Kořínkovic tRaverSa

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Kořínkovic tRaverSa

#1 Nový příspěvek od U Kořínků »

Zdravíme,

aby naše strojová flotila byla kompletní, přidáme sem i našeho esesáka. Původem odněkud z Vysočiny, kupován na inzerát, bez motoru. Teleport k nám na západ čech proběhl v rozebraném stavu v milovaném tranďátkovi, aby byl posléze znovu poskládán a znovuoživen. Motor jsme sehnali u našich východoněmeckých soudruhů, bohužel pouze multikárový dvouválec, neb na originální za rozumné peníze v rozumném stavu jsme nenarazily. Motor klape točí esesák se hýbe a to nám stačí. Vybavení sklopka, hydraulika sekačka. Víc zatím nepotřebujeme.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Kořínkovic tRaverSa

#2 Nový příspěvek od Badyn »

Ať slouží 8) , jak to s tim dvouválcem klape?

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#3 Nový příspěvek od U Kořínků »

Dneska byly první jízdní zkoušky (hledání kvaltů, radost, že se to hýbe) a vypadá to, že to bude v pohodě. Vím, že mulina je slabá, ale my to máme pouze do kosy a převoz sypkého materiálu ve sklopce. Jinak moc netuším, jak to funguje, ale ječák je to úžasnej. :smich: Hlavně, když jsem našel velká 4 a vítr mi ve vlasech vál.

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#4 Nový příspěvek od U Kořínků »

:pohar: .....dneska jsem se opět hodně naučil.....ten náš esesáckej motor hooodně klepal, resp levý válec ve směru jízdy opravdu mlátil. Takže nezbývalo než se dát do zjišťování kde udělali soudruzi z NDR chybu. Nejprve jsem seřídil ventilové vůle, ale to bylo bez odezvy :zly: . Takže přišla na řadu tryska. Všechno v pořádku. A válec si dál vesele mlátil :vztek: . Tak jsem trysku přehodil na druhý válec. Beze změn :pistol: , že prý je válec v ráži a bude dál mlátit. :typek:. Tak jsem šel na to od lesa :cert: ,sundal vanu a zkontroloval ojnice, kliku a všechny ty hejblátka tam dole. Taky nic :tyty: . Nalil nový krásný olej, samozřejmě poté co jsem zbavil vanu asi centimetrové vrstvy moc prima mazutu, a laboroval co dál :-/ . Takže hlavu dolů, olověný drátek a zjišťění, že je vše v pořádku. A Válec si dál mlátil to své.
Sedím drbu se :'( a přemýšlím :pistol: nad demontáží naftového čerpadla a kontroly nastavení. A zatímco se přesvědčuji, že to asi už opravdu bude ono, tak mě tak napadlo, že celou dobu nastavuji muloškovej motor na eresákový hodnoty. :vztek: :zly: :D :jazyk: . Takže přenastavit vůle na ventilech a najednou se ozval.....šepot květin....motor šlape jak hodinky. Sice trochu hulí...ale to doladíme.

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Kořínkovic tRaverSa

#5 Nový příspěvek od Badyn »

Tak hlavně že je klika OK :)

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#6 Nový příspěvek od U Kořínků »

jojo už jsem se viděl jak sháníme novej motor....má to sice trochu tvrdší chod :smich: ...ale aspoň člověk ví že to funguje....

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#7 Nový příspěvek od U Kořínků »

Dneska jsem se rozhodl, že konečně vymněním převoďák i hydrauliku. Ten Bordel co z toho tekl...no fuj. Takže všechno vypláchnout vydrbat a ejhle...v rozvodce náhonů...jsem našel led. Horkovzdušná pistole a trocha práce v leže a zas je to v suchu. Ještě vymněním gufera na ovládání náhonů...a už tam nahrnu olej. A pak už jen makat...než doopravdy napadne sníh...

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#8 Nový příspěvek od U Kořínků »

...něco málo z dnešního tunění esesáka. Uložení pístu zadní hydrauliky, něco jako třetí bod a jako třešnička na dortu, rozporka do ramen s čubou na připojení vyvážečky a malé kárky...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kořínkovic tRaverSa

#9 Nový příspěvek od Tom »

No, jak o vidím, tak nevím.... Určitě ta rozporka, pokud chceš mít závěs udělaný tímto způsobem musí být na rameni fixovaná, aby se neotáčela (když do toho zapojíš oje, tak se ti to v závěsu skřípne a pokud tak budeš jezdit, tak ten závěs brzo zničíš a nebo vymačkáš díru v oji). A co se týče upevnění závěsu... FUJ... jsou tam čtyři díry na čtyři šrouby... Pevnostní šrouby... Takže na rozporku navařit pořádnou plotnu (min. 8 mm) obvařit to co nejvíc to půjde a pak na to našroubovat ten závěs. Ten svár ti to neudrží... Naložíš trošku dřeva a svár se urve. Je to taková trošku prasečina :( A s pevností rozporky bych si taky nebyl moc jistý... na to, co tam chceš mít, tak bych dal k sobě dvě válcované účka, cca 80, svařit je k sobě, aby vznikl jackel. Do čel navařit pásovinu s kulatinou pro uchycení do ramen. Toto mi připadne trošku poddimenzované...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#10 Nový příspěvek od U Kořínků »

Díky za rady :) ale... :tyty: .nehodlám tahat nic těžkýho a velkýho...rozporka je pouze pro takovéto domácí žvýkání...ta kulatina prochází celou délkou rozporky a fixování budu rešit. Z druhé strany čuby totiž přibyla ještě koule na autovleky....a co se týče ostatního....koukám na funkci....ne na vzhled....upevnění závěsu - nepotřebuji demontovatelný spoj. Těžké nebo velké věci...od toho má eresák ložnou plochu....a než bych ho vahou rozlámal, tak se s tou srandovní spotřebou raději dvakrát otočím...na velké tahání máme Majora....tohle je zahradní traktůrek pro manželku... :friends: :smich: :smich: :smich:

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Kořínkovic tRaverSa

#11 Nový příspěvek od AlexTc »

Když ono to domácí žvýkání vypadá někdy třeba takhle :)
Obrázek

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#12 Nový příspěvek od U Kořínků »

:smich: :smich: :smich: tak tohle bych si nechtěl požvejkat...kdepak...žádnej tractortrial...hezky polehoučku....vždyť už mu bude za pár dní celých 50 let....rozporka je řešení narychlo....zatímco bude eresák makat tak budu shánět origo díly.....nepotřebuju aby mi tu stál rozebranej veterán...proto jsem ho nekupoval....ale bude makat!!!!!...Jestli sváry vydrží nebo ne....ukáže jenom čas...

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#13 Nový příspěvek od U Kořínků »

chjo..to takhle přijdu po ránu a co to nevidím...

Obrázek

je pravda že pneumošky toho měli plný brejle...starodávný, spuchřelý...a asi milionkrát opravovaný...no a jak se tak říká...že prej si báječněj chlap vzal tu báječnou ženskou....tak mi manželka dala dárek k Vánocům....

Obrázek

a pak už jen koncert pro dvě montpáky....

Obrázek

a jedna pracovní....ale ještě na starých pryžích... :smich:

Obrázek

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Kořínkovic tRaverSa

#14 Nový příspěvek od cipisek »

Takového ježíška bych si dal taky líbit. 8)
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
U Kořínků
Příspěvky: 322
Registrován: ned čer 02, 2013 6:01 pm
Bydliště: Otíkov u Domažlic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořínkovic tRaverSa

#15 Nový příspěvek od U Kořínků »

...Manželka mne poslala pro nákup :smich: :smich:

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“