Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#61 Nový příspěvek od Atlan »

Daj dole zadny deklik a urob fotku, ako to tam vyzera
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#62 Nový příspěvek od pedro643 »

Cez víkend sa na to vrhnem. Foto dám do svojho vlákna nech to tu Šrotikovi zbytočne neza..... ;-)

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#63 Nový příspěvek od Šrotík »

Tak máme za sebou první zimní hrabání. Ta radlice bude chtít vážně předělat, ale to musí počkat do jara. A jinak klidně můžete pokračovat v řešení rozvaděče i tady, to mi nevadí.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#64 Nový příspěvek od pedro643 »

Pochváľ sa na čo si prišiel pri odhrňaní že je zle. Čo a ako budeš prerábať? Čo kabína, nebola ti zima keď ju nemáš uzavretú? Nemáš v pláne ju uzavrieť? Rozvádzač bude musieť počkať kým dôverujem antibiotiká a vyliečim sa.

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#65 Nový příspěvek od Šrotík »

Stejnej problém, jako v létě, doteď jsem nezkrátil ty ramena u radlice. Teď je to horší v tom, že tu radlici potřebuju ideálně udržet kousek nad zemí a to se teď odhaduje blbě. Zima mi nebyla, topí to jako šílený a navíc jsem měl na sobě bundu. To je sice věc, kterou při řízení absolutně nesnáším , ale v tom traktoru to přežiju. To zadní okno mám jenom odklopený, abych lépe viděl, jinak mám zatím naštěstí okna všechny. Koukám, že ty nemoci řádí všude. Mě teda zatím stačí paralen.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#66 Nový příspěvek od pedro643 »

Ja chcem dať do predu ramená ale kedy na to dojde netuším. V hlave je kopec plánov na vylepšenie len s tou realizáciou je problém. Ja som na kabíne skôr narážal skôr na ten otvorený priestor od vrchných ramien po okno nie na otvorené okno😀
Ako máš napojené kúrenie, respektíve ako sa zapína? Je tam niekde nejaký ventil? Ja som ho mám v JUMZ-e napojené na priamo od termostatu a nikde žiadny ventil nebol

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#67 Nový příspěvek od Šrotík »

Nad předníma ramenama jsem taky přemýšlel, ale v tuhle chvíli bych na ně věšel maximálně závaží, takže to úplně nutně nepotřebuju. Větší smysl teď pro mě má ten vývod a pohon předku. Já mám i hromadu práce kolem baráku a aut, takže traktor jde dost pomalu. Jo tohle. Ono to není vidět, protože jsem ten plech ještě nenabarvil, ale pod oknem mám plech do "L" od okna k ploše, kde mám sedačku a pod sedačkou kolem pístnice je z každý strany mezera tak 10x20 cm. Ty mám v plánu příští rok zadělal a udělat tam nějaký kastliky na nářadí a ostatní potřebnej bordel. Přívod teplý vody do topení není nijak zavírací. V létě jezdím s otevřenýma dveřma a tak to bylo v pohodě. Uvidím příští léto až budu muset bejt třeba při sekání zavřenej. Mohl by to vyřešit trojcestný ventil, kterej by dělal bypass topení.

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#68 Nový příspěvek od Šrotík »

Vzhledem k zimě a výrazný neochotě startovat i s novou baterkou jsem se rozhodl ze syslátů vyhrabat elektrický předehřev motoru co mi zbyl po Avii a naimplantovat ho do Bělorusa. Funguje to perfektně a jako bonus člověk skočí do traktoru, kterej okamžitě topí. Jen jsem netušil jak obrovského problém bude sehnat kabel k remosce. Nakonec se mi povedlo sehnat alespoň koncovku a doma jsem vyhrabal 10m kabelu.
Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#69 Nový příspěvek od pedro643 »

Za ako dlho je traktor nahriaty?

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#70 Nový příspěvek od Šrotík »

Nechal jsem ho asi hodinu a půl. Nebyl ještě úplně na provozní teplotu, ale už nastartoval bez problému a hned topil, takže to asi stačí.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#71 Nový příspěvek od Atlan »

V cine maju aj s cerpadlom a nestoji to vela.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#72 Nový příspěvek od Šrotík »

To vím, ale na to, abych párkrát za zimu ohřál traktor je to zbytečný. Tohle topení bylo zadarmo a hned k dispozici. Něco lepšího budu řešit až budu předehřev dávat do aut, protože po týhle zkušenosti to chci prostě všude.

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#73 Nový příspěvek od Šrotík »

Čekal jsem na díly na auto a tak byl čas na běloruse. Konečně se mi to povedlo ho zúžit na 165cm a uvidím, jestli to bude ok. :wink: A když už jsem se v tom hrabal, tak jsem namontoval alternátor a vestavěným regulátorem, stěrač a natáhnul kompletně novou elektriku. Díky bohu, že je tak jednoduchá.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#74 Nový příspěvek od pedro643 »

Nebude už príliš úzky? Aby ťa nepoložil na bok krtinec😁 165 máš po vonkajší okraj kolies? Prednu nápravu nezuziš? Aby to predné koleso lycovalo s vnútornou hranou zadného kolesa

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#75 Nový příspěvek od Šrotík »

Přesně tak, 165 je po venek kol. Vnitřek je 92cm. Já doufám, že to nebude tak hrozný. Nicméně to budu řešit až po bramborách. Takhle by to mělo být na brambory tak akorát. Předek budu řešit až jak se osvědčí zadek a jak s ním budu hejbat. Nicméně jsem teď venek předních kol naměřil 168cm, což mi tolik zadek nepřesahuje. Navíc je potřeba sehnat kratší tyče řízení. Řezání a vaření nechám až jako poslední možnost.

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“