Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Šrotík
Příspěvky: 64
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#1 Nový příspěvek od Šrotík »

Ahoj, letošním rokem z jara jsem si koupil Beloruse na práci kolem domu. Při koupi měl prasklý blok motoru, takže v první řadě došlo na výměnu motoru, který jsem sháněl docela dlouho. Při té příležitosti došlo na opravu spojky a repas hlavy. Další plány do budoucna jsou traktorbagr zpojízdnit a v zimě přestavba na traktor. Zatím jsem ve fázi shánění dílů.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Šrotík
Příspěvky: 64
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#2 Nový příspěvek od Šrotík »

Haleluja, konečně nastartoval. No chyba nakonec nikde nebyla, stačilo ho zapřáhnout za jiného traktor a doslova cuknout. Chytil na metru. Sehnat tříbodový závěs na Jumz 6 bylo nemožný, protože ho vyrábí ukrajinci, takže jsem se vydal cestou menšího odporu a koupil závěs na MTZ 80. Hodně jsem se toho bál, ale nakonec to na ten traktor skoro sedí. 8)
Obrázek

Obrázek

Šrotík
Příspěvky: 64
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#3 Nový příspěvek od Šrotík »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#4 Nový příspěvek od murár »

Základ máš dobrý! 8) Nedá sa ten piest prerobiť inak? Lepšie by bolo keby sa ten piest pri zdvíhaní ramien vysúval, mál by väčšiu silu.

Šrotík
Příspěvky: 64
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#5 Nový příspěvek od Šrotík »

Taky jsem nad tím přemýšlel, ale nevymyslel. Řešení by bylo udělat to jako má Jumz a to mít válec vzadu a svisle. Jenže tenhle válec je celkem silnej, musel by být dál od traktoru a byla by tím pádem celkem páka na jeho uchycení. Zase si říkám, že když to takhle funguje na MTZ, tak to tady musí fungovat taky. Nejsem žádnej velkej zemědělec, potřebuju aby ty ramena uzvedly dvouřádkovej sazeč na brambory, dvou, nebo tří radliční pluh, brány, sekačku, případně vidle na balíky (samozřejmě s balíkem) a podobný vopičárny.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#6 Nový příspěvek od murár »

Ten piest ma veľký priemer tak na bežné práce postačí. Akurát bude viac namáhaná ta tesniaca manžeta.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#7 Nový příspěvek od pedro643 »

Tak predsa zavrčal 8). Veľa zdaru pri robote. Budeš dorábať aj vyvodovy hriadeľ ? Nádrž nechávaš v predu či ju dáš inam?

Šrotík
Příspěvky: 64
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#8 Nový příspěvek od Šrotík »

Jojo, PTO určitě dodělat chci. Jednak budu potřebovat honit sekačku a druhak si podkop nechávám a udělám ho taženej ve stylu UNHZ, takže budu potřebovat honit i hydraulický čerpadlo. Do budoucna bych možná přidal i přední hnanou nápravu, ale to je věc, která mi vůbec nehoří a tak je to spíš vize do vzdálenější budoucnosti. Nádrž budu montovat z Trabanta. Konzole původní nádrže je přidělaná na podvázání podkopu a musel bych to dělat celý jinak. Předělávám interiér, jelikož měřím 2 metry a co jsem si zlámal páteř, tak mě bolej záda a musím si ten posez lehce vyladit. Zbylo mi tom pádem v interiéru místo na trabanťáckou nádrž. Podle papírů by měla vyjít přibližně na 6 hodin práce, což mi vzhledem k tomu, že budu jezdit vždycky někde poblíž civilizace stačí. Alespoň si to myslím, každopádně mě v tom utvrzuje fakt, že minulej majitel tam tu trabanťáckou nádrž měl přikurtovanou taky.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#9 Nový příspěvek od pedro643 »

PTO budeš robiť mechanické či hydraulické? Ja už mám doma skratenu nápravu z V3S aj kolečko do prevodovky ešte spraviť vyrovnávajúci prevodovku a môže sa skladať. Mám v pláne ešte servo dorobiť a kvapalinové brzdy.

Šrotík
Příspěvky: 64
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#10 Nový příspěvek od Šrotík »

Budu tam dávat originál vývodovou hřídel z Jumze. Mělo by stačit koupit dvě hřídele, ovládání, domeček a ložiska. V Čechách jsem sehnal tu spojku hřídelí a gufera, zbytek mají Poláci. Ikdyž sehnat ten domeček je občas i u Poláků opruz. Já na ten předek nemám zatím vůbec nic a ani ho nutně nepotřebuju, takže jsem ještě nic nesháněl a spíš akorát kouknul jak to kdo dělá.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#11 Nový příspěvek od pedro643 »

Ja som PTO tiež bral od Poliakov a bolo to ako píšeš, trvalo kým som sa to objavilo na nete. Ja predok tiež nutné nepotrebujem, veď ja vlastne ani najazdím na traktore ale keby sa mi podarilo spraviť tie kvapalinove brzdy tak by to konečne snáď šlo.

Šrotík
Příspěvky: 64
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#12 Nový příspěvek od Šrotík »

Ty brzdy jsou tragický, to je pravda. Přemýšlím jak bych vyřešil brzdění vleku. Budu sice tahat jenom 3,5t, ale ani to si neumím představit, že ubrzdí samotnej traktor. Posilovač řízení mám naštěstí origo, tak ten řešit nemusím. Jinak včera jsem udělal zase trošku postup a zbastlil jsem nádrž na hydraulický olej a trubky na sání a vracečku.
Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#13 Nový příspěvek od pedro643 »

To je 20L kanister? Prečo si nepoužil tu nádrž na olej čo tam máš? Originál traktor to tak má. Ja to mám tiež tak. Chcelo by to namontovať kompresor a dorobiť vzduchové brzdy. Nemáš stiahnutý návod k traktoru? Tam je všetko napísané a nakreslené.

Šrotík
Příspěvky: 64
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#14 Nový příspěvek od Šrotík »

Je 10L. Použít nádrž pod palubkou mě napadlo, ale bál jsem se, aby to ukrmila i s tím posilovačem. Navíc mi ten vývod z ní přijde hodně tenkej oproti sací trubce od čerpadla.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1480
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#15 Nový příspěvek od pedro643 »

Myslel som že na tej originál nádrži je výstup na veľké čerpadlo len je zablendovaný.

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“