Bolgar T-54 V

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Bolgar T-54 V

#151 Nový příspěvek od duchodce »

Paráda ,ještě že tyhle staré stroje byly jednoduché funkční ,bez elektro-vzducho-hydralicko-lasero-elektronického řízení a vysokotlaké čertem řízené hydrauliky. Jak byl život jednoduchý. Stačilo vylepšit motory a Zlatý grál frau Merkelové a zelených mozků, spaliny by byli v pořádku. Uhlíková stopa žádná protože by se nemuseli vyrábět nové stroje.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Bolgar T-54 V

#152 Nový příspěvek od amatér »

Začíná se skládat dohromady, snad o víkendu cvičně zavrčí.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Bolgar T-54 V

#153 Nový příspěvek od Navarson »

Teda...smekám...i s parukou 8)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Bolgar T-54 V

#154 Nový příspěvek od amatér »

Obrázek už vrčí

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Bolgar T-54 V

#155 Nový příspěvek od amatér »

Tak už i jezdí, má za sebou první metry. Ještě dokončit elektriku v kabině, odladit pluh a hurá na Kolínskou brázdu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Bolgar T-54 V

#156 Nový příspěvek od Pavel »

pekny a peknej pluh

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Bolgar T-54 V

#157 Nový příspěvek od ota »

Do Starého Kolína pravidelně na orbu se synem jezdíme. Vloni to bylo za minutu dvanáct! Pak všechno uzavřeli a bylo po akcích. Jsem velmi pyšnej na loňského výtěze celé brázdy! 8) Můj syn! 8)
Pavle jezdí tam takovej správňáckej dědula s pásákem a za ním má taženej pluh. Stál tam takhle předloňi a kolem pluhu dědkové s holema. A dělali si z toho pána v rádiovce srandu. Že ty želka máš ještě originál z fabryky a nebo helé vždyť máš tu oj vzhůru nohama! Atd. Byla sranda je poslouchat jak tam vzpomínali na staré časy kdy se oralo ještě z Z 25 a pásák byl už luxus a poježděníčko. Kde jakej byl močál, kdo to kde utopil zapadnul. No a ten dědula že vytáhnul jsem pluh doma na zahradě z kopřiv. Ještě na něm měl namotanej nějakej popínavej kus keře! Prej tak jak to je tak jsem to zapřáhnul. No a naoral brázdy jako fík a vyhrál orbu!
Tenhle pásáček tam bude středem pozornosti. 8) Jezdí tam spousty lidí na čumendu. I s traktorama a pluhama. Jezdíme tam s dvouma traktorama s pluhem. Minule jsme k Z 25 museli pluh dovézt na vozíku za autem a pak ho tam zapřahnout. Přecijen s Z 25 na něm pluh jet 30 km na hydraulice jsme nerysknuli. U druhého je to v pohodě, hydraulika drží. Pořát máme ještě toho Supra 50 nedodělanýho a ten taženej troják taky na paletě v součástkách. No musel by pluh jet asi na plošině tam. Zatím to nemáme ještě vymyšelný, jak tam ten taženej troják dostat reálně.
Tak to se tam jistě sejdeme! 8)

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Bolgar T-54 V

#158 Nový příspěvek od amatér »

To se nedalo vydržet, kdo by čekal na podzim. Tak jsme rozryli kus pozemku za skladem.
Orba pásákem s neseným pluhem je ale něco úplně jiného, než s kolovým, který má řízený předek.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Bolgar T-54 V

#159 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Krása :valentyn:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Ramiuss
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 10, 2022 11:26 am
Bydliště: Dolní Kounice

Re: Bolgar T-54 V

#160 Nový příspěvek od Ramiuss »

Zdar borci,
mám velkou prosbu o pomoc, již před 10 lety jsme si s bráchou dovezli bolgyša T-54V ze slovenska, u hranic s německem jsem sehnal dopředu radlici a tak jsme ho používali na hrnutí a občas tahání dřeva z lesa. Jenže teď už vše přístupný je vytahaný a tak na nepřístupný terén chceme koupit naviják poháněný kardanem. vzhledem k tomu že nám nešel zapojit náhon (ta tyčka hned vedle řadící páky) jsme bolgara odkrytovali a zjistili jsme že byla ohnutá tyčka co připíná náhon. Nová je objednaná ale já absolutně nevím jak se tam řadí motorová a pojezdová závislost, je tu někdo kdo používá vývoďák a poradil by jak se má na co která páka přepnout? Návod mám a tam je to tak blbě popsaný že jsem to nepochopil. Tou pákou u řadící páky se to připíná, ale píšou že motorová závislost se má připínat při vypnutém motoru a pojezdová při vyšláplé spojce. Ale vždyt to sedá furt jedna tyčka do jedné zdířky, jaký je v tom rozdíl, a další páka je vpravo u sedačky, má 3 polohy a nevím která je která, moc díky za každou radu.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Bolgar T-54 V

#161 Nový příspěvek od amatér »

Volbu závislosti děláš pákou vedle řadicí na podlaze a spojka od PTO vývodu je ovládána dlouhou pákou vpravo vedle sedačky. Pokud budeš potřebovat, dám Ti telefon na majitele a snad se domluvíte. Já to nedovedu popsat úplně přesně.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Bolgar T-54 V

#162 Nový příspěvek od amatér »

Po roce je už v provozu, letošní zimu chlapci věnovali výrobě radlice. Je hydraulicky naklápěná ve všech osách. Na videu jsou první nesmělé pokusy. https://www.youtube.com/watch?v=M5F8I0hY_cs

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bolgar T-54 V

#163 Nový příspěvek od pedro643 »

Radosť pozerať 8)

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Bolgar T-54 V

#164 Nový příspěvek od MeNadruhou »

amatér píše: pát črc 09, 2021 8:20 pm To se nedalo vydržet, kdo by čekal na podzim. Tak jsme rozryli kus pozemku za skladem.
Orba pásákem s neseným pluhem je ale něco úplně jiného, než s kolovým, který má řízený předek.
Obrázek
Obrázek
To máš pravdu. Sám jsem to párkrát dělal. Měl jsem Roudnice trojak obracak, občas i 7745 na něj bylo málo . Někde mám video. T54-B je ale kluk silnej (avšak "lehkej")a povedlo se mi pluh roztrhnout... nic jednoduchého na seřízení, a i na korigovani pri praci. délka ramen a obraceci mechanismus tomu taky nepřispelo. Aspoň že tam bylo opěrný kolo :rohy:

Nevis V čem je t54 V jiný než T54B ?
Jinak parádní práce na tvoje kousku

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Bolgar T-54 V

#165 Nový příspěvek od amatér »

Myslím si, že T 54B a T54V je totéž, jenom jedno v azbuce a druhé v latince.

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“