traktor RUMUN U 651 M

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: traktor RUMUN U 651 M

#16 Nový příspěvek od CBS »

Fabrika UTB Brašov funguje dodnes, ale neviem čo vyrábajú, ak vyrábajú. Zopár Rumunov jazdilo po okolí, boli to nezmari, no všetky z okolia predali naspeť do Rumunska zhruba pred 18 rokmi za slušný peniaz. Odvtedy som tieto traktory nevidel, iba v ich vlasti.

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re:

#17 Nový příspěvek od alek »

Krcaka1 píše:Jedna fotka Rumuna z muzea,pøíští týden sem dám fotky jak U-650 ,tak i verze U-651 a jejich technické parametry.
Obrázek


prosim potřeboval bych vědět převodový poměr přední nápravy(je ta s diferákem na boku)neví někdo ;-) moc dík Alek

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: traktor RUMUN U 651 M

#18 Nový příspěvek od zetornd »

Rumun 651 je rumunsky vyrobek, ale jinak je to licencne vyrabeny Fiat. Zpocatku mely traktory U 651 motory Fiat vyrobene v Italii.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor RUMUN U 651 M

#19 Nový příspěvek od bastardtraktor »

lnemar píše:Ahoj,
" RUMUNA 651" ročník 1964 používáme na farmě dosud bez jakýhkoliv zásadních problémů - je trošku hlučnější, ale " táhne a nežere" 8)
Scháním k němu nějakou dokumentaci - nemáte někdo k dispozici dílenskou příručku a pod, co by bylo možné mi oskenovat nebo zaslat - třeba za úplatu?

http://www.statecek.webnode.cz
Zde je seznam dílů
http://cgi.ebay.com.my/Ersatzteilkatalo ... 0097916364
A
Ony ty novější UTB traktory jsou stejné, jako nějaký traktor Fiat ze 60,let.
prohlídni si traktory Fiat
dej hledat googlem obrázky " traktor Fiat " a uvidíš sám

http://images.google.cz/images?hl=cs&lr ... 40&ndsp=20
ooooooooooooo

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: traktor RUMUN U 651 M

#20 Nový příspěvek od jimV »

prevod u predni napravy u rumuna je 1-5,86 mam je doma dve tak to vim

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: traktor RUMUN U 651 M

#21 Nový příspěvek od alek »

Tak tento traktor mne zajíma tak jsem dle možností v inzerci koupil prvně "katalog nahradních dílů"a posléze jse mi podařilo koupit ještě"technickou příručku pro kolové traktory U 650 M a U651 M
tak sem popíšu pár technických udajů:MOTOR
model D 110
provedení čtyřdobý,samozápalný motor
s přímym vstřikem palivem
výkon 65 ks.
počet otáček 1800 ot/min
kroutivý moment při
jmenovitém počtu otáček 25,8 kpm
/při 1250 ot/min 29,5 kpm

specifická spotřeba paliva,max. 190g/ksh
specifická spotřeba paliva při
jmenovitém výkonu 180 až 185 g/ksh
počet a uspořádání valců 4,kolmé,v řadě
vrtání a zdvih 108/130 mm
obsah valců 4,76 l
kompresní poměr 17
váha motoru bez paliva 485 kg
délka /bez převodovky/ 1019 mm
šířka 590 mm
výška-až k nejvyšímu bodu
výfukového hrnce 1930 mm
nadrž má obsah 98 litrů
servo řízení hřídelý od volantu přes hydro motor
převodovka 5q pomalý chod rychlý chod
1, 2,58 km/h 3,83 km/h
2, 4,16 -- 6,17 --
3 5,78 -- 8,56 --
4 7,68 -- 11,38 --
5 18,18 -- 26,94 --
zpětný chod 3,21 -- 4,77

váha traktoru bez předního hnané napravy:bez pomocné vystroje*2980 kg
s pomocnou výstrojí 3620 kg
*pomocna vystroj: hydraulický zvedák,pohon řemenů,budka řidiče,automatická spojka
zatížíli se kola přední napravy zátěží asi 1000kg je nutno zvíšit tlak v pneu. na 4 atm.
vaha traktoru s přední hnanou napravou: s pomocnou vystroji :pohotovostní 3820 kg


to je zatím vše když někdo konkrétně bude chtít vědět ta se ozvěte. 8)



Tady jsou fotky přední nápravy ajk rozdělané tak složené
Přílohy
Resize of DSCF1283.JPG
Resize of DSCF1281.JPG
Resize of DSCF1266.JPG
Resize of DSCF1265.JPG

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: traktor RUMUN U 651 M

#22 Nový příspěvek od alek »

Snad to nekemu pomože

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: traktor RUMUN U 651 M

#23 Nový příspěvek od Moribundus »

Pro Krcaka1: Taky k nám do servisu přišel jeden sebevrah a chtěl motor z Oldcita do rogala. Řekli jsme mu to samý.
Měl sice pravdu, že plochý 4 válec luftem chlazený je do samoletu ideální, ale ne od Rumunů.
Asi to byl kamikadze.
Jinak prý ty traktory Rumuni byly prý docela držáci.

lnemar
Příspěvky: 79
Registrován: pát dub 03, 2009 2:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor RUMUN U 651 M

#24 Nový příspěvek od lnemar »

alek píše:Snad to nekemu pomože
Ahoj - super. Už jsem ji bohužel také měl rozdělanou - na straně " hrušky" se mi stářím poškodilo několik šroubů vč. závitů - vyřešili 2 štěfty o číslo větší než původní. Je to všechno geniálně jednoduché, ale váhově darda - samá poctivá litina- ještě teď cítím záda :wink:
Nemáš zkušenost ( nebo vyčtenou informaci) kolik patří do hydrauliky ( předpokládám že je spojená s převodovkou) oleje a případně jestli to má někde nějakou měrku? Nemůžu nikde nic najít a pamětníci uvádějí rozptyl od 40 do 80 litrů, což raději nechci riskovat. Jinak je to opravdu držák - mám ho 8 let a kromě toho drobného defektu na nápravě a prasklé rámovnice na jedné straně jen naftu a olej. A v praxi jsem několikrát ověřil rčení pamětníků ( při tahání 7745 a pod) - kde Zetor končí zapínám předek a jedu dál :pohar: Sám nevím jak je to možné, ale je to tak...
Předem díky,
Martin

A několik foto...
Přílohy
Rumun 6.jpg
Rumun 5.jpg
Rumun 4.jpg
Rumun 3.jpg
Rumun 2.jpg
Rumun 1.jpg
Začněte jakkoliv a kdekoli, ono se později ukáže jak dál....

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: traktor RUMUN U 651 M

#25 Nový příspěvek od alek »

lnemar píše:
alek píše:Snad to nekemu pomože
Ahoj - super. Už jsem ji bohužel také měl rozdělanou - na straně " hrušky" se mi stářím poškodilo několik šroubů vč. závitů - vyřešili 2 štěfty o číslo větší než původní. Je to všechno geniálně jednoduché, ale váhově darda - samá poctivá litina- ještě teď cítím záda :wink:
Nemáš zkušenost ( nebo vyčtenou informaci) kolik patří do hydrauliky ( předpokládám že je spojená s převodovkou) oleje a případně jestli to má někde nějakou měrku? Nemůžu nikde nic najít a pamětníci uvádějí rozptyl od 40 do 80 litrů, což raději nechci riskovat. Jinak je to opravdu držák - mám ho 8 let a kromě toho drobného defektu na nápravě a prasklé rámovnice na jedné straně jen naftu a olej. A v praxi jsem několikrát ověřil rčení pamětníků ( při tahání 7745 a pod) - kde Zetor končí zapínám předek a jedu dál :pohar: Sám nevím jak je to možné, ale je to tak...
Předem díky,
Martin

A několik foto...


Ahoj chlape jsem rad že konečně někdo kdo ten traktor má ja ho na vlastní oči vyděl jen když jsem byl snad malý(ato mne zajímal spíš Tatra co jsem tahl za sebou na provázku).Ja mam katalog ND. i dílenskou ,a co se tam píše tak oleje je v ní 65L.A kontrolní bod je jedna zatka na boku převodové skříně je u ní hodně táhel ,ale to tí zítra ofotím i s textem těško to popsat kde to je .Vypušťaky jsou tam tři.Jak budeš jezdít dej videjko na to jsem zvědavý.Kousek od nas jsem se bavyl z jedným a tom to traktoru a podle toho co říkal tak u ních ještě za komčů udajně pět traktoru zahrabaly (jak sam řekl tak DT-ikem vyhrnuly díru traktory tam postavyly a zahrnuly a snad i žije nejaký pamětník co je schopen ukázat kde to je )ale dnes na tom místě stojí foto voltalická elektrárna.Jen nemůžu pochopit proč to nekdo tak udělal.Ahoj a fot zítra ALEK

lnemar
Příspěvky: 79
Registrován: pát dub 03, 2009 2:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor RUMUN U 651 M

#26 Nový příspěvek od lnemar »

alek píše:
lnemar píše:
alek píše:Snad to nekemu pomože
Ahoj - super. Už jsem ji bohužel také měl rozdělanou - na straně " hrušky" se mi stářím poškodilo několik šroubů vč. závitů - vyřešili 2 štěfty o číslo větší než původní. Je to všechno geniálně jednoduché, ale váhově darda - samá poctivá litina- ještě teď cítím záda :wink:
Nemáš zkušenost ( nebo vyčtenou informaci) kolik patří do hydrauliky ( předpokládám že je spojená s převodovkou) oleje a případně jestli to má někde nějakou měrku? Nemůžu nikde nic najít a pamětníci uvádějí rozptyl od 40 do 80 litrů, což raději nechci riskovat. Jinak je to opravdu držák - mám ho 8 let a kromě toho drobného defektu na nápravě a prasklé rámovnice na jedné straně jen naftu a olej. A v praxi jsem několikrát ověřil rčení pamětníků ( při tahání 7745 a pod) - kde Zetor končí zapínám předek a jedu dál :pohar: Sám nevím jak je to možné, ale je to tak...
Předem díky,
Martin

A několik foto...


Ahoj chlape jsem rad že konečně někdo kdo ten traktor má ja ho na vlastní oči vyděl jen když jsem byl snad malý(ato mne zajímal spíš Tatra co jsem tahl za sebou na provázku).Ja mam katalog ND. i dílenskou ,a co se tam píše tak oleje je v ní 65L.A kontrolní bod je jedna zatka na boku převodové skříně je u ní hodně táhel ,ale to tí zítra ofotím i s textem těško to popsat kde to je .Vypušťaky jsou tam tři.Jak budeš jezdít dej videjko na to jsem zvědavý.Kousek od nas jsem se bavyl z jedným a tom to traktoru a podle toho co říkal tak u ních ještě za komčů udajně pět traktoru zahrabaly (jak sam řekl tak DT-ikem vyhrnuly díru traktory tam postavyly a zahrnuly a snad i žije nejaký pamětník co je schopen ukázat kde to je )ale dnes na tom místě stojí foto voltalická elektrárna.Jen nemůžu pochopit proč to nekdo tak udělal.Ahoj a fot zítra ALEK
Ahoj Alexi, moc díky za info - tuhle info scháním co stroj mám :pistol:
Jo a jen pro info - je to papírově ročník 64, fyzicky tuším 71 ( nechce se mi do toho mrazu a hledat traktor v závějích :) a děláme s ním 42 ha Už je to ale stařec, tak se poohlížíme po něče " na odlehčení Rumuna".
Martin
Začněte jakkoliv a kdekoli, ono se později ukáže jak dál....

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: traktor RUMUN U 651 M

#27 Nový příspěvek od alek »

Tak trochu později ale je to :snad pomůže
Přílohy
a ještě
a ještě
další časti napravy
další časti napravy
difi
difi
přední naprava
přední naprava
Vypouštěcí a kontrolní šruby(2)
Vypouštěcí a kontrolní šruby(2)
vypouštěcí šruby
vypouštěcí šruby
Resize of DSCF1428.JPG
Resize of DSCF1429.JPG
UPOZORNĚNÍ POZOR!!!!!
UPOZORNĚNÍ POZOR!!!!!
katalog nahr.dílů
katalog nahr.dílů
toto jedna z těch knih
toto jedna z těch knih

lnemar
Příspěvky: 79
Registrován: pát dub 03, 2009 2:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor RUMUN U 651 M

#28 Nový příspěvek od lnemar »

Ještě jednou moc díky - tahle informace pro mě má cenu zlata 8) Asi letos konečně vyměním olej v převodovce - mám ho 8 let- olej jsem ještě neměnil, předchozí majitel ho měl asi 12 let- taky neměnil a předtím myslivci- taky pochybuju že měnili ...a statky už vůbec ne :tyty: 5. března jsem s ním absolvoval STk - prošel naprosto s přehledem, takže zase na 4 roky pokoj :pohar:
Zdravím, Martin
Naposledy upravil(a) lnemar dne pon led 10, 2011 8:45 pm, celkem upraveno 1 x.
Začněte jakkoliv a kdekoli, ono se později ukáže jak dál....

lnemar
Příspěvky: 79
Registrován: pát dub 03, 2009 2:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: traktor RUMUN U 651 M

#29 Nový příspěvek od lnemar »

Něco práce z minulého týdne- souprava ( obojí z roku ´64; má už něco za sebou a snad ještě něco před sebou:-)). Seli jsme ječmen, oves a mnoho vojtěžky. A přestože vedle seli "jezeďáci" s novým Fendem a pneumatickou sečkou, Rumun měl podstatně více diváků ( zejména dědečků s vnoučaty požehnaně). Traktor přežil bez úhony, na sečce mi praskl ztrouchnivělý plášť ( rozměr 4-32, nemáte ho někdo?)dneska ta guma nic nevydrží, 46 let a hned to zpuchří :D
Přílohy
P1090058.JPG
P1090057.JPG
Začněte jakkoliv a kdekoli, ono se později ukáže jak dál....

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: traktor RUMUN U 651 M

#30 Nový příspěvek od alek »

lnemar píše:Něco práce z minulého týdne- souprava ( obojí z roku ´64; má už něco za sebou a snad ještě něco před sebou:-)). Seli jsme ječmen, oves a mnoho vojtěžky. A přestože vedle seli "jezeďáci" s novým Fendem a pneumatickou sečkou, Rumun měl podstatně více diváků ( zejména dědečků s vnoučaty požehnaně). Traktor přežil bez úhony, na sečce mi praskl ztrouchnivělý plášť ( rozměr 4-32, nemáte ho někdo?)dneska ta guma nic nevydrží, 46 let a hned to zpuchří :D

Ani se nedivým,že jsi měl tolik diváku vidět takovýto traktor je docela raryta,a pro ty dědečky vzpomínka mládí.Ty nový potvory jsou vidět všady a čím dal víc.Moc hezky a kdyby jsi nebyl tak dalek tak jsem se jel mrkmnout taky.Práci čest ať slouží k radosti.Ahoj ALEK

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“