Pásový traktor ATZ

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Pásový traktor ATZ

#1 Nový příspěvek od amatér »

Tak se mi na dvorku objevil další pásový přírůstek.
Jedná se o ruský dozer ze sedmdesátých let, který je dosud práce schopen, jenom má velmi vyběhaný podvozek. Pokud se povede něco k tomu podvozku sehnat, dostane ještě šanci. Motor je v tom nějaký šestiválec kolem 120 koní, ten jede naprosto přepychově, jenom ty pásy a kladky, to je bída. Radlice je natáčena ve všech směrech.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15757
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásový traktor AT3

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Prosím ťa ako sa dá k niečomu takému dostač??? :shock: Ja len slintám, nádhera 8) U nás som objavil len Stalinca za skoro 8tisic ojro :pistol:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pásový traktor AT3

#3 Nový příspěvek od amatér »

Historii tohoto stroje docela znám. Do devadesátých let pracoval u Uranového průzkumu, kde si ho koupil můj kamarád někdy v devadesátých letech, když jej vyřadili. Od té doby jej udržuje a občas udělá nějaký melouch. Poté, co mu byla několikrát vykradena nafta, rozbita okna a světla, jsem ho vzal k sobě a poskytl mu azyl. Na ruských stránkách jsem jej našel také jako T4A.
Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15757
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pásový traktor AT3

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Ak by som raz dovolenkoval na Vysočine tak sa u teba zastavím a zaplatím si autoškolu. :typek: :friends:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pásový traktor AT3

#5 Nový příspěvek od amatér »

Hele to by klidně šlo a měl bys na vybranou. Máme tu Landini C 5000 v pohodě pojízdný, potom Bolgar T54 ve stavu renovace a tuto hračku. A to tu ještě byly dva DT 75, které šly pryč na kila.

Tom T
Příspěvky: 325
Registrován: ned lis 11, 2007 6:20 pm
Bydliště: Mutěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor AT3

#6 Nový příspěvek od Tom T »

Gratuluju, na hrnutí dobrá hračka poznávám strakonickou radlici, mám ji taky na DT a mám motor taky ze stejné továrny Altajský Traktorový 3ávod.
Pásy a některé části jsou unifikované s jinými ruskými stroji např.XT3, BT3...a na vysočině máte prodejce dílů na tyto stroje.
Já mám DT z Volgogradu hlavně na polní práce a ten je nevhodný k hrnutí houpe se protože má měkký odpružený podvozek ale, T4A má podvozek tuhý typu dozer a líp drží rovinu.
Všechny tyto ruské stroje (krom ČTZ) se dovážely bez radlice, ty se montovaly československé většinou strakonické pevné nebo naklápěcí ve dvou osách.
Zetor,Tatra,

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pásový traktor T4A

#7 Nový příspěvek od amatér »

Jejda, když jsem dočetl Tvůj příspěvek, tak mi došlo, ře označení AT3 na masce není přesné, že se jedná o ATZ v ruštině. Takže skutečné a správné označení je T4A a znak na kapotě je výrobní závod. Proto jsem pod označením AT3 nemohl nic najít. Dík. V názvu vlákna to bohužel upravit už nejde.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Pásový traktor ATZ

#8 Nový příspěvek od DYK »

A je to. 8) Nebo jinak?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pásový traktor ATZ

#9 Nový příspěvek od amatér »

To už je lepší. Dík.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Pásový traktor ATZ

#10 Nový příspěvek od Širon »

Jestli je místo,tak určitě zachránit. 8) :potlesk: Myslím že věci na podvozek sehnat půjdou ,nebo se pletu?
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
jumz
Příspěvky: 47
Registrován: stř bře 24, 2010 9:54 am

Re: Pásový traktor ATZ

#11 Nový příspěvek od jumz »

Gratulujem, určite dobrá mašinka. Aj podla videí na nete. Ak nemáš tech. údaje: http://www.techstory.ru/trr/t4a_tech.htm
So synmi oživujeme iného sovieta - TDT-40M.

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“