Ruskej traktor

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
MartinP
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 09, 2007 2:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruskej traktor

#76 Nový příspěvek od MartinP »

Jakou svíčku Ti už neporadim ale ladění a náhrazení karburátoru jsme taky řešili no nakonec po první sezoně nešel pryč karbec ale celej motor.Nahrazeno slávistou 1D90 a pokud nezapomeneš nalejt naftu tak ten motor jede bez nejmenších problému.K nahrazení stačí pouze soustruh a flefa,motor vleze myslím i nad rám přední nápravy ale to si už nejsem jistej ja uz tam mám rám zesílenej kvůli čelním ramenum.Výhodu kterou ještě získáš je čerpadlo hydrauliky na motoru.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Ruskej traktor

#77 Nový příspěvek od koprkam »

Napadlo mě dát tam 2s90a to si myslím bylo ještě lepší. Jinak mě moc motory co jsou v TK neoslovily.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Eddymar
Příspěvky: 6
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:44 pm
Bydliště: Humenné

Re: Ruskej traktor

#78 Nový příspěvek od Eddymar »

Dakujem za radu no som zatial verný klasickému motora.zatial pracujem na malej údržbe tak coskoro ho zalozim do prevodovky neskor poslem foto.

MartinP
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 09, 2007 2:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruskej traktor

#79 Nový příspěvek od MartinP »

Ten dvouválec bede zbytečně silnej a hlavně těžkej na přední nápravu,i s 1d90 se už dvakrát roztrhl diferák,sice tomu asi pomohlo taky zvětšení kol a závaží v nich.Problémem náhrady za slavistu je zpomalení rychlosti cca o třetinu,a jeho lenost jít za plynem.
Při přestavbě před 20 lety nebylo brat z čeho,malé a v naftě jedině slavia.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Ruskej traktor

#80 Nový příspěvek od koprkam »

V tom by spočívala výhoda 2s90a oproti 1d80. 2s90a točí 3000 min-1, takže by nebylo spomaleno vlastně nic. Problém diferenciálu a nápravy je věc druhá, ale myslím si, že to až tak velkej problém nebude. Diferenciál si jde nechat vyrobit (ovšem za jakou cenu). No a jinak je ve váze rozdíl 110 Kg, což není taková hrůza. Ale rám by se musel vystužit, o tom žádná. Jinak původní motor mi moc nesedl, žere, moc se mu nechce točit.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

MartinP
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 09, 2007 2:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ruskej traktor

#81 Nový příspěvek od MartinP »

Pokud maš možnosti a chut tak se toho původního motoru zbav,přeci jen jsme traktoristi a ne cívkaři.
Ten dvouválec jsem taky zvažoval kvůli otáčkám,i když ta síla navíc se občas může hodit příjde mi to zbytečný, přeneseš váhu akorát na předek,a bez závaží v zadních kolech to nebude chtít moc jet.Když byla v předních ramenech dvoububnovka tak stačilo flusnout pod zadeka už to nejelo. A stavět něco s tím že zbytek ta síla roztrhá mi příjde přiděláváni si starostí, ale třebas to snese.Na tom diferáku se akorát přestříhnou šrouby co ho držej pohromadě takže nic zásadního.Jestli maš v předu origo. kola tak zustaneš stát i u krtiny, natož když se potrebuješ dostat z brázdy.Máme taky větší a je to dost znát.

andy-vt
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 03, 2016 9:14 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Ruskej traktor

#82 Nový příspěvek od andy-vt »

Aka AC pumpa pasuje do T-012? Myslim ze z moskvica alebo z lady, to si uz nesom isty, dik

Eddymar
Příspěvky: 6
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:44 pm
Bydliště: Humenné

Re: Ruskej traktor

#83 Nový příspěvek od Eddymar »

ja mam pumpu s ladi a bavi paradne.

andy-vt
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 03, 2016 9:14 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Ruskej traktor

#84 Nový příspěvek od andy-vt »

Dik za info. Našiel som na nete ac pumpu pre ladu nivu. Dnes objednam, snáď bude pasovať.
http://www.automanta.sk/product.php?id_product=1693

qik
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 13, 2016 11:05 am
Bydliště: Břeclav

Re: Ruskej traktor

#85 Nový příspěvek od qik »

Dobrý den, pořídil jsem si T012 a nevím k čemu je levá páka před sedačkou a taky jak se zapíná hydraulika na zvedání vlečky.
Za odpovědi předem děkuji.

GeorgeJ
Příspěvky: 75
Registrován: úte dub 12, 2011 2:09 pm
Bydliště: Kralupy nas Vltavou

Re: Ruskej traktor

#86 Nový příspěvek od GeorgeJ »

Kdyby měl někdo zájem tak mám volný celý motor z T 012 bez setrvačníku a koše. Mohu zaslat foto.

Eddymar
Příspěvky: 6
Registrován: čtv pro 17, 2015 8:44 pm
Bydliště: Humenné

Re: Ruskej traktor

#87 Nový příspěvek od Eddymar »

Zravym vas T012 konecne som dal dokopy traktorik ide ako ma.len mam otazocku na vas ci nemate na predaj pluzok na oranie.to mi momentalne chyba a jesen sa blizi.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruskej traktor

#88 Nový příspěvek od Atlan »

http://www.tecak.sk/malotraktory/

tu si vyber pluh a dopasuj k traktoru.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Ruskej traktor

#89 Nový příspěvek od Veteranista! »

GeorgeJ píše:Kdyby měl někdo zájem tak mám volný celý motor z T 012 bez setrvačníku a koše. Mohu zaslat foto.
Tento motor jsem koupil já.
Co mě hned po přijetí nepotěšilo, je že klikovka je zakončena kuželem, z fotek to nebylo poznat ( chci aby bylo jasné, že prodejci nic nevyčítám, neptal jsme se a obchod považuji za dobrý ).
Nevíte náhodou někdo rozměr toho kužele? Případně nemá někdo setrvák na motor, klidně KO, stačí mi v pořádku kuželová část.
Budu vděčen, za každou radu, jak jsi pomoci.

Jinak na motor chci dát přírubu motoru ze Škody 1203, k tomu komplet spojku a převodovku, taky z 1203 a jako bonus bude na motoru i startér z 1203. A tuhle sestavičku bych pak požil do nějakého traktůrku velikosti MINI 70, nebo třeba právě MINU T010/T012
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Ruskej traktor

#90 Nový příspěvek od Veteranista! »

Neměl by někdo aspoň rozdělané?
Je to tenhle setrvák? 012Д.21.130
http://www.autopiter.ru/russiancatalog/ ... 1021001-22
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“