Bielorus MTZ-5MS 1969

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#346 Nový příspěvek od pedro643 »

Zdravím Vás traktoristi :friends: Po dlhej dobe pridávam ďalší zápis do Denníka nádejného traktoristu :)

Traktorik som zdarne dokončil a skoro po dvoch rokoch slimačej práce je naspäť doma u Babči
Obrázek Obrázek

Teraz zdokonaľujem štiepačku na ktorej sa ohla piestnica lebo štiepací klin vemal vodítko. Piestnicu sa podarilo vyrovnať pod lisom ostáva spraviť vodítko na klín. Zatial je to v takom štádiu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#347 Nový příspěvek od pedro643 »

Perdvčerom sme vyviezli na pole troška hnoja čo sme mali a potom poorali. Máme sa ešte čo učiť a zdokonaľovať. Samozrejme sa to nezaobišlo bez nejakej závady. Praskla hydraulicka trubka na vonkajšom okruhu. Mysleli sme že to dáme veď to len kvapká no muselo to kvapkať celkom rýchlo keď v polovici oračky nešiel zdvihnúť pluh. No nebolo to nič čo by nevyriešil čistič bŕzd a izolačka ktorá udržala suchu trubku do konca. Doliali sme 2 litre oleja a išlo sa ďalej.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#348 Nový příspěvek od pedro643 »

Zdravím traktoristi ;-) po nejakej dobe sa zase hlásim s ďalším príspevkom do Dennika nádejneho traktoristu :)

Našiel som ešte par fotiek s opravy štiepačky
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Konečne sa dostala naprava s V3S do dielne
Obrázek Obrázek

Trošku som sa pozrel pod/do hlavy samuraja. poriadne žral olej a išiel už len na 3 valce. Pri rozborke som zistil že jedno tesnenie drieku ventila bolo vyskočene preto bola taká spotreba oleja. Ventili netesnili skoro nič. Pozatváral som ich zalial benzínom a hneď všetko pretieklo. Rovnako som skúsil zaliať aj valce tam sa udržal benzín cca pol hodinu. Neviem či to je malo alebo nie ale valce som von neťahal. Ventili som povyberal, očistil od bordelu a karbonu a zalapoval ich. Po zborke už tesnili. Pri tej príležitosti som si spravil aj prípravok na stlačenie ventilových pružin
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#349 Nový příspěvek od pedro643 »


Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#350 Nový příspěvek od pedro643 »

Zdravím traktoristi. Tak čo mate už techniku pripravenú na jarné práce? Či ste už vyrazili do polí a záhrad? Ja som sa zase trochu hrabal v traktore. Trošku som sa hrabal v hydraulike. Už mi liezlo na nervy že k TBZ išli hadice každá iná a len tak viseli. Tak som dal vyrobiť redukcie z M20 naM18 ktoré som namontoval na rozvádzač ale prepočítal som sa pri meraní tak som ich musel skrátiť, nakúpil hadice, držiaky, nejaké kolienka, spojky a hurá do roboty. Do systému som pridal obojsmerný obmedzovač prietoku a guľový ventil ktorým sa pokúsim nasimulovať plávajúci polohu TBZ. Zajtra by mal prebehnúť test funkčnosti a tesnosti.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#351 Nový příspěvek od pedro643 »

Zdravím traktoristi. Mam doma pár zdvyhakov ktoré by trebalo premeniť. Neviete niekto o nejakej stránke kde by sa dali kúpiť potrebné veci? Mne sa na nete nejak nedarí nič nájsť

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#352 Nový příspěvek od pedro643 »

Ahoj traktoristi, mam na vás technickú otázku. Na Samuraji mi išla z tuhá spojka. Rozobral som to a voditko total suché, s čím to mám namazať aby to vydržalo. Pred pár rokmi som menil spojku a namazal obyčajnou vazelinou no neosvedčila sa a vyschla

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#353 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Vodítko spojkového ložiska sa zvykne mazať grafitovou vazelínou 8) (je takmer čierna).
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#354 Nový příspěvek od pedro643 »

Super, ďakujem za radu. Hneď to idem namazať a poskladať 😉

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#355 Nový příspěvek od Atlan »

Alebo medenou
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Šrotík
Příspěvky: 64
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#356 Nový příspěvek od Šrotík »

Ahoj, jak dlouhý jsou spodní ramena na hydraulice ? Díky.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#357 Nový příspěvek od pedro643 »

Po dlhom čase je tu ďalší zápis do Denníka nádejného traktoristu. Všimol som si že pod rozvádzačov je mokro tak som sa rozhodol že ho vymontujem, omrknem odkiaľ sa berie ten olej. Dúfam že pri rozborke zistím prečo mala hydraulika oneskorené reakcie a na voľnobehu dusilo motor aj keď nebola hydraulika zaťažená.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#358 Nový příspěvek od pedro643 »

Rozborka sa podarila bez komplikácií.
Obrázek
Je z vnútra pekne zasvinený
Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#359 Nový příspěvek od Atlan »

Dufam ze mas poznacene ktore supatko v ktorej diere bolo a ako bolo otocene. Stacilo vymenit gumicky a koli tomu netrrbalo rozoberat cely rozvadzac. Paky mas s aretaciou alebo bez?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus MTZ-5MS 1969

#360 Nový příspěvek od pedro643 »

Poradie v rozvadzači bolo tak ako sú položené na stole. Len som si nepozrel ako bolí otočené :zapomel: práve že netiekol vrchom okolo pák ale zo spodu ako je spájaný. Za tie roky je v ňom dosť blata tak ho aspoň vyčistím. Rozmýšľam či nekúpim v PL rovnaký ale s plavajúcou polohou. Nevieš aký prietok ma tento originál rozvádzač?

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“