Bolgar T-54 V

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#106 Nový příspěvek od nabocklish »

Ahoj!
představuji našeho Bolgara. Vlastně není na zdejším fóru tak úplně nový, původní majitel už se zde objevoval. Fotky původního stavu jsou na straně 2 tohoto vlákna. No rozhodli jsme se mu dát trochu péče a mimo jiné i originální barvy (které jsou samozřejmě nejvíc vidět), ale zjara jsme stihli jen karosařinu a vnitřek kabiny, opravy převodovky. Motor a podvozek přijde na řadu dle času.
Je to pro mě především další zajímavý stroj do sbírky, kromě toho to bude i jako záložní traktor do vinice, pokud by byly Zetory mimo provoz.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolgar T-54 V

#107 Nový příspěvek od jano »

pekné!

petert
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 20, 2011 6:34 pm
Bydliště: levice

Re: Bolgar T-54 V

#108 Nový příspěvek od petert »

Pišta205 píše:Ahoj chlapi,
Dakujem za vaše skusenosti s týmto strojom, mal som obavu či ho využijem a či to nie je len nejaka stara mrcha, ale už som rozhodnutý a zaobstarám si ho. Majitel zan chce 2000e co sa mi zdá dost na tento stroj ktorý už 12 rokov stojí v koprive. Tak keby ste o nejakom vedeli dajte vedieť.
S pozdravom Pišta.
i
Už dávno som na tomto fóre nebol, no momentálne mám na predaj svoj traktor ak je oň záujem môj tel. 0915899356. Je mi to veľmi lúto ale musím ho predať z rodinných dôvodov. Ostatné info cez telefón.

Valdy
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 04, 2014 7:56 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Bolgar T-54 V

#109 Nový příspěvek od Valdy »

Dobrý den, nemáte někdo na prodej chladič na Bulhara? Nejaký dobrák mě ho ukradl. Dá se zaměnit s jiným chladičem? Díky

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#110 Nový příspěvek od nabocklish »

motor je Bělorus, takže pátrej tímto směrem.
Náhradní díly beru od Jiřího Charváta, v SZ máš na něj kontakt

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolgar T-54 V

#111 Nový příspěvek od jano »

Valdy píše:Dobrý den, nemáte někdo na prodej chladič na Bulhara? Nejaký dobrák mě ho ukradl. Dá se zaměnit s jiným chladičem? Díky
Ukradli Ti len samotný chladič (farebný kov) alebo aj montážne serepele?
Torzo chladiča mám, ale zamrzol za jazdy, je to opraviteľné, ale bez odbornej opravy nepoužitelné.

Valdy
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 04, 2014 7:56 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Bolgar T-54 V

#112 Nový příspěvek od Valdy »

Co sú montážne serepele? Ty plechové bočnice, co ho držely? Ano vzali barevný kov, kabely a právě ten chladič, zbyly ty bočnice, vylomené, a gumové asi silenbloky, co byly vevnitř. Víc škody jak užitku.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolgar T-54 V

#113 Nový příspěvek od jano »

bez toho sa to zložiť nedá...

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bolgar T-54 V

#114 Nový příspěvek od Johny1490 »

Chladič by mal pasovat aj z nemeckeho mačkača E-303 a pod.

o.b.i.n.o
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 28, 2014 6:22 pm
Bydliště: Trebišov

Re: Bolgar T-54 V

#115 Nový příspěvek od o.b.i.n.o »

Dobrý deň...Neviete mi pomôcť, že kde by som vedel zohnať trysky/dýzy do Bulgar TL-45? Podľa knihy tam idú Friedmann-Meyer D 1MK 110/3 ...Za info vopred ĎAKUJEM.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#116 Nový příspěvek od nabocklish »

nevím jaký motor je v TL45... bude tam něco typizovaného, třeba v T54 je motor Bělorus. Tak pátrej tímto směrem. No a jinak na východní stroje umí dodat díly Jiří Charvát
http://bagry.cz/cze/firmy/jiri_charvat2
Tedy určitě na stroje z bývalého sssr, jestli i na bulharské to nevím

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolgar T-54 V

#117 Nový příspěvek od jano »

o.b.i.n.o píše:Dobrý deň...Neviete mi pomôcť, že kde by som vedel zohnať trysky/dýzy do Bulgar TL-45? Podľa knihy tam idú Friedmann-Meyer D 1MK 110/3 ...Za info vopred ĎAKUJEM.
tam je nejaký archaický motor, ale aj na to môže mať trisky Finalmont v Bratislave. Treba pokukať prevodníky, nájdu sa na NETe, majú všetko (asi nič viac nie je), len treba sa správne pýtať.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bolgar T-54 V

#118 Nový příspěvek od Johny1490 »

Páni ja zhanam zadne ramena na Bulgar 54 ak by ste niekto niečo mali napište, idealne SZ. Potrebujem horné a zo spodnych len tu najkratšiu čast čo ide od diferaku, ostatne mam.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#119 Nový příspěvek od nabocklish »

malej a velkej
Obrázek Obrázek

V podstatě po roce teprve teď skutečně zprovozňujeme a objevují se následující závady:
prokuluzuje spojka - zatím se projevuje jen při roztahování DT, ale bude se zhoršovat
pravý rajčák a brzda jsou příliš ostré - poradíte někdo jak seřídit?
Špatně se točí jedna horní kladka, která nese pás. Jsou tam ložiska?
Jak už jsem psal výše, v převodovce úplně chybí vložená hřídel pro zadní vývodový hřídel.
Baterie: chybí nám dodělat tato silová část. Rád bych se zetpal, máte v Bolgaru jednu nebo dvě baterie? Kde má v originále být odpojovač? Neuvažoval jste někdo místo původních rámečků na baterie dát krabice aby byly baterky víc chráněné?
Můžete mi někdo vyfotit zadní část kabiny kolem pístu na zvedání ramen? Nevím, jestli tam má být deka nebo nějaký plech... já tam nemám nic.
Bohužel jak vidno ze závad výše, ze všech bolgarů, které byly na prodej jsme si vybrali asi toho nejhoršího :'(

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Bolgar T-54 V

#120 Nový příspěvek od nabocklish »

Ještě jedna věc mě napadla: zjistil jsem, že se mi úplně spekli žhavící svíčky, které jsem dával nové. Zřejmě tím, že jsme zkoušel nažhavit na přímo z baterky. Přepálil se mi odporový drátek, který je na přístojovce. Naštěstí byl tyto věci schopný sehnat Charvát z Pelhřimova. Žhavičky má skladem, "odporovou kontrolku" objednával.

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“