Ruskej traktor

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
gupa
Příspěvky: 74
Registrován: čtv dub 30, 2015 7:58 am
Bydliště: Brno

Re: Ruskej traktor

#91 Nový příspěvek od gupa »

Nejsem inzerent ale toto je motor na T-012 na bazosu. Pokud odkaz funguje, je ještě k mání. Tak jak jsem objevil, tak to sem dávám z dobré vůle pro majitele traktůrku. Nic víc.

https://stroje.bazos.cz/inzerat/9006967 ... ntrala.php

petrm461
Příspěvky: 282
Registrován: pon črc 09, 2007 1:00 pm
Bydliště: Klokočná

Re: Ruskej traktor

#92 Nový příspěvek od petrm461 »

po letech od založení tématu mě oslovil majitel traktoru k opravě a zprostředkování prodeje,vybavil jsem ho zapalováním z favorita,navinul novou cíku do magneta ,do měsíce se na bazoši prodal

petrm461
Příspěvky: 282
Registrován: pon črc 09, 2007 1:00 pm
Bydliště: Klokočná

Re: Ruskej traktor

#93 Nový příspěvek od petrm461 »

petrm461 píše:po letech od založení tématu mě oslovil majitel traktoru k opravě a zprostředkování prodeje,vybavil jsem ho zapalováním z favorita,navinul novou cíku do magneta ,do měsíce se na bazoši prodal
Mám nějaké nové fotky,ale sem už nejdou dávat,jinam to neumím

Avant
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 07, 2022 6:07 pm
Bydliště: Louny

Re: Ruskej traktor

#94 Nový příspěvek od Avant »

petrm461 píše: pát led 11, 2019 11:31 am po letech od založení tématu mě oslovil majitel traktoru k opravě a zprostředkování prodeje,vybavil jsem ho zapalováním z favorita,navinul novou cíku do magneta ,do měsíce se na bazoši prodal
Ahoj, mám dotaz a prosbu. T012. Nejde mi magneto, potřeboval bych jiný, nevím kde. A spojku. Lamelu mám opravenou, ale zbytek ne. A nevím kde sehnat. Nebo z čeho tam je. Díky

Avant
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 07, 2022 6:07 pm
Bydliště: Louny

Re: Ruskej traktor

#95 Nový příspěvek od Avant »

petrm461 píše: pát led 11, 2019 11:31 am po letech od založení tématu mě oslovil majitel traktoru k opravě a zprostředkování prodeje,vybavil jsem ho zapalováním z favorita,navinul novou cíku do magneta ,do měsíce se na bazoši prodal
Ahoj, mám dotaz a prosbu. T012. Nejde mi magneto, potřeboval bych jiný, nevím kde. A spojku. Lamelu mám opravenou, ale zbytek ne. A nevím kde sehnat. Nebo z čeho tam je. Díky
Kdyby jste se tu náhodou objevil, a měl chuť mi poradit, nebo kdokoli jiný, zavolejte mi nebo napište na 608970970. Cinknu zpět

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ruskej traktor

#96 Nový příspěvek od Fizz »

Magneto bych měl nekde mít funglovy ake kde nevím zkusím se zamyslet.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Avant
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 07, 2022 6:07 pm
Bydliště: Louny

Re: Ruskej traktor

#97 Nový příspěvek od Avant »

Fizz píše: čtv dub 07, 2022 6:19 pm Magneto bych měl nekde mít funglovy ake kde nevím zkusím se zamyslet.
Mám ho vymontované v autě. Můžu vyfotit.

Avant
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 07, 2022 6:07 pm
Bydliště: Louny

Re: Ruskej traktor

#98 Nový příspěvek od Avant »

Obrázek

Avant
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 07, 2022 6:07 pm
Bydliště: Louny

Re: Ruskej traktor

#99 Nový příspěvek od Avant »

Obrázek

Obrázek

gupa
Příspěvky: 74
Registrován: čtv dub 30, 2015 7:58 am
Bydliště: Brno

Re: Ruskej traktor

#100 Nový příspěvek od gupa »

Zdravím, snad neporušuji pravidla, přesedlal jsem před nějakou dobou na zetora a zbyl mi na zakázku dělaný kultivátor s pevnými slupicemi za T012 . Je otestovaný, ideál na rovinu,do kopce kultivoval také ale s přízdvihem a pomocí na hydro, má nastavovací kolečka z PFka. Udělal jsem mu takovou rychlou konzervační štětkolízu tak se jí nelekněte. Slupice mají víc držáků takže lze i zhustit nebo jinak překombinovat. profil 60/20, rám je po prvním neúspěchu předělaný a betelně zpevněný, takže se dřív zastaví a rozeskáče t012 než by se něco na rámu ohlo. Stálo mne to kdysi 10tisíc mat plus práce zámečníka s COčkem, tak ho dávám se slevou za 8t.

https://dum.bazos.cz/inzerat/154579829/kultivator.php

ondrejlunda
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 08, 2023 9:16 am
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Ruskej traktor

#101 Nový příspěvek od ondrejlunda »

Dobrý den.
Hledám někoho, kdo má traktor KMZ T-012 doma, případně by si věděl rady s pár věcmi k opravě. Jde mi o opravu zapalování. Někdy pálí, někdy ne. Nevím co by mohlo být špatně. Třeba je jen něco potřeba vyčistit. Pokud by se podařil rozchodit, budu jej celkově renovovat.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5455
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Ruskej traktor

#102 Nový příspěvek od thovt »

Začni s novou svíčkou.

ondrejlunda
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 08, 2023 9:16 am
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Ruskej traktor

#103 Nový příspěvek od ondrejlunda »

Svíčky nové, vyčištěné víčko rozdělovače, vyčištěný karburátor. Za studena už nechcipa a celkem jede, ale za tepla mívá problém i jen se startem. Přidáním plynu se jako začne dusit a zní to jak motorová brzda.

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ruskej traktor

#104 Nový příspěvek od Fizz »

Jo to je problém těch verku, ja s tim bojoval dlouho, nakonec jsem tam dal bezkontaktní zapalování s powertranzistorem a platinový svíčky.

Většinou to nechytne za tepla protože se to ulije.

Když jsem jezdil odhrnovat sníh chytalo to jak fík. Kdykoliv.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

ondrejlunda
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 08, 2023 9:16 am
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Ruskej traktor

#105 Nový příspěvek od ondrejlunda »

U toho originálního zapalování je v pořádku, že se neotáčí plynule a vždy se před horní úvratí jakoby zastaví a pak poskočí do správné polohy?
Jo a nevíte jak nahradit původní pumpu na benzín? Mám sice náhradní, ale nemám tu tyčku co přenáší pohyb z motoru. Zatím vyřešeno samospádem a umístěním nádrže nad hladinu karburatoru, ale rád bych ji schoval zase pod ní a zároveň zachoval zachoval možnost bez bateriového provozu.

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“