Belarus 320

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mata_h
Příspěvky: 145
Registrován: stř lis 30, 2011 6:28 pm
Bydliště: Květonov

Re: Belarus 320

#2101 Nový příspěvek od mata_h »

Chtěl jsem to udělat ve stylu Zetor - šroubovací růžice, nechtěl jsem to vařit natvrdo .....

Uživatelský avatar
mata_h
Příspěvky: 145
Registrován: stř lis 30, 2011 6:28 pm
Bydliště: Květonov

Re: Belarus 320

#2102 Nový příspěvek od mata_h »


jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Belarus 320

#2103 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Zdravím,kluci po prvních 50 mth mi prodejce poslal předběžnou fakturu na výměnu olejů celkem 18000kč, to je normální? To jsem neplatil ani na arocse

Uživatelský avatar
Nonoleone
Příspěvky: 135
Registrován: čtv zář 12, 2013 11:56 am
Bydliště: Kladno

Re: Belarus 320

#2104 Nový příspěvek od Nonoleone »

Ahoj, cenu /pravděpodobně s DPH/ lze považovat za " normální" :-/ , je poplatná současnosti. Pravděpodobně máš v kupní smlouvě klauzuli, že pokud nebudeš servisovat u prodejce , tak přijdeš o záruku. Tak je to na zvážení, jestli to riskneš odmítnout.
Ekonomika je jasná - potřebuješ cca 34 l oleje po cca 250kč, filtr motoru , možná filtr do hydrauliky. Dále plat servismena od 450 kč /hod, plat servismana po dobu jízdy a pak i samotnou cenu dopravy.

Pak však zjistíš, že litr kvalitního oleje koupíš za 110 kč, filtr i za polovinu.
Filosofie prodejce je prodat stroj / proto prodává totálně holý traktor za relativně nízkou cenu - ale potom si musíš jednotlivé komponenty stejně dokoupit, protože by měl traktor malé využití / a vydělat pak na servisu.

palobobo
Příspěvky: 1901
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Belarus 320

#2105 Nový příspěvek od palobobo »

no ta cena je dost vysoka podla mna. Slovensky predajca cinanou robi servis po 50 Mth v cene stroja. Otazne je ako pise kolega aku dialku k tebe ide lebo kazdy berie min 50 centov za km.

Uživatelský avatar
Nonoleone
Příspěvky: 135
Registrován: čtv zář 12, 2013 11:56 am
Bydliště: Kladno

Re: Belarus 320

#2106 Nový příspěvek od Nonoleone »

V Česku je servis číňana plně placen majitelem traktoru.

Uživatelský avatar
Nonoleone
Příspěvky: 135
Registrován: čtv zář 12, 2013 11:56 am
Bydliště: Kladno

Re: Belarus 320

#2107 Nový příspěvek od Nonoleone »

Upřesnění - můj příspěvek se týkal Belarusa Klíčany, nikoliv Lovola!!!!
Před několika lety jsem chtěl Belarusa koupit a uvedené poznatky vyplynuly z jenání s tímto prodejcem.

Uživatelský avatar
mata_h
Příspěvky: 145
Registrován: stř lis 30, 2011 6:28 pm
Bydliště: Květonov

Re: Belarus 320

#2108 Nový příspěvek od mata_h »

Já se vešel s první výměnou náplní kolem 6000,- Kč, ale už je to asi 10 let. Platil jsem materiál a asi 4 hodiny práce. Traktor jsem dovezl k prodejci. A to jsem si nechal projít celý traktor....18k je dost :pistol: , asi tam musí živit hodně trubkoňů :typek: .

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Belarus 320

#2109 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Přesně, kakám na Astapoviče koupím jen filtry a mot.olej další oleje mám v práci,a z jinými prodejci čínských i japonských strojů mám zkušenosti ale jak se chová tenhle???po prodeji nebere telefon nekomunikuje vím že už do Klíčan nevjedu a bůhví jak by to bylo s uznáním záruky no nebudu se rozčilovat dík chlapy

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Belarus 320

#2110 Nový příspěvek od polemnepolem »

Já platil v roce 2016 za servis v 50h cca 11tis,dělal mi ho https://recarprofi.cz/uvod/

Jinak jednání toho pána z klíčan je fakt hooodně zajímavé. :smich: :D :D
Také jsem měl tu čest si tam koupit 320.
Naštěstí nemusíš být odkázaný v dílech pouze na něj,já řešil potřebné věci třeba přes polské aukro,a za uplně jiné peníze a hlavně jednání....
Zetor 6245

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Belarus 320

#2111 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Jsem rád že se mi to potvrzuje i jinde, díky

Petoplumber
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 26, 2021 5:16 pm
Bydliště: Český Dub

Re: Belarus 320

#2112 Nový příspěvek od Petoplumber »

Dobrý den,koupil jsem nedávno starší traktor 320 se 700 mth od Leonida, perfektní jednání i po té,co jsem si stroj koupil,s traktorem jsem max.spokojeny,mám ho do lesa s navijákem a vytahnu opravdu hodně dřeva,je to neskutečně malý multifunkční stroj a velký dříč za pár korun, před tím jsem měl Zetor super 50 a to bylo šílený, těžký ,neohrabaný, velký

Petoplumber
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 26, 2021 5:16 pm
Bydliště: Český Dub

Re: Belarus 320

#2113 Nový příspěvek od Petoplumber »

Dobrý den, prosím o radu, nevíte o nějakém normálním e-shopu na ND Bělorus 320? děkuji

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Belarus 320

#2114 Nový příspěvek od pepego »

Aj u nás na Slovensku začína byť s ND problém. Objednával som už z Litvy odtiaľ to prišlo asi za týždeň, ceny super. V súčasnosti netuším či to ešte funguje. Naposledy som objednával z Allegra, je to síce na dlhšie hľadanie a väčšinou nerobia dovoz do zahraničia no sú firmy ktoré sa zaoberajú dodávkami objednaného tovaru za poplatok ktorý je v pohode. Tovar došiel asi za 4 dni.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

maxx99
Příspěvky: 10
Registrován: sob pro 26, 2020 6:47 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Belarus 320

#2115 Nový příspěvek od maxx99 »

Dobrý den pánové, byl by někdo tak hodný a zaslal mi nějakou příručku na tenhle zázrak, kterej jsem pořídil? :-D Potřeboval bych vědět alespoň specifikace náplní, do hydrauliky, kde chybělo, jsem dolil HVLP, ale bude to chtít komplet vyměnit..a jestli někdo řešil tekoucí chladič - co stojí novej a kde koupit? a pak ještě jedna věc - občas mi vypadne servo, kousek popojedu a zas se chytne, většinou to vypadne při točení doprava, setkal se s tím někdo? Díky

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“