Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Šrotík
Příspěvky: 65
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#16 Nový příspěvek od Šrotík »

pedro643: Koukal jsem na to a možná by se tam dala dát, ale jednak bych ji musel sehnat a druhak by se musela řešit odbočka na posilovač.

Nicméně dnes se mi konečně povedlo to taknějak dodělat. Ještě to bude chtít poladit a zkulturnit, ale funguje to a sazeč mi to unese. :wink: Přišel jsem ale na další problém a to ten, že jakmile mám v závěsu sazeč, tak můžu jezdit jenom rovně, protože přední kola se po zemi sotva šouraj. Zítra tedy budu vyrábět závaží a kromě toho i konstrukci na brány.


Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#17 Nový příspěvek od pedro643 »

Tak to je super že to funguje. Cca ako rýchlo ti idú ramena s tým originálnym piestom? Nemáš tam asi žiadny škrtiaci ventil ktorým by si nastavovať rýchlosť zdvihu alebo spúšťania ramien? Nespravíš nejaké video ako ti to funguje?

Ja mam tenký piest tak mi ramena zdvíhali celkom svižne, tak trochu to bol katapult tak som musel použiť obojstranný škrtiaci ventil a krásne si teraz nastavím rýchlosť akú chcem.

Koľko cca váži sadzač keď ťa dvyha na zadné? Mal si si nechať v predu radlicu ako mi a nepravažovalo by ťa 😁
Ako máš ustavený sadzač aby si vedel vojsť traktorom do riadkov a ohrnúť zemiaky? Aké široké riadky ti vychádzajú?

Šrotík
Příspěvky: 65
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#18 Nový příspěvek od Šrotík »

Jdou na můj vkus celkem rychle, pokud je na ramenech něco těžšího, tak to s traktorem zbytečně cuká. Naštěstí to jde dost dobře regulovat pákou na rozvaděči.

On to vyloženě na zadní nezvedá, ale ty kola na štěrku už nejsou tolik zatížený a tak to nezatáčí. Zkusil jsem s tím vyjet na silnici a tam se ti zdá celkem v pohodě, ale to je mi k ničemu, páč na silnici sázet brambory nebudu. :typek: Už mám hotovej sud před přední nápravou, tak až v něm zatuhne beton, tak to vyzkouším. Ta radlice by to asi celkem dobře dovažovala, ale zase je dost nízká a třeba při proorávání by to nedělalo dobrotu. Navíc bych musel podkop jenom uřezat a nechat na traktoru zbytek podvázání a to by mi zase komplikovalo úpravu toho podkopu na taženej. Kolik sazeč doopravdy váží nevím. Podle prodávajícího prý něco kolem 500 kilo bez brambor, ale já ho nevážil. Je to nějaký Stoll a na internetu jsem takovej taky nenašel. Měřil jsem to a řádky by to mělo dělat cca 68cm. Nevypadá, že by na něm šlo cokoliv nastavit, takže mi nezbejvá nic jinýho, než doufat, že to bude fungovat.

Video se pokusím přidat večer, teď mě ještě čeká práce

Šrotík
Příspěvky: 65
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#19 Nový příspěvek od Šrotík »


Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#20 Nový příspěvek od pedro643 »

Na videu to vyzerá celkom v pohode. Čakal som že ti idú rýchlejšie.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#21 Nový příspěvek od pedro643 »

Ahoj, ako pokračuje život s Bielorusom?

Šrotík
Příspěvky: 65
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#22 Nový příspěvek od Šrotík »

Zatím to jde nad míru dobře. Akorát když stojí do kopce, tak mi padá nafta a na trojku to v převodovce klape, jako kdyby o sebe škrtaly zuby, nebo podobně. Nevím, jestli je to vada, nebo vlastnost, ale teď to řešit nemíním. Kdyžtak to v zimě zkusím kuchnout, jestli najdu nějakou zradu. Jinak jsem už zužitkoval radlici a předělal ji do trojbodu. Docela to hrne, ikdyž ne asi tak dobře jako když byla navěšená vepředu, ale to mi na to občasný použití až tak nevadí. Akorát jsem rozhrnoval suť do cesty zadním kolem jsem v ní našel roxor, takže sháním duši. Respektive poptal jsem ji u nás v prodejně dílů na zemědělskou techniku a odtamtud mi po dvou dnech volali, že 38" duši na traktor sehnat neumí. Takže se jdu svěřit do rukou internetu a objednám ji tam. :pc:
Obrázek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#23 Nový příspěvek od murár »

Ako by sa čierny potešili keby taký roxor našli. :D ale v kolese nepoteši. :nene:

Šrotík
Příspěvky: 65
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#24 Nový příspěvek od Šrotík »

Však mi taky v kovošrotu přivydělá na novou duši. :smich: po tomhle incidentu jsem tu suť prošel a našel tam asi 10 dalších velkejch šroubů. Hlavně, že když jsem tu suť dohadoval, tak jsem zdůrazňoval, aby byla čistá bez železa, eternitu a sádrokartonu.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#25 Nový příspěvek od pedro643 »

Tak to je smola s tým roxorom. Dušu budeš kupovať s obyčajným ventilom či s tým čo sa dá cez neho plniť duša/ koleso vodou?

Šrotík
Příspěvky: 65
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#26 Nový příspěvek od Šrotík »

Koupil jsem tuhle duši. https://www.nejedly.cz/duse-13-6-38-dus ... a-61080216 . Jestli se přes to dá plnit vodou, nebo ne netuším. Myslel jsem, že na to je jen nástavec na ventilek. Snad to u nás budou umět přezout. Když jsem jim řekl rozměry, tak mi řekl, že to je na knop, ale měli by to dát.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#27 Nový příspěvek od pedro643 »

To je aj celkom prijateľná cena, čakal som to drahšie. Ventil ns plnenie vodou je dvojdielny. Keď ho rozoberieme tak mám dieru na plnenie vodou cca 8mm a tam potom nasadí ten nadstavec. A čo plášť dieru v ňom si nejak podlepil či máš náhradný?

Šrotík
Příspěvky: 65
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#28 Nový příspěvek od Šrotík »

Byla to asi nejlevnější duše na internetu, alespoň na první pohled. S poštovným to stejně vyjde na nějakých 1200, takže se to +- vyrovná s cena jinde. Plášť mi kluci v pneuservisu opraví. Dělaj nám pneuservis na všechny náklaďáky ve firmě, takže vědí, co dělaj. Kouknout mi zrovna i na tu starou duši a pokud to půjde, tak ji opraví. Alespoň budu mít jednu do zásoby.
Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1492
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#29 Nový příspěvek od pedro643 »

Tak to je super že sa to dalo opraviť. Ja budem musieť za chvíľu asi riešiť plášte lebo sú poriadne popraskané. Prečo si tal radlicu tak ďaleko za ramená? Nakrúti sa keď je tal ďaleko?

Šrotík
Příspěvky: 65
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#30 Nový příspěvek od Šrotík »

Tyhle jsou taky už trochu popraskaný, ale ještě chvíli vydrží. Ta radlice je tak jak vyšla, byla to hodně rychlá akce, protože nám měli přijet montovat okna a potřeboval jsem rozhrábnout suť co mám v cestě, aby se dostali k baráku. Za to málo co jsem nahrnul jsem zaznamenal spíš problém s trakcí traktoru, než s radlicí. Asi to časem udělám kulturnější, ale teď na to nebyl čas.

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“