je kamen urazu. V EU neprihlasitelne.

Stroj vypada pekne a poctive. Jen ty symbolicky zaktytovane remeny me trosku desi. Ale mozna se to neresi, nejsem specialita na tyto stroje :-)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: malotraktor z Ukrajiny

#4 Nový příspěvek od rosch8 »

https://agrokram.com/ua/mototractor

Stoji to 47500 hriven co je pri kurze cca 30 na ciernom trhu, asi 1600 eur.
Za to sa dakupit obstojny Z25. A to uz je trochu iny stroj.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: malotraktor z Ukrajiny

#5 Nový příspěvek od DYK »

Já si myslím, že o papírech tazatel ani neuvažoval a je mu jasné, že nebudou. Tady je jiná věc. A to jsou díly. Nevím který konkrétní inzerent ze slovenska to nabízí, ale když jsem jednoho takového oslovil s přáním dodání vybraných ND dodnes se neozval. Jinak kolem nového stroje komunikoval celkem čile. Dá se říct, že je to jaksi poctivý kus strojku, ale je relativně náročný na údržbu a mazání. Ložisko na ventilátoru vodního chlazení, ložisko spojky, vystavování spojky apod. Jinak blok, klika, ojnice, píst, jak odseklej kousek z motoru lokomotivy.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: malotraktor z Ukrajiny

#6 Nový příspěvek od oco13 »

rosch8 píše:https://agrokram.com/ua/mototractor

Stoji to 47500 hriven co je pri kurze cca 30 na ciernom trhu, asi 1600 eur.
Za to sa dakupit obstojny Z25. A to uz je trochu iny stroj.
Tu som ich videl za 2200 - 2400 evri , čo je na úrovni vylietanej Kuboty.
S 25kou to nemôžeš porovnávať už len kvoli rozmerom. Aj ja by som rád 25ku alebo RSáka ,ale okolo domu si aj tak musím nechať niečo čo prejde cez 90ky dvere. :typek:

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: malotraktor z Ukrajiny

#7 Nový příspěvek od ford109 »

rosch8 píše:https://agrokram.com/ua/mototractor

Stoji to 47500 hriven co je pri kurze cca 30 na ciernom trhu, asi 1600 eur.
Za to sa dakupit obstojny Z25. A to uz je trochu iny stroj.

Pozrel som si aj ine naradie,disky 1,7m za 402€ ? Za tolko snad ani poliaci nerobia... Keby to bolo blizsie pri hranici,tak to mam na skok,ale Kyjev je dost daleko...
Naposledy upravil(a) ford109 dne stř úno 08, 2017 6:02 pm, celkem upraveno 1 x.
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: malotraktor z Ukrajiny

#8 Nový příspěvek od rosch8 »

2200 nie je vela. Ked zoberies prepravu, preclievanie + DPH, navyse boh vie, ako je to so zarukou 2 roky (skor nie, ako ano), tak ta cena je viac nez primerana.
Zetor 25 nie je velky traktor, sam som prekvapeny, na akom malom mieste sa dokaze otocit a manipulovat. A ma vsetko: hydrauliku, uzavierku, tiahlo na privesy... a navyse vsetko je nadimenzovane z fabriky, ziadne zlamane prevodovky a ukrutene hriadel nehrozia, co je velka slabost domacich amaterskych konstrukcii, kde sa robi vyvoj za pochodu.

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: malotraktor z Ukrajiny

#9 Nový příspěvek od ford109 »

Myslim ze ak by to viezol osobne tak nemusi preclievat,neviem do akej hodnoty,je to podla poctu ludi v aute...
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: malotraktor z Ukrajiny

#10 Nový příspěvek od rosch8 »

bez preclievania mozes doviezt tovar v hodnote max. do 200 eur (6000 SKK) pre vlastnu potrebu (rozumej nie obchodny tovar). Hodnota sa nenasobi poctom cestjucich. Takze autobus nemoze doviezt traktor v hodonote 40 cestujucich x 200 eur = 8000 eur. Takto to nefunguje.
Osobne pochybujem, ze by colnik mavol rukou nad traktorom na privese pri pokuse prejst cez colnicu len tak. Asi ste uz zabudli, ako to na ozajstnych (nie sengenskych) hraniciach chodi, priatelia :smich: :smich: :smich:

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: malotraktor z Ukrajiny

#11 Nový příspěvek od ford109 »

A hranica UA/SK je aka ak nie Shengenska ? (ci ako sa to pise..)

Priznavam,trosku som sa sekol,je tam pojem "v osobnej batozine" :vztek: :smich:

Oslobodený od dovozných platieb je neobchodný dovoz tovaru v osobnej batožine cestujúceho z územia tretích štátov okrem vyššie uvedeného tovaru, ak jeho hodnota nepresahuje:

a) 300 eur na osobu ak cestuje inou ako leteckou dopravou,
b) 430 eur na osobu, ak cestuje leteckou dopravou,
c) 150 eur na osobu mladšiu ako 15 rokov bez ohľadu na dopravný prostriedok.
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: malotraktor z Ukrajiny

#12 Nový příspěvek od rosch8 »

myslel som vnutro-shengensku hranicu. UA-SK je vonkajsia. Ale mas pravdu, mohol som to specifikovat jasnejsie.
Takze to dvihli na 300 eur. Kedysi to bolo do 6000 SKK.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: malotraktor z Ukrajiny

#13 Nový příspěvek od rosch8 »

ford109 píše:

Pozrel som si aj ine naradie,disky 1,7m za 402€ ? Za tolko snad ani poliaci nerobia... Keby to bolo blizsie pri hranici,tak to mam na skok,ale Kyjev je dost daleko...
Aj ja som pozeral :shock: . Normalne si necham zajtra zisit u UA partnera, ktory je tu hned za hranicou, ci by to vedel postupne previezt.
Dovoz robia v ramci UA (skusal som to akoze objednat, tak som sa preklikal az k doruceniu a doprave) postou, kurierom a mensie veci postomatom.

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: malotraktor z Ukrajiny

#14 Nový příspěvek od ford109 »

No keby to vedel previest niekto kto ma uz skusenost ´tak by ma to zaujimalo... Napr sadzace zemiakov za smiesne ceny... Sadzac by som si doviezol aj sam... Len skor ma zaraza par otazok: Ako im zaplatim ? Nikde nepise ci beru napr karty,dobierku,osobne
Adresa firmy akosi neexistuje,neviem ju najst,podla mailu som nasiel aj inu adresu ale tam su len domy...
Stranka je celkovo spracovana len tak leda bolo... ziadne identifikacne cisla,popis,nic... ale firma a web sa vyskytuju na dost vela ukrajinskych zoznamoch... aj na VK.ua dokonca od roku 2015 maju aj prispevky (nieco ako firemny facebook)
Tak teraz neviem ...sadzac za jednosak do 100€

na naradie za traktor sa clo neplati,za traktory jednoose myslim 3% asi,pozeral som to v sadzobniku ale blbo tam popisuju ten traktor...
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: malotraktor z Ukrajiny

#15 Nový příspěvek od rosch8 »

Ked som klikal postupne, akoze realizujem nakup, tak skocilo platba v hotovosti pri preberani tovaru. Najlepsie je mat niekoho na UA, kto to na seba objedna. Zaplatis mu v eur, on kupi hrivny v zmenarni, alebo na ciernom trhu. Do zahranicia neexpeduju.
Zajtra sa opytam cloveka na UA, ci by bol ochotny to na seba objednat...
Ten vyoravac na bandurky zaujal aj mna...

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“