Bolgar T-54 V

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolgar T-54 V

#121 Nový příspěvek od jano »

nabocklish píše:Ještě jedna věc mě napadla: zjistil jsem, že se mi úplně spekli žhavící svíčky, které jsem dával nové. Zřejmě tím, že jsme zkoušel nažhavit na přímo z baterky. Přepálil se mi odporový drátek, který je na přístojovce. Naštěstí byl tyto věci schopný sehnat Charvát z Pelhřimova. Žhavičky má skladem, "odporovou kontrolku" objednával.
Na to, aby sa žhaviče nepoškodili je tam odporový drátek. ak je nažhavený, žhaviče sú tiež, bez neho to nejde. "drátek "spravíš zo zvaracej etektrody 2mm. Je tam aj predradný odpor, ktorý počas štartovani je premostený. Odpájač je vedľa prístrojovej dosky, nemám ho, iba vypínač na budenie generátora
V kladkách sú kúželíkové ložiská podobne ako v DT. No a spojky stranové - rajčák musí mať vôlu - nastav na tiahlach, ak inak nevieš :-/

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#122 Nový příspěvek od nabocklish »

jano píše:Na to, aby sa žhaviče nepoškodili je tam odporový drátek. ak je nažhavený, žhaviče sú tiež, bez neho to nejde. "drátek "spravíš zo zvaracej etektrody 2mm. Je tam aj predradný odpor, ktorý počas štartovani je premostený. Odpájač je vedľa prístrojovej dosky, nemám ho, iba vypínač na budenie generátora
V kladkách sú kúželíkové ložiská podobne ako v DT. No a spojky stranové - rajčák musí mať vôlu - nastav na tiahlach, ak inak nevieš :-/
jojo, už jsem to pochopil, že bez něj to nejde :) To jsem spíš napsal proto, aby někdo nebyl tak hloupý jako já a nezkoušel to :) Nicméně už jsem to sehnal nové a myslím, že to vydrží. Navíc na původním odporu mi chybělo krycí sklo. Teď je s tímto vše v pohodě. Udělali jsme rovnou i komplet elektroinstalaci. Nefungovali mi tam některé páčkové přepínače. I ty se mi povedlo sehnat. Jsou sice trošičku jiné, ale pořád s oldschool designem.

Co se týká směrovek, není to o tom, že bych se v tom neorientoval, znám princip i princip seřizování. Jen ne na tomhle konkrétním stroji. Samotná směrová spojka se zdá být celkem v pořádku. Když je stroj, zatížený, zatáčí i bez brzd. Problém je tady spíš v té brzdě. Pedál má určitý mrtvý chod, ale potom zabere hned a natvrdo, je to dost nepříjemné. Možná je sjeté obložení pásu, nevím.
Pak si ještě pamatuji, že jsem upravoval jednu tlačnou pružinu, která je pod kabinou vedle převodovky. Byla prasklá, dva až tři závity jsem tedy dal pryč a nějak to upravil, aby se opírala celým povrchem, už nevím přesně jak. Ale myslím, že i toto by mělo vliv jen na ten mrtvý chod...

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#123 Nový příspěvek od nabocklish »

přátelé, potřeboval bych se dopátrat kde je na T54 v originále odpojovač baterie. Můžete poradit? Díky!

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolgar T-54 V

#124 Nový příspěvek od jano »

je na kabíne v ľavo dolu, tam nedaleko ako prechádza ovládanie plynu z vnútra kabíny mimo kabínu. Teda tam mám taký nemoresný držak na odpájač.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#125 Nový příspěvek od nabocklish »

dík... nojo, taky tam kousek plechu mám
Obrázek
ale na "tohle" přidělat odpojovač aby to vypadalo i bylo funkční? Ach jo, já těm bulharům nerozumím :-/ a to jako vedeš minus kabel od baterky sem a tady ho někde ukostříš, nebo odpojuješ plus?
Asi to dám někam jinam...

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolgar T-54 V

#126 Nový příspěvek od jano »

nabocklish píše:dík... nojo, taky tam kousek plechu mám
Obrázek
ale na "tohle" přidělat odpojovač aby to vypadalo i bylo funkční? Ach jo, já těm bulharům nerozumím :-/ a to jako vedeš minus kabel od baterky sem a tady ho někde ukostříš, nebo odpojuješ plus?
Asi to dám někam jinam...
Pýtal si sa...
Otázka, či ho ozaj potrebuješ, kedysi som ho mal, často zhorel, tak som ho vyradil, odpájam len generátor - teda budenie, ale aj ten už nie je pôvodný, teda vlastne len kontrolku...
Posledné pásaky to mali hore - ale možno si zle pamätám

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bolgar T-54 V

#127 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ja mam bateriovy spinač na pravej strane pristrojovky.... a je original....

bolgar dozer
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 20, 2015 8:25 pm
Bydliště: Ilava

Re: Bolgar T-54 V

#128 Nový příspěvek od bolgar dozer »

Zdravím rád by som pridal foto mojho bolgara aj s radlicou , pridávam ja video s prvého testu radlice. https://www.youtube.com/watch?v=8dfRXiB ... VA5tNC9YEg
Přílohy
10411073_802029916510913_1682991607899313402_n.jpg
11083673_802029973177574_4452499731707466222_n.jpg

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1491
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bolgar T-54 V

#129 Nový příspěvek od pedro643 »

8) Práda, pekna radlica.

alvin_90
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 04, 2015 7:20 pm
Bydliště: praga

Re: Bolgar T-54 V

#130 Nový příspěvek od alvin_90 »

pozdrav ! rozměry, které jsou nutné k vybudování lopatu?

neumahr1
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 03, 2015 9:51 am
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

Re: Bolgar T-54 V

#131 Nový příspěvek od neumahr1 »

Caute chlapi. Dnes som kupil B T54 a som v tom novacik. Nikdy som ziadny traktor nemal a nic o tom neviem tak vad budem otravovat.

neumahr1
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 03, 2015 9:51 am
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

Re: Bolgar T-54 V

#132 Nový příspěvek od neumahr1 »

Caute. Neviete mi niekto poradit mazaci plan na bolgar t54?

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#133 Nový příspěvek od nabocklish »

V originále je tento obrázek na levých dveřích
Obrázek

neumahr1
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 03, 2015 9:51 am
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

Re: Bolgar T-54 V

#134 Nový příspěvek od neumahr1 »

Chlapi memate niekto na t 54 vpredu radlicu?

neumahr1
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 03, 2015 9:51 am
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

Re: Bolgar T-54 V

#135 Nový příspěvek od neumahr1 »

Neviete mi niekto poradit kde kupit ND na t54???

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“