Murgaš (made in Bulgary)

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ichomik
Příspěvky: 201
Registrován: stř srp 08, 2007 12:25 pm
Bydliště: Vyškov

Murgaš (made in Bulgary)

#1 Nový příspěvek od ichomik »

Dnes jsem na toto narazil na webu a byl u toho tento dotaz:

Kdo nabídne dokumentaci a náhradní díly na traktor (výrobce Zetor + Krystal) - viz foto, nebo koupím traktor stejného typu.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dle mého skromného názoru je to domadìl, ale víc hlav víc ví.
Zetor 50 Super -Supřík

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Traktor Zetor + Krystal

#2 Nový příspěvek od Tom »

ichomik píše:Dnes jsem na toto narazil na webu a byl u toho tento dotaz:

Kdo nabídne dokumentaci a náhradní díly na traktor (výrobce Zetor + Krystal) - viz foto, nebo koupím traktor stejného typu.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dle mého skromného názoru je to domadìl, ale víc hlav víc ví.
Na tenhle odkaz narazím vždy, když nìco hledám na webu. Podle mì je to jasný domadìl, akorát tam má komponenty z Crystalu a Zetoru.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Medved 09
Příspěvky: 102
Registrován: stř črc 04, 2007 7:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#3 Nový příspěvek od Medved 09 »

Mevím nevím ale moje oko tam moc dílù ze Zetora nebo nedej bože Krystala nevidí možná tak ty svìtla
Nemažete , klepe To .

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#4 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Pánové, ale tohle je PROFI VÝROBEK
Používaly to napøíklad na sekání okolo dálnice a podobnì.
Teï maj podobné, ale cizí.
Seká to svahy a nepøevrátí se to.
Mìlo toale stejný pøedek jako zadek - stejná kola a dìlalo se to i 4x4x4, a hydrauliku i v pøedu - ale nechci kecat.
S tim chlápkem jsem mluvil, ale už je to tak dva roky a potvrdil mi, že je to tovární výrobek - buï už musí být na palici, že ještì díly nesehnal, nebo nejspíš je to starý inzerát.

Naše inzerce èeská je snad nejNEaktuálnìjší na svìtì !!!

Chtìl na to dokumentaci , díly, nebo to prodat, ale chtìl za to strašnì moc.
Má to 4x4 , náhon vzadu mechanický, v pøedu hydraulický, trojbod vzadu, vepøedu se zvedá ta trubka a na tu se dává široký obraceè TON a sekaèka široká jak traktor.
Shánìl na to díly do pøevodù - nìkde to koupil v dažbì z konkurzní podstaty èi co. Já mu na to odpovìdìl a se nediví, že je to rozbité, protože si myslím, že to má mít všechny 4 kola stejnì veliká a tím, že to nìkdo takhle pøezul - tím se mohlo nìco rozhasit mezi nápravama na pøevodech. Ostatnì disky to má stejné jen ty gumy jsou jiné.
Nebýt to tak drahé, tak je to fajn - mì se to moc líbí.

Co mi øíkal tak -Je to fabrika !! nemusí mít SPZ !!,
takže to smí na silnici jako tøeba maèkaè ??

Veèer jedu do REICHU pro díly na Bautzíka- tak zatím se mìjte fajn.

petr
Příspěvky: 90
Registrován: stř črc 04, 2007 10:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#5 Nový příspěvek od petr »

Máte na mysli toto? To vypadá spíš jako seriovka, bylo to krátce na prodej.
Horská žaèka MT8
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#6 Nový příspěvek od bastardtraktor »

To co jste sem dali byla taková stará Èeská snaha / za Komárù/ vyrobit u nás nìco podobného jako byly strší pøedchùdci tohohle Reformu.

Dnes už maj místo tohohle naši Dálnièáøí tohle
Sekaèka REFORM METRAC H6 S

nebo ještì novìjší typ tady na stránce
viz http://www.kstastny.cz/cz-6-pouzivane-vybaveni.html

Je to docela brko - výkon velikej a na svahu to dìlá psí kusy a nepøevrátí se.

Obrázek

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#7 Nový příspěvek od bastardtraktor »

[quote="petr"]Máte na mysli toto? To vypadá spíš jako seriovka, bylo to krátce na prodej.
Horská žaèka MT8
to je zase nìco jinýho - to co je v inzerátu má motor z traktoru mezi sedaèkama a asi jeto silnìjší, ale tohle vypadá taky dobøe.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#8 Nový příspěvek od bastardtraktor »

A jak by to Èeské èervené asi oralo????
Je to 4x4 , trojbod to má .
Oralo by to hùž , než Zetor se stejným motorem,ale jen s náhonem na zadek ?? A nebo by se s tim nedalo orat ??
Motor je tam asi jako nejaký asi 4x11 ??

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#9 Nový příspěvek od Tom »

Reformy i ty MT 8 znám, ale s tím jsem se nesetkal ani na fotce. A abych øekl pravdu, tak ta MT 8 se mi líbí asi 4x víc, než celý ten slepenec.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor Zetor + Krystal

#10 Nový příspěvek od bastardtraktor »

ichomik píše:Dnes jsem na toto narazil na webu a byl u toho tento dotaz:Kdo nabídne dokumentaci a náhradní díly na traktor (výrobce Zetor + Krystal) - viz foto, nebo koupím traktor stejného typu.
Obrázek
Dle mého skromného názoru je to domadìl, ale víc hlav víc ví.
Že nejde o domadìl, ale o TOVÁRNÍ STROJ je již skoro 100% jisté.
Mám fotky úplnì stejného stroje.
požádám ADMINA, aby toto téma pøeøadil do TOVÁRNÍCH
Nebo to Chaviere udìláte jen až seženu oficiální název atd ????
Obrázek

Volal jsem i majiteli toho èerveného, ale i on - stejnì jako majitel modrého nezná výrobce a ani žádné údaje.
-Motor to má jako ètyøválec , Zetor 40, ale je to Polský u jednoho èi slovenský motor u druhého. Motor je mezi øidièem a spolujezdcem
- šíøe stroje 2000 mm
- podvozek 4x4 s nápravami, které majitelé a ni jejich známí nikdy nevidìli - pøedek lze vypnout.
OBUTÍ - má prý být správnì takové, jako má ten èervený vzadu - tedy jako Tatra 805, nebo 5t vleky
- øízení Orbitrol
-Hydraulika - 2 èerpadla - menší na zadní hydrauliku, pøední hydrauliku, rízení, a vyhlápìní vleku a druhá hydraulika se samostatným èerpadlem s výkonnìjším prùtokem je s chlazením a je vedena dopøedu na pohon sekaèky a dalších vìcí
- pøevodovka 5+1 ale bez redukce - max rychlost cca 25 km/h, ale s velkými koly, jako má èervený vzadu to jezdí prý tak 35-40
- Hydraulika vzadu trojbod pomìrnì silná s dvìma dvouèinými písty na svislo, jako mají nìkteré traktory dnes
- náhonová høídel vzadu 540 a 1000 ot/min
- Hydraulika vpøedu - zvedá se pøíèná trubka, na kterou se montuje 2m široká bezprstová lištovka a nebo 2,2 m široký obraceè/nahrabovaè jakoTON - u modrého za 25 tisíc oboje náøadí v cennì stroje.
Ten modrý vypadá na pohled hùøe, ale má ještì originál nápravy a komplet náøadí - ten èervený možná vypadá líp, ale už má nápravy z V3s ky - byly asi díky provozu s rozliènými koly úplmì znièené a majitel nemohl sehnat díly. Staré nápravy bohužel vyhodil

Zvažuji, zda by ten modrý, který j k mání, nebyl do budoucna i sbìratelsky zajímavý kousek. Podobnì jako tøeba Zetor25 polopás je sbìratelsky cennìjší, nìž bìžný Z25.
A tenhle ??horský traktor?? - není to žádná nádhera ale je asi dost vzácný.
Otázka je cena toho modrého kousku. nevím 25 za to všechno ??

A pro úèely ovèího a kozího pastevního hospodáøství - dìlání sena max. cca 8 ha a údržby pastviny do budoucna cca 20ha a jen trochy pole - brambor by to staèilo.
A mohl bych si pronajmout i šikmé plochy okolo potoka, které zatím nikdo moc neseká.

Obrázek

Mám fotky i podobného polského stroje HARNAS - majitel èerveného øíká, že sekaèka je podobná. Na internetu jsem nalezl, že tento Harnas z modernìjším Zetor/ursus tøíválcem mìl i nìjakého pøedchùdce se štyøválcem a s koly zatáèecími v pøedu - možná je to ono.


Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek


http://www.ibmer.org.pl/Harnas.htm

Samobie¿ny noœnik górski HARNAŒ wraz z zestawem maszynowym umo¿liwiaj¹cy pracê na u¿ytkach rolnych usytuowanych na stromiznach do 25o (1987÷1989r.). W sk³ad zestawu wchodz¹: pojazd górski HARNAŒ, czo³owa kosiarka bezpalcowa o szerokoœci roboczej 2000 mm, przetrz¹saczo-zgrabiarka taœmowo-palcowa o szer. roboczej 2000 mm, przetrz¹sacz karuzelowy, przyczepa zbieraj¹ca o pojemnoœci 10 m3 oraz ca³e wyposa¿enie maszynowe jednoosiowego podwozia (NG-1). Wiele maszyn standardowych mo¿e byæ z powodzeniem agregatowanych z Harnasiem (m. innymi niektóre narzêdzia uprawowe). Samobie¿ny noœnik górski HARNAŒ umo¿liwia ³¹czenie maszyn w wielofunkcyjne agregaty robocze (np. kosiarka lub przetrz¹saczo - zgrabiarka z przodu i przyczepa zbieraj¹ca z ty³u). Produkcja noœnika pod nazw¹ "TARPAN HARNAŒ" uruchamiana by³a w zak³adzie FSR w Z³otowie oraz pod nazw¹ "Harnaœ" w SIPMiE w Lublinie. [/url]
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne pon říj 01, 2007 3:08 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

#11 Nový příspěvek od chavier »

tak ten nazev a pak to presunem :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#12 Nový příspěvek od Tom »

chavier píše:tak ten nazev a pak to presunem :)
To by chtìlo zatím zjistit pøesné typové oznaèení.

Bastardtraktor: Ty víš o nìjaském dochovaném Z-25 s polopásem?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#13 Nový příspěvek od bastardtraktor »

[quote="Tom]

Ty víš o nìjaském dochovaném Z-25 s polopásem?[/quote]

No nevim o dochovaném Z-25 s polopásem. To byl jen pøíklad, že je asi dost cenný - mìlo to asi nìjaký mouchy a asi si jich døív nevážili a zlikvidovali je.
Byla to jen úvaha, zda by náhodou nebylo dobøe zachovat exempláø toho stroje o kterém je toto téma. Ale s geniálním Zetorem 25 to nesrovnávám.
25 ka byl zaèátek celé slavné historie, zatímco toto jen nìjaký firemní pokus. Už jsem obteklefonoval kdekoho a nakonec to zjistím co to je.

Majitel èerveného se dušuje, že je tam motor Zetor jako má nejmenší Crystal - ale prý tomu moc nerozumí a mì se to zdá moc velký motor.
Majitel modrého tomu prý nerozumí vùbec.

Líbí se mi i ta dvouokruhová hydraulika s tím okruhem s chlazením.

Ten èervený je už opravený a jezdí k plné spokojenosti. Byl znièený zadní diferák. Mìli to nìjací Svazarmovci za komárù a jenom s tím prý blbli a mìli ty velký kola vzadu a malý v pøedu a úplnì to znièili.- to by odpovídalo. On to koupil za 15 a nìkolilk let nevìdìl co s tím zadkem dìlat - už tehdy jsem s ním mluvil.
Už tam dal støedy /nahradil oba/ - diferáky z V3S ky a ten starý dobrý diferák z pøedku by mi dal. když koupím ten modrý a budu ho chtìt zrestaurovat. Jezdí s tím èerveným jen na døevo a prej je to k neutahání. Má tam teï kola jako jsou v zadu / tatra805/ a jezdí to na pìtku rychle, že to prej pøedjede všechny Zetory. ta rychlost je mi podezøejá, takže bych typoval že tam správnì patøí taková menší kola, jako má ten èervený vepøedu. Nízkoprofilové šípáky.
K modrému jsou k mání navíc i pùvodní originál disky s dodrbanými gumami co tam patøí.
Originál pøední 2,2 metrovou sekaèku s hydropohonem a 2,5 metr TON s hydrem by mi taky lacino nechalí jak od toho modrého, tak i od toho èerveného.
Asi se na ten modrý pojedu mrknout - mam to asi 100km.
Je-li nìkdo Z VÁS od PLZNÌ èi ze ŠUMAVY - A JEL SE MNOU - BUDU RÁD
Víc hlav víc ví
Bylo by mi ctí mít takovej bastardtraktor doma.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#14 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Tak se zdá, že pøihoøívá.
Bylo mi øeèeno, že to byla nìjaká RVHP široká spolupráce Èesko-Jugoslávsko -Bulharská. Nìkteré se kompletovaly u nás, nìkteré v cizinì. zase v Ríká to jeden starší pán z Agrozetu.
Nápravy prý jsou z Jugošky - ostatnì první velké Krystaly je mìly také z Jugošky. Podle majitelù jsou hydraulické vìci èeské. Motor vypadá jako Zetor, ale neni to Zetor.
Na Bulharském internetu není moc fotek, ale našel jsem nìco velmi podobného, ale menšího - je to asi menší bratøíèek
Horský lesnický traktor М-45 4х4 Murgaš -
Murgaš jsou Hory, Mìsto a Znaèka - fabrika - tìø¨žko nìco hledat na webu
http://a155691.obiavi.portal.bg/Prodavam_Murgash.html
Našel jsem jen texty bez obrázkù, že se vyrábìly horské traktory murgaš se sekaèkou a lesnické - - užší kratší a menší motor - to je ten zelený. Všechny mají ale podobný design podobná kola a stejné náboje kol .
Obrázek

Obrázek


Obrázek

Podoba je jasná - to ze èervené a modré ze dvou èeských inzerátù je Murgaš s jiným èíslem typu, patrnì i s vìtším motorem.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#15 Nový příspěvek od 6911 »

petr píše:Máte na mysli toto? To vypadá spíš jako seriovka, bylo to krátce na prodej.
Horská žaèka MT8
Obrázek

Obrázek
ttoto vypada spise jako desta / jesterka :)

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“