Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
petr1
Příspěvky: 257
Registrován: ned lis 02, 2008 3:59 pm

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#91 Nový příspěvek od petr1 »

Podkop váží +- 3tuny.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2376
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#92 Nový příspěvek od CBS »

Kvalita dielov z CCCP je kus ako kus, možno záležalo na prídele Vodky. Kamarát zlomil fajokvý kľúč z DT 75, ale po nasadení 2m rúry, ten náš sa s origo predĺžením krútil ako z plastelíny. Na fréze sme mali rozsekanú pružnú spojku medzi motorom a náhonom. po rozobratí bol jeden unášač excentrický asi 2 mm. Voľným okom to ťažko spozoruješ, ale v sústruhu si to nevšimne iba slepí. Remenica na brúske detto. Asi mal sústružník pomiešané čeľuste v univerzálke. :-/

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 49
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#93 Nový příspěvek od majo77 »

Váha samotného traktora JUMZ-6KM v základe je 3.080 kg, (s traktorovým príslušenstvom na ťažbu dreva a závažím je 3.920 kg).

Bager EO-2621B-2 má hmotnosť na štítku 5.900 kg, takže z toho vyplýva, že hmotnosť nadstavby je ďaleko cez 2 tony.

Šrotík
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#94 Nový příspěvek od Šrotík »

S tím podkopem mě to teda moc nepotěšilo. Budu ho teď chvíli potřebovat víc mobilní a tak jsem si říkal, že bych ho předělal do trojbodu. Nicméně se dvěma tunama si ani neškrtnu. Kvalita těch dílů byla fakt žalostná. Hodně to je vidět na tý přesuvný spojce. Mám dvě a kromě toho, že sváry na obou vypadají, jako kdyby je dělal nějakej učeň a to ještě bez brejlí a se zlomeným zápěstím, tak jedna nešla ani nasunout na první hřídel a druhá se musela upravit.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1509
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#95 Nový příspěvek od pedro643 »

Myslím že nebude veľa roboty dať podkop na nejakú nápravu prevariť tiahlo a napojiť hydrauliku. Tu presuvnú spojku som mal tiež tak doprasenu našťastie sa to podarilo vybrúsiť aby sa hladko pohybovala.

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“