Bílá Mulča z Klabavy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#61 Nový příspěvek od pepa.traktor »

Sniper píše:Ales.: Ja bych to nehrotil, sehnal druhy motor, ktery se da obcas sehnat za cca 5 tis Kc a jezdil, mezitim si slozil tenhle, nebo si jej nechal na dily.

pepa.traktor: Serizeni brzd bych nejak nedramatizoval ;-) Duo Duplex je sice slozity system a snad nikdy nefungoval tak, jak konstrukteri mysleli, ale i tech 8 pistku jde velmi jednoduse seridit obycejnym sroubovakem tak, jak vetsina podobnych brzd, i kdyz samozrejme kdo na to ma klic, ten to vyhral 8)
já to nijak nehrotím měl jsem 2 x M25 obě sklápěčky a brzdy prostě bylo peklo a peklo právě na to sem chtěl upozornit šroubovákem se tam dloubat samo sebou dá ale ozuben.kolečkem to je jiná radost a musím uznat dát to celý na špalky a pěkně si stím pohrát a vyladit krok na obou prasátkách v kole a můžu za sebe říci že při brždění to bylo sakra znát ale chce to nechvátat a vyladit

jinak když se to enom tak naházelo bez tak to brzdilo nahovno :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#62 Nový příspěvek od pepa.traktor »

Ales. píše:Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Postum muj byl, že jsem pročetl jak se podobné opravy dělaj a trochu jsem to nakombinoval..:D No odvrtal jsem tři díry kaby někde ten tmel byl jako záchytněj, pak jsem vybrousil podél prasklin drážky podobně jako při svařování a Očistil těma sprejema ruznějma několikrát zevnitř vymil hadrem jak to šlo a pak jsem to ještě hořákem vypáli (to někde taky bylo pro odmaštění ve škvírách) a pak se ten dvousložkovej tmel (je to tyčinka a vnějšek je světlej vnitřek černej) promíchá a jako modelínou zalepí. Musí se to udělat do tří minut. No a za 15 se to smirkem začistilo. Omluvte kvalitu fotek, je to z mobilu. A bylo už přítmí. Naživo to vypadá celkem pěkně a dao by se to zaprousit, že by to nebylo po natření poznat, ale radši tam toho nechám víc, než abych to někde zbytečně zeslabil třeba. Uvidíme jak to bude těsnit. Kdyby někdo v okolí něco podobného řešil, použil jsem ten tm 8) el tak z jedné čtvrtiny a zbytek zatim nemá určení.... mohu pomoci
pěkně si to rozjel Aleši to :shock: ale nedošlo tak nějak na mé slova udělat než nechat od někud táhnout :D
začínám tomu fandit mě naštěstí tekla jenom 1 vložka tak se udělala a zbytek zůstal a normálně to jezdilo dál beze změny

kolik snese ten tmel teploty ?
já sním lepil nádrž na avii po umytí uvnitř vapkou se u vypouštáku udělalo děravo a drží to furt než kupovat novou ale tento tmel stál kolem 650 kč to bylo dost ale fungoval na
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#63 Nový příspěvek od Ales. »

No doslo, ale i z duvodu toho, ze byla venku mrazovka a musel se vymejt blok komplet. Bylo to
peklo u tech vlozek. A on to nekdo delal takze by to vydrzelo, ale proc nevycistil ty kanalky nevim. Akorat to zacinam skladat. A hlavu sem musel vyplachnout hadici a po kave i chladic a hadice.
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#64 Nový příspěvek od Ales. »

Hele lidi mam problém. Na setrvačníku nejsou značky jako FB a OT. takže jak udělam ventily? Jsou tam jen na jednom místě dvě vyražený tečky cca 1cm od sebe. Jinak nic. :vztek:
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#65 Nový příspěvek od Sniper »

pepa.traktor píše:dát to celý na špalky a pěkně si stím pohrát a vyladit krok na obou prasátkách v kole
Tak tak, seřízení brzd "na šmechtlačku" a pak to brzdí parádně a nikam netáhne. Já se zvednu vzadu na nohách a pod přední nápravu dám 3t hever "jezevčíka" 8)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#66 Nový příspěvek od Ales. »

Hele ty značky co maj bejt na setrváku maj bejt FB a OT. Jak jsou od sebe vzdáleny? Já tam nic nemam a teď nevim, jestli to neni stejný, nebo jak, Vůle jsem nastavil dobře podle těch teček tak ty jsou tam asi místo toho OT.

Ale nevim, jak udělat počátek vstřiku, nemohu to najít.
Sice jezdila dobře, ale když už to mam rozdělaný, tak to už je prkotina a proč to nezkouknout
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#67 Nový příspěvek od Ales. »

ta teplota je z každého zdroje různá, ale ta horní je všude stejná 120 stupňů a dolní -30 až -50, ale ta spodní mi netankuje a horejšem si myslim že stačí. To se uvidí časem
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#68 Nový příspěvek od Ales. »

Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#69 Nový příspěvek od Ales. »

No motor se předevčírem složil a nastrojil a dokonce i chytl a běží, po startu ani moc nekouří, neklepe nic, běží jak má. Teď to celé odstojíme a začně sranda.
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#70 Nový příspěvek od Ales. »

Tak mam zase problém, motor krásně chytá, na brnk Až mi to překvapilo. ALE, zpod víčka oleje fouká vzduch dost. Je to normální? je to jak na malou rychlost puštěnej fén. S jde ven voda s olejem, ale to může bejt pozůstatek vody v oleji co byl v tý původní olejový náplni a co zůstalo v olejovym čerpadle a trubkách okolo čerpadla co nevyteklo při sundané vaně. Neni toho moc, ale trochu je, jinak do vody se nezdá že by to foukalo a po cca 40 minutách to nevaří a nic. Jinak dobrý, ale to fučení a trocha vody. Voda možná ustane po dukladném ohřátí a odpaření. Možná je ruplá hlava, nebo blok a z toho je ta voda. Pak se bojim že to fouká komprese do oleje jak mi vyhrožovali když to rozeberu. Ale zas chytá super to by nechytala kdyby to foukalo kroužkama ne....
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#71 Nový příspěvek od Sniper »

Ales.: Motor dýchá, když nemá odvětrání klikovky extra, musí to jít z víčka. Kdyby ti šla komprese do bloku, tak ti bude z měrky stříkat olej, nebo ti ji rovnou tlak vyrazí.
Co se vody týče, pokud se neztrácí a nedělá emulze, je to v pořádku, včetně možného kondenzátu pod víčkem, pořádně to projeď a prohřej. 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#72 Nový příspěvek od Ales. »

No je to OK už se to prohřálo a voda už tam neni a to dýchání je asi OK, dělaj mi to i osobáci ikdyž o trochu méně. Ale to se všechno ukáže až v provozu. Teď se pustim do náprav.
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#73 Nový příspěvek od Ales. »

Tak jsme se do toho pustili a je to peklo. Objednaly se díly. Musím to očistit a polejt barvou. Nevíte jestli někde na netu neni návod na seřízení brzd? koupil jsem všechny válečky nový (nesehnal jsem opravné sady, nevim jestli jsou rozebiratelný) hlavní válec přetěsním, trubk byly krom dvou nový. tak brzdy poběží. Nemáte někdo na prodej gumy? asi 4 kusy, nějaký ab to prošlo techniskou... :D
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#74 Nový příspěvek od Ales. »

No tak jsem zase dodělal, mam koupený nový válečky, tady z fora od jednoho člena mam nápravu na M25 a repasuju jí a ty válečky co mam koupený jsou velký oproti tomu co tam je nasazeno. Nevim jestli mi poslali špatné, nebo mam jinou nápravu než M25.
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bílá Mulča z Klabavy

#75 Nový příspěvek od Ales. »

Koukam jak si tu povídám sám pro sebe. Může někdo poradit, jak vytlouct čepy listovejch per? ty malý čepy co zajišťujou ty velký už mam venku, ale ty velký nevim, máte na to nějakej fígl?
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“