Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1503
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#31 Nový příspěvek od pedro643 »

Ja mam v zadu závažia zo supra, 4ks na každej strane a traktor teraz ide v podstate ako tank. Bez závažia sa mu vôbec nechcelo. Ja by som z radlice všetko odrezal a úchyty privaril rovno na ňu, aj keď teraz keď ju dvihneš tak musí byť poriadne vysoko.

Pavel
Příspěvky: 8282
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#32 Nový příspěvek od Pavel »

Šrotík píše: stř čer 07, 2023 11:57 am Zatím to jde nad míru dobře. Akorát když stojí do kopce, tak mi padá nafta a na trojku to v převodovce klape, jako kdyby o sebe škrtaly zuby, nebo podobně. Nevím, jestli je to vada, nebo vlastnost, ale teď to řešit nemíním. Kdyžtak to v zimě zkusím kuchnout, jestli najdu nějakou zradu. Jinak jsem už zužitkoval radlici a předělal ji do trojbodu. Docela to hrne, ikdyž ne asi tak dobře jako když byla navěšená vepředu, ale to mi na to občasný použití až tak nevadí. Akorát jsem rozhrnoval suť do cesty zadním kolem jsem v ní našel roxor, takže sháním duši. Respektive poptal jsem ji u nás v prodejně dílů na zemědělskou techniku a odtamtud mi po dvou dnech volali, že 38" duši na traktor sehnat neumí. Takže se jdu svěřit do rukou internetu a objednám ji tam. :pc:
Obrázek
zkus duse a plaste v reparskym institutu semcice prezouvaj bezne vsechny druhy pneu a vyrabej i disky

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#33 Nový příspěvek od Šrotík »

Nějaký závaží by se hodilo, možná časem. Ty suprácký závaží bylo potřeba nějak upravit, nebo tam pasovaly? Časem to předělám. Nakonec bych rád na tu radlici navěsil i naviják, což jsem možná už psal, takže bude potřeba to vymyslet jinak. Jojo, možná až zbytečně vysoko.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1503
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#34 Nový příspěvek od pedro643 »

Závažie som nijak neupravoval pasujú tam jak riť na šerbel. Akurát som do nich vyvrtal 4 dieri na upevnenie

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#35 Nový příspěvek od Šrotík »

Pavel píše: sob čer 10, 2023 10:37 pm
Šrotík píše: stř čer 07, 2023 11:57 am Zatím to jde nad míru dobře. Akorát když stojí do kopce, tak mi padá nafta a na trojku to v převodovce klape, jako kdyby o sebe škrtaly zuby, nebo podobně. Nevím, jestli je to vada, nebo vlastnost, ale teď to řešit nemíním. Kdyžtak to v zimě zkusím kuchnout, jestli najdu nějakou zradu. Jinak jsem už zužitkoval radlici a předělal ji do trojbodu. Docela to hrne, ikdyž ne asi tak dobře jako když byla navěšená vepředu, ale to mi na to občasný použití až tak nevadí. Akorát jsem rozhrnoval suť do cesty zadním kolem jsem v ní našel roxor, takže sháním duši. Respektive poptal jsem ji u nás v prodejně dílů na zemědělskou techniku a odtamtud mi po dvou dnech volali, že 38" duši na traktor sehnat neumí. Takže se jdu svěřit do rukou internetu a objednám ji tam. :pc:
Obrázek
zkus duse a plaste v reparskym institutu semcice prezouvaj bezne vsechny druhy pneu a vyrabej i disky
Díky, duši už mám objednanou a doufám, že na přezutí seženu někoho blíž. Možná bych se tam mohl časem poptat po pláštích.

schamann
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 03, 2023 11:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#36 Nový příspěvek od schamann »

Ahoj lidi, mam mensi problem a poprosil bych o pomoc.
tam jak je cervenej krouzek se mi prodrela trubka k olejovymu chladici o nejakej sroubek nebo roh toho chladice. Celou trubku nemuzu sehnat, premyslim, ze to riznu na tech zelenejch carach a dal bych tam nejakou olejovou hadici. Jenze bagr stoji 100km daleko. Mohl by mi prosim nekdo zmerit tloustku te olejove trubky?
Dekuju moc.

jen pro zajimavost na mym bagru je YUMZ-6M vypada uplne stejne jako vase EO 2621 mohl bych se zeptat v cem je rozdil?

Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1503
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#37 Nový příspěvek od pedro643 »

Rozdiel nebude v ničom. Jumz-6 ja názov/ značka traktora. EO-2621 je názov nadstavby/ bagra namontované ho na traktor. Trúbku stačí vymontovať a zazvárať. Pro montáži podložiť miesto kde sa prestala nejakou gumou alebo dušov. Aby sa to už nepredrelo

schamann
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 03, 2023 11:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#38 Nový příspěvek od schamann »

pedro643 píše: úte črc 04, 2023 7:32 am Rozdiel nebude v ničom. Jumz-6 ja názov/ značka traktora. EO-2621 je názov nadstavby/ bagra namontované ho na traktor. Trúbku stačí vymontovať a zazvárať. Pro montáži podložiť miesto kde sa prestala nejakou gumou alebo dušov. Aby sa to už nepredrelo
to by bylo reseni kdybych to mel cim svarit... bohuzel nemam. proto mi prijde normalni gumova hadice prome jednodussi reseni.

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#39 Nový příspěvek od Šrotík »

schamann píše: úte črc 04, 2023 3:22 pm
pedro643 píše: úte črc 04, 2023 7:32 am Rozdiel nebude v ničom. Jumz-6 ja názov/ značka traktora. EO-2621 je názov nadstavby/ bagra namontované ho na traktor. Trúbku stačí vymontovať a zazvárať. Pro montáži podložiť miesto kde sa prestala nejakou gumou alebo dušov. Aby sa to už nepredrelo
to by bylo reseni kdybych to mel cim svarit... bohuzel nemam. proto mi prijde normalni gumova hadice prome jednodussi reseni.
A v okolí nějaká kovovýroba není? Normálně bych trubku vymontoval a někomu donesl. Nevím jakej tam je tlak, ale asi bych se bál, aby to u napojení hadice neprosakovalo.
Jinak jak už bylo napsáno, Jumz 6 je traktor, kterej to všechno nese a EO 2621 je ta nástavba.

Jinak o víkendu jsme zase něco dělali a já si zaučil nového řidiče. :rally: [youtube]https://m.youtube.com/shorts/FIlnQZ0bRB0[/youtube]

schamann
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 03, 2023 11:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#40 Nový příspěvek od schamann »

Šrotík píše: úte črc 04, 2023 6:59 pm
schamann píše: úte črc 04, 2023 3:22 pm
pedro643 píše: úte črc 04, 2023 7:32 am Rozdiel nebude v ničom. Jumz-6 ja názov/ značka traktora. EO-2621 je názov nadstavby/ bagra namontované ho na traktor. Trúbku stačí vymontovať a zazvárať. Pro montáži podložiť miesto kde sa prestala nejakou gumou alebo dušov. Aby sa to už nepredrelo
to by bylo reseni kdybych to mel cim svarit... bohuzel nemam. proto mi prijde normalni gumova hadice prome jednodussi reseni.
A v okolí nějaká kovovýroba není? Normálně bych trubku vymontoval a někomu donesl. Nevím jakej tam je tlak, ale asi bych se bál, aby to u napojení hadice neprosakovalo.
Jinak jak už bylo napsáno, Jumz 6 je traktor, kterej to všechno nese a EO 2621 je ta nástavba.

Jinak o víkendu jsme zase něco dělali a já si zaučil nového řidiče. :rally: [youtube]https://m.youtube.com/shorts/FIlnQZ0bRB0[/youtube]
Mám to na samotě u lesa, a bez elektriky. Jezdím tam na víkend. Pochybuju že ve městě v sobotu někoho sezenu. Tlaku se nebojím, je tam tak aby to doteklo do toho chladiče. Z té díry to nijak nestrika, prostě to jen hodně leje. Asi deci za minutu... Když tu díru uvolním úplně, tak to teče v mírném obloučku asi 5-7 cm daleko... Správnou hadici a pořádnou stahovací sponu a musi to fungovat.
Zaměřte mi to někdo prosím... :)

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1503
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#41 Nový příspěvek od pedro643 »

Skúsiť to môžeš ale pre istotu daj po dve spony na každú stranu. Riešení ako to opraviť je viacero. Najjednoduchšie by bolo to zazvárat. Teoreticky by sa prasklina mohla dať opraviť nejakým tekutým kovov ale epoxidom či ako sa volá tá dvojlôžková vec na lepenie všetkého možného aj nemožného alebo je tu možnosť vymeniť celú trúbku za hadicu a máš istotu že to nebude tiecť ;-)

schamann
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 03, 2023 11:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#42 Nový příspěvek od schamann »

Tak kdyby to nekdo potreboval: vnejsi prumer trubky je 16mm.

Mimochodem - sundat tu trubku nejde - tedy ne jednoduse - neda se tam dostat kuli nadrzi na hydrauliku, a to se mi nechtelo kuchat cele jinak jsem byl ochotnej to nechat zavarit i sem sehnal ochotneho souseda. Nakonec jsem tu trubku jen preriznul na jednom miste, nasunul 20 cm hadice a 4 sponky, takze vlastne jen takova vnejsi zaplata :) oprava trvala 15 minut. Cena 150,-

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#43 Nový příspěvek od Atlan »

No ide kupit 16mm rura, 16mm zverne puzdro a zosrubovat to. Ale budevto drahsie ako zavarit :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

schamann
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 03, 2023 11:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#44 Nový příspěvek od schamann »

Tak ja bych z toho zase takovou vedu nedelal, dyk je to belorus a kus hadice mu neuskodi. jednoduse sem tu trubku preriznul, nasadil hadici a zasponkoval. hotovo.
Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1503
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#45 Nový příspěvek od pedro643 »

Ahoj, tak čo ako ide život s Bielorusom?

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“