Kořínkovic tRaverSa

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kořínkovic tRaverSa

#181 Nový příspěvek od duchodce »

Setrvačník má asi 40kg.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#182 Nový příspěvek od U Kořínků »

tak to by mohlo fungovat. Nátrubek na náhonovou hřídel mám ze staršího náhonu...z něj pak vytvořit mezikus a celý setrvačník přišroubovat přes originální díry v něm...

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Kořínkovic tRaverSa

#183 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj, mám za eresem špalíkovač od biboše... je tam taky setrvák (myslím 30kg), ale když dostane pořádnou větev tak se taky zastaví... Sice smekne spojka, ale motor se postupně udusí. No myslím že to chce hlavně dávat větve s rozumem :) Já to takhle provozuju 3 roky a převodovka zatím drží... :)

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#184 Nový příspěvek od U Kořínků »

Tak jsem trochu proguglil výrobek od biboše a je to parádní kus práce. Každopádně nějak podobně bych těl vyřešit i setrvák na našem špalíčkovači. No nezbyde nic jiného než zapojit fantazii a pustit se do toho. Větve nakládám s rozumem ale aby mi 4cm průměr udusila mašinu to se mi fakt nechce líbit. Chápu, muloška je slabá, origo eres dvouhrnek má jinačí koně.Štěpkou/špalíčkama chi krmit kotel Rojek 25. Máme u toho 1500L aku nádrže a na štěpku to má super rychlost natápění. Jdu do dílny později dodám nějaké foto..

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#185 Nový příspěvek od U Kořínků »

Tak setrvák je demontovaný. Veškeré komponenty mam na stole. Ale potřebuji šikovného soustružníka. Nebo slušnou cenu za vypalování...

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#186 Nový příspěvek od drevakm »

Zdravím tě sousede, když jsi u mne byl a zminoval jsi se o tom spaličkovaci tak jsem ti chtěl říct o setrváku a přetězovací spoljce, ale nějak jsme to zamluvily. Každopádně jsem rád že ti taky kamarádi na foru pomohly. Chtěl jsme se zeptat kdy přijedu na tu orbu? Na rovnání zahrádky s bagrem to moc nevypadá když pořád leje. Ale příští týden se snad počasí umoudří.
S rodinou zatím stále nejsme doma, ale snad příští týden už tady zasev budem, tak pak se zastavim na pokec s rodinkou...
S tím orání se ozvi dyštak smskou.
Jak moc práce je na tom soustružebí? Možná bych o něčem věděl. Pokud máš přístup na soustruch tak mam kamaaráda co soustružit umí opravdu velmi dobře, ale možná bych byl schopnej domluvit i soustružení přes známého...
Ahoj M
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#187 Nový příspěvek od U Kořínků »

Jen tak pro oživení...Traverza maká a maká...

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#188 Nový příspěvek od U Kořínků »

a s novou hračkou...

Obrázek

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kořínkovic tRaverSa

#189 Nový příspěvek od duchodce »

Dokážeš takhle naloženého RSa řídit ? Mě to řízení jde poměrně těžko i když jsem místo třecích podložek namontoval axiální ložiska. Mám totiž pouzdra z texgumoidu a mám podezření že to je důvod proč mě to řízení jde těžko.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#190 Nový příspěvek od U Kořínků »

Jsem mladý a řízení beru jako posilovnu. Jen to převlíkání spoďárů když potřebuju pořádně zabrat mě zdržuje :smich: :smich:

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7433
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Kořínkovic tRaverSa

#191 Nový příspěvek od mihi »

Tu sa bude špalíkovať..
Potom daj nejaké foto..
Mihi

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kořínkovic tRaverSa

#192 Nový příspěvek od duchodce »

Uvažoval jsem o montáži jiné skříňky řízení třeba z Pv3s, má globoidní šnek a o otáčku víc. Ale bude to chtít promyslet jak nastavit výstupní hřídel a těleso skříňky.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#193 Nový příspěvek od U Kořínků »

Sešpalíkováno už mám všechno kolem pozemku...a něco už i topím...je to parádní úklid po zahradě.

A nad řízením jsem taky špekuloval...jestli někam dát posilovač nebo jak to poladit. možná bych tu měl posilovač i s hřídelí z Transita.. no než to vymyslím budu posilovat

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kořínkovic tRaverSa

#194 Nový příspěvek od duchodce »

Když mě se nechce někam bastlit další čerpadlo. Pokud by ten posilovač byl na elektriku tam mám obavu že by to bylo slabé.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#195 Nový příspěvek od U Kořínků »

no právě..další čerpadlo. mě napadlo vyřadit ten šílenej volič na hydraulický okruhy, dát tam normální kostku a tlak do řízení brát ze stálého tlaku z hydraulickýho okruhu...

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“