Bolgar T-54 V

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Bolgar T-54 V

#91 Nový příspěvek od Ivan50 »

Jano a kolko žere ta DTčka ked s tym ideš len tak pijanko :rally: ,semtam čosi potiahneš, vrkneš, žiadna orba alebo kubiky,niekto vravi že to žere nehorazne,ale taketo reči ja už berem z rezervou,lebo aj na supra 50 aj na aviu vraveli,že ma to zežere a ked som si to kupil tak ten suprik ma spotrebu dobru aj ta avia, nezda sa mi ,že by to žralo až tak, ako to popisovali :tyty:

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bolgar T-54 V

#92 Nový příspěvek od Johny1490 »

DTčka pokial maš vstrekovaciu sustavu v poriadku tak velmi nežere. A bulgarik žere uplne minimum, to nema ani vyznam riešit :)

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolgar T-54 V

#93 Nový příspěvek od jano »

Ivan50 píše:Jano a kolko žere ta DTčka ked s tym ideš len tak pijanko :rally: ,semtam čosi potiahneš, vrkneš, žiadna orba alebo kubiky,niekto vravi že to žere nehorazne,ale taketo reči ja už berem z rezervou,lebo aj na supra 50 aj na aviu vraveli,že ma to zežere a ked som si to kupil tak ten suprik ma spotrebu dobru aj ta avia, nezda sa mi ,že by to žralo až tak, ako to popisovali :tyty:
No šak si len predstav, dáš tam sud (200l) a máš trošku cez pol nádrže! :shock:
A o dva dni daľší :'(
To Ti všetci dosvedčia, čo nevedá o čom je reč. Ale že kolesový na ten istý rozsah prác by potreboval nafty viac už zabudnú dodať. DT 75 spapá len toľko, čo traktor s 90 koňami. Trochu iné je vychádzka, ako príprava pôdy. Pri príprave sa snažíš ísť na cca 90 percent výkonu, na to máš patrične odstupňovanú prevodovku. Taktiež iné je chodiť po rovine ako po horách, tých viac ako 6ton sa nehýbe samo od seba...
No spotreba je asi skutočne ten najmenší problém, bude len podobná iným strojom tejto hmotnosti, prípadne aj niečo nižšia :)

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#94 Nový příspěvek od nabocklish »

Pokud by jste někdo potřebovali, mám k dispozici ochranný rám kabiny na Bolgara T54. Přenechám za rozumnou cenu než půjde do šmelcu...

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bolgar T-54 V

#95 Nový příspěvek od Johny1490 »

Zadné ramena horne by neboli? :)

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#96 Nový příspěvek od nabocklish »

Ne, bohužel, jen jsem sundal rám, protože se mi nelíbí.
Zjistil jsem hodně nemilou věc a totiž že mi chybí hřídel spodní hřídel k vývodovému hřídeli - tu s tím trojúhelníkem, pastorkem kolama k pásovým brzdám a ozubeným kolem. Takže toto sháním pokud by to náhodou někdo z vás měl k prodeji.

Pišta205
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 15, 2013 8:35 am
Bydliště: Košice

Re: Bolgar T-54 V

#97 Nový příspěvek od Pišta205 »

Ahoj chlapi, chcel by som sa dozvediet viac o tychto bulgarikoch. mám jeden vyhliadnutý no je v nepojazdnom stave cca 12rokov stojí na zahrade, tak by som sa vás chcel opýtat ako je to z dostupnostou ND, spotreba spolahlivosť atd. Chcel by som ho využívať na poli cca 40arov, a na priblizovanie dreva v lese. :)

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolgar T-54 V

#98 Nový příspěvek od jano »

Nuž otázka je miera nepojazdnosti. Cena nových pásov bude cez 1000€ (na DT 75 2700€). Je to postavené dobre, ale sú ľudia čo dokážu zničiť aj nezničiteľné! Plocha 0.4ha je smiešne malá, spotreba je v pohode, štart vyžaduje poriadnu batériu. Pluh 335 aj v najťažších podmienkach. ťažná sila na úrovni Z 7745. Najazdených za takmer 20 rokov cez 1000mth. No DT to nie je...

Pišta205
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 15, 2013 8:35 am
Bydliště: Košice

Re: Bolgar T-54 V

#99 Nový příspěvek od Pišta205 »

Ahoj Jano,
Bulgar pracoval na byvalom družstve vo foliovníkoch a teraz stojí v kriakoch už dlhú dobu a bola by to škoda aby skončil v kovošrote. Tak si ho chcem kúpiť a zrepasovať ho. Zaujímalo by ma ko to je z dostupnostou ND daju sa este niekde zohnať? poprípade je niekde nejaká predajna ND? UJano ak sa mozem opýtat vlastníš bulgar alebo niekoho poznáš co vlastní tento stroj?

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolgar T-54 V

#100 Nový příspěvek od jano »

Za tých takmer dvadsať rokov čo ho občas užívam, som až tak veľa dielov nepotreboval. Je pravda, že bol ešte jeden na ND, ale ten išiel do šrotu, použil som jedno kolečko do prevodovky, jeden pás (druhý sa musel kúpiť) a poloos...
Štartér šiel nový a vstrekovacie čerpadlo sa podarilo za lacno nové.
Pásak je v podstate ruský, búda a matice sú bulharské. No a matice sú veľký problém. Keď som videl na podvozku, že sú zavarené, tak šiel podvozok do šrotu. Lenže časom som dospel k jedinému riešeniu - zavariť. Vyzerá to barbarské, ale je to v pohode a hlavne po problémoch.
Otázne čo mu je, ale možno stačí naliat naftu... :-/
No a diely - čo pasuje do kolesového tuším MTZ 40 nie je problém. http://www.motor-agro.com.ua/catalog.php?group=51 ostatné neviem...

Pišta205
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 15, 2013 8:35 am
Bydliště: Košice

Re: Bolgar T-54 V

#101 Nový příspěvek od Pišta205 »

Na co ho pouzívas? Ja by som zanho chcel dokúpit rotavátor a mozno aj nejaký navijácik. Ako je to z priechodnostou v lese, nemáš skusenosti ako sa to chova v lese?

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Bolgar T-54 V

#102 Nový příspěvek od CBS »

Lesa by som sa obával, na rovine v pohode, ale v kopcoh, má to malý rozchod pásov, vylezieš na peň v miernom svahu a hneď si hore brkom. Pásák v lese je to pekná myšlienka (neprekonateľná ťažná sila takmer za každých podmienok) ale dovolím si tvrdiť, že musíš dávať väčší pozor kde a ako vychádzaš na peň, ak ho nevieš obísť. známy potreboval preniesť bulgara, skúšali ho vytiahnuť UKT, podarilo sa im ho potiahnuť asi 30 cm, potom some ho nakladali žeriavom, mal z neho zhodenú vodnú pumpu a ramená, stálo mu to 10 rokov pod holým nebom určite, pravdu povediac som čakal že naberú kurz do zberných surovín, a on že ho požičia kamarátovi do vinice, ale neviem či im to už jazdí, tam sa už takmer ani nedalo zistiť akú to malo farbu, všetko to bolo streknuté hrdzavou prírodnou :vysmech:

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bolgar T-54 V

#103 Nový příspěvek od Johny1490 »

Mi sme kedysi kupovali dva jeden bol odstaveny tak dlho že bol do pol pasov zapadnuty v zemi a žeriav ho ledvaj naložil. Motor nešiel ani pretočit v prevodovke boli polamane nejake vidličky, ale bol kompletny a nakoniec sa nam ho podarilo dat do plne pojazdného stavu a nebolo ani treba vela nových dielov, všetko sa podarilo poopravovat. Vstrekovacie čerpadlo bolo zle tak sa nam podarilo zohnat z mačkača a to malo nadstavenu asi trošku večšiu dávku a ten motor nezastavilo nič ten išiel stále. Pluhy 3x35 po rám v zemi (a to máme tažku zem) a na 5ke si len tak vyhrával.
A do lesa je tak isto dobrý, akurat do extremnych bočín by som sa nepuštal inak utiahne statočné kusy dreva. A spotreba zanedbatelná. Dnes už brázdy cesty, lesy niekde na orave. Zostal nam už len jeden. A to že potrebuje velku baterku , stim sme problem nemali. Aj teraz v mrazoch som ho natočil na 90Ah /720EN.

Já osobne tento stroj doporučujem 8)

Pišta205
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 15, 2013 8:35 am
Bydliště: Košice

Re: Bolgar T-54 V

#104 Nový příspěvek od Pišta205 »

Ahoj chlapi,
Dakujem za vaše skusenosti s týmto strojom, mal som obavu či ho využijem a či to nie je len nejaka stara mrcha, ale už som rozhodnutý a zaobstarám si ho. Majitel zan chce 2000e co sa mi zdá dost na tento stroj ktorý už 12 rokov stojí v koprive. Tak keby ste o nejakom vedeli dajte vedieť.
S pozdravom Pišta.
i

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bolgar T-54 V

#105 Nový příspěvek od Johny1490 »

2000 je vela za nefunkcny. Ale pozri pod alternatorom na počitadlo kolko ma natočene hodin, ake su pásy atd.... ak by nemal moc hodin tak aspon nebudu zodrate spojky, brzdy a podobne veci ktore sa velmi tažko menia 8)

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“