Rs 09 od Trafa II

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Rs 09 od Trafa II

#31 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Agglax píše:Milan_F -dobra trefa, když si uděláš chvilku, tak Ti budu vděčný 8)
Badyn - klidne to taky poměř, alespoň uvidíme jestli dělali jeden typ nebo víc

Ještě mám technický dotaz - kde se rozpojuje tyč řízení, když budu demontovat traverzu?
Není spojená je tam čtyř hran, ve kterým se posunuje když se mění rozvor. Kde se se změnou rozvor nepočítalo, tak tam je delší trubka a krátký ten čtyř hran . Po odpojení traverzy se zaklinovannim vykyvu nápravy to prostě odsunes a ten čtyř hran zůstane viset na kardanku na prevodovce. Neexistuje snad jednodušší traktor na rozpuleni než je tenhle :-D

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Rs 09 od Trafa II

#32 Nový příspěvek od Badyn »

Měl bych k tomu také jeden dotaz.. :) Jak zajišťujete převodovku aby se nezvrhla? Podložením vany vývodových hřídelů? Díky :)

Milan_F
Příspěvky: 427
Registrován: sob úno 05, 2011 1:27 pm
Bydliště: nedaleko Humpolce

Re: Rs 09 od Trafa II

#33 Nový příspěvek od Milan_F »

Pár fotek z netu
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Agglax
Příspěvky: 182
Registrován: stř srp 29, 2012 9:15 pm
Bydliště: Křivsoudov

Re: Rs 09 od Trafa II

#34 Nový příspěvek od Agglax »

Prosakuje mu motorovy olej do spojky, koukal jsem do chytre knihy, ale nepodarilo se mu najit rozmery gufera. Vote nekdo Jake gufero tam je?

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs 09 od Trafa II

#35 Nový příspěvek od duchodce »

Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Agglax
Příspěvky: 182
Registrován: stř srp 29, 2012 9:15 pm
Bydliště: Křivsoudov

Re: Rs 09 od Trafa II

#36 Nový příspěvek od Agglax »

Nazdar pánové,
teče mi olej mezi rozvaděčem a hydr. zámkem snažil jsem se to dotáhnout, ale nepomáhá to. Při zátěži to prosakuje. Poradíte co s tím?

Uživatelský avatar
zetordvacetpětká
Příspěvky: 145
Registrován: stř zář 17, 2014 1:35 pm
Bydliště: Písek

Re: Rs 09 od Trafa II

#37 Nový příspěvek od zetordvacetpětká »

Koukam koukam a rodi se mi napad na eresu zmensit vuli v rizeni, ac mam stary pelech a sem tam vule je tak nejvetsi je na volantu aniz by se kola hli..tzn mam sundat traverzu nad predni napravou a dostelovat prevodku rizeni? Pokud to jde, vule je 1\3otacky volantu. Mam dvou val starsi typ, zde na foru veden jako esesak( od Kuty). Diky
"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Rs 09 od Trafa II

#38 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj, já měl pod těmi zámky normální měděné těsnění, tak buď ho zkusit vyžíhat a znova dotáhnout, nebo vyměnit... :) Ale co si pamatuju, tak jsem dotahoval ten imbus nástavcem na ráčnu docela silou... :)

To řízení mě čeka taky, tak jsem zvědav na odpověď :)

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs 09 od Trafa II

#39 Nový příspěvek od duchodce »

S tím řízenim je docela problém. Když to vezmu od volantu tak dole je kloub, potom je čtyřhran uvnitř traverzy , pak další kloub, potom vůle v samotném řízení a nakonec je někdy vůle v uchycení řídící páky na hřídeli řízení .Takže vlastní vůle ve skříni nebývá to podstatné. Ty klouby jsou neopravitelné ale někde jsem je zahlédl na netu jenom nevím jestli pasují díry. Spojovací čtyřhran se musí renovovat každý podle svých možností. Řízení - prý je jich víc typů já tam mám ten typ co je asi o dva odkazy výše. Sundej to víko vyber ten humus co tam bude a bude ti jasná funkce i seřízení. Ten šroub na tom víku přitlačuje ten palec do záběru a vymezuje vůli.Až to budeš seřizovat tak si zvedni kola do vzduchu jinak vymezíš vůli v u prostřed záběru a na kraji se ti to bude zasekávat. Nakonec - anebo nejdříve - ať ti někdo hýbe volantem a podívej se pod řízení je tam páka nasazená na hřídeli a matka korunková která ji tam zajišťuje . Je to na tisícihranu někdy pomůže dotažení , pokud bys ji sundával poznač si polohu.
Jinak , lze tam dopasovat jiné klouby dát jinou hřídel z "něčeho" i s drážkami. Poze hlídat velikost aby něčemu nepřekážel . Já mám takhle nahrazený ten pod volantem.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rs 09 od Trafa II

#40 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi a nebolo by lepšie dať tam orstu?

Agglax
Příspěvky: 182
Registrován: stř srp 29, 2012 9:15 pm
Bydliště: Křivsoudov

Re: Rs 09 od Trafa II

#41 Nový příspěvek od Agglax »

Tak jsem poslepoval nového pomocníka za eresa.

Ještě je na něm kus práce, dnes už odvalil forku hnoje.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Akorát mi schází jeden karhák neválí se někomu doma?

Obrázek

Obrázek

Agglax
Příspěvky: 182
Registrován: stř srp 29, 2012 9:15 pm
Bydliště: Křivsoudov

Re: Rs 09 od Trafa II

#42 Nový příspěvek od Agglax »

Nový pomocník

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

dnes jsem udělal pár balíků pro sebe

Obrázek

Obrázek

a pak pár sousedovi

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“