Belarus MTZ 50

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Nikola
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 30, 2009 12:41 pm

Belarus MTZ 50

#1 Nový příspěvek od Nikola »

Dobrý den. Stal jsem se hrdým majitelem traktoru Belarus MTZ 50 -r.v.1978, 60koní. Mám k němu několik příruček, bohužel všechnu samozřejmě v ruštině, takže z toho nejsem chytrej :smich: Pokud s ním máte nějaké zkušenosti, příručky atd... Snad to není jediný kus tohoto typu v Čr... Řazení jsem už pochopil, ale nějak nechápu hydrauliku, jak zapnout náhonový hřídel, pak mě tam jaxi přebývá jedna páka, nevím, k čemu je, na ovládání hydrauliky jsou tam na rozvaděči čtyři páky, což je na hydrauliku vzadu a radlici jaxi moc (traktor měl jako zvláštní výbavu radlici jako buldozer, po které zbylo jen zavěšení a pístnice) atd...
Přílohy
P2260652.JPG
P2260651.JPG
Pár fotek...
Pár fotek...

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Belarus MTZ 50

#2 Nový příspěvek od Johny1490 »

Nemas viacej foto toho motora? zda sa mi ze to je taki ako mam v Pasaku a to je proste luxusni motor! spotreba viac nez dobra a vykon plne dostacujuci 8)

Jano - Slovensko
Příspěvky: 11
Registrován: ned kvě 03, 2009 9:41 pm

Re: Belarus MTZ 50

#3 Nový příspěvek od Jano - Slovensko »

Mam taký istý motor, funkčný, komplet zo štartérom a spojkou. Ponúkam. +421905 893 836. Dohoda. Nechcete náhradný, alebo niekto vo Vašom okolí na stavbu poriadneho traktora?
Přílohy
DSC00168.JPG
DSC00146.JPG
DSC00148.JPG
DSC00144.JPG
DSC00145.JPG
Snímka006.jpg
Snímka005.jpg

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Belarus MTZ 50

#4 Nový příspěvek od jano »

samotná radlica potrebuje tri sekcie a štvrtá do zadu. Vystávajúca paka bude radenie kardanu :-/

MarianM
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 22, 2009 1:41 pm

Re: Belarus MTZ 50

#5 Nový příspěvek od MarianM »

ahoj,zdravím kamaráda z fora,chtěl jsem se zeptat jak jsi spokojen s "Belarusem"?mám taky možnost ho koupit ,ale nevím dost mě od toho zrazují,náhradní díly atd,ale cena good
S pozdravem Marian M.

Uživatelský avatar
Skalda
Příspěvky: 464
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Belarus MTZ 50

#6 Nový příspěvek od Skalda »

Pokud je dobrý tak s náhradními díly si nelam hlavu, zaprvé rusáci vydrží desetkrát dél než cokoliv jiného a náhradní díly se taky dají koupit. Hlavně mají ty motory fakt nízkou spotřebu, měl jsem bělocha a v traktoře mám taky ruský motor, prostě rusák se jen tak nerozláme, oni totiž na kvalitní materiál měli vždycky.
Až øeknu krleš, tak to vemem šturmem. Krlééééééééééš...............

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Belarus MTZ 50

#7 Nový příspěvek od Johny1490 »

Kolko by si chcel za ten motor a kolko ma natočene Mth???

Miloš Šály
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 25, 2007 11:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Belarus MTZ 50

#8 Nový příspěvek od Miloš Šály »

Nikola, mám nejaké skúsenosti s ruskou technikou, aj príručkami v originále. To najnutnejšie naskenuj, pokúsim sa preložiť, pomôcť. Mali sme s bratom DT-75, TDT-40, TDT-55. Teraz mám - už len - Belarus JuMZ-6M, foto pripájam. Neporadí niekto, kde zoženiem vývodový hriadeľ. Toto som kúpil ako vrak, bol to bager, teraz je upravený na poľnohospodársky. Len miesto výv. hriadeľa mám iba krytku.
Přílohy
JuMZ-6M.JPG
miki

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Belarus MTZ 50

#9 Nový příspěvek od jano »

Miloš Šály píše:Nikola, mám nejaké skúsenosti s ruskou technikou, aj príručkami v originále. To najnutnejšie naskenuj, pokúsim sa preložiť, pomôcť. Mali sme s bratom DT-75, TDT-40, TDT-55. Teraz mám - už len - Belarus JuMZ-6M, foto pripájam. Neporadí niekto, kde zoženiem vývodový hriadeľ. Toto som kúpil ako vrak, bol to bager, teraz je upravený na poľnohospodársky. Len miesto výv. hriadeľa mám iba krytku.
Ten TDT 55 bol možno jediný na Slovensku (na predaj) alebo bolo ich viac?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Belarus MTZ 50

#10 Nový příspěvek od Tom »

jano píše:
Miloš Šály píše:Nikola, mám nejaké skúsenosti s ruskou technikou, aj príručkami v originále. To najnutnejšie naskenuj, pokúsim sa preložiť, pomôcť. Mali sme s bratom DT-75, TDT-40, TDT-55. Teraz mám - už len - Belarus JuMZ-6M, foto pripájam. Neporadí niekto, kde zoženiem vývodový hriadeľ. Toto som kúpil ako vrak, bol to bager, teraz je upravený na poľnohospodársky. Len miesto výv. hriadeľa mám iba krytku.
Ten TDT 55 bol možno jediný na Slovensku (na predaj) alebo bolo ich viac?
Jeden ještě stojí v muzeu v Čierném Balogu. Bude jich víc.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Belarus MTZ 50

#11 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ten v skanzene pri ciernom balogu som videl aj som nanom odfoteny, vizera vcelku v pohode...

Miloš Šály
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 25, 2007 11:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Belarus MTZ 50

#12 Nový příspěvek od Miloš Šály »

Lesných ťahačov TDT-55A jazdí na Slovensku ešte dosť - viď tému "Ruská hádanka". A ešte k tomu v tom skanzene - nechápem prečo mu natreli ochranný rám bielou farbou, veď Závod lesnej techniky ich striekal vždy len zelenou.
Přílohy
1022774_big.jpg
miki

MIJA
Příspěvky: 71
Registrován: stř črc 11, 2007 10:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Belarus MTZ 50

#13 Nový příspěvek od MIJA »

Zdravim u nas v družstvu stoji Belarus ma dražkovaci pas na hloubeni drenaže !mate někdo nějakou dokumentaci.myslim že ma předni nahon !

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus MTZ 50

#14 Nový příspěvek od pedro643 »

Dobrý deň. Mám otázočku pre Miloš Šály. Aký pluh ťaháš za traktorom a upravoval si ho nejak. Lebo aj ja mám prerobeného bielorusa a nechce to poriadne orať. Prosím ťa hoď sam nejaké foto hydrauliky ak máš veľmi by pomohlo. Ja mám dvoják pluh a ten nechce isť po stope kolesa a neviem kde je chyba či v tom pluhu alebo v ramenách.

MIJA
Příspěvky: 71
Registrován: stř črc 11, 2007 10:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Belarus MTZ 50

#15 Nový příspěvek od MIJA »

Zdravim tak jsem jsi koupil Belorus MTZ 82 s ryhovačem a radlici .nemete prosim nějake schema elektroinstalace.je tam starter na 24v maji to všechny Bělurusy??????????? :friends:

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“