Radkův DF agroplus 75

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4429
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Radkův DF agroplus 75

#16 Nový příspěvek od Peter768 »

Tiež musím pochváliť 8) Veľmi pekne spracované video 8)

Uživatelský avatar
lordraguz
Příspěvky: 151
Registrován: pon kvě 10, 2010 2:10 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkův DF agroplus 75

#17 Nový příspěvek od lordraguz »

Děkuji. Jsem rád, že se Vám to líbí.
..budu se snažit odpovědět všem...takže:

ano, spolupracuji s kolegou, který má JD 5065e. Pokud by někdo měl zájem, mám s tím něco odježděné, takže mohu srovnat...
no DF přišel až na druhou seč, takže mám s ním najeto zatím jen 103mth. Pánové, ten týden po tom co jsem prodal 7245 a čekal jsem na DF jsem si vyčítal, že jsem do něčeho takového šel...ALE....když jsem začal dělat s DF, tak nelituji ani jedné motohodiny, že jsem to udělal. Kdo nevyzkouší něco jiného než zetor, tak nemá smysl se s ním o tom bavit. Nechci vyzdvihovat DF, to v žádném případě, každý stroj má své mouchy, ale tu stejnou práci...tzn diskovka, obraceč, shrnovač, lis, 3r obr. rabewerk, 3m kromexin, rotační brána lely 2,5m a zbylé činnosti se nedá srovnat komfort práce se zetorem 7245 a DF nebo kterýkoli jiný zahraniční traktor...JD, case........atd.
Ano, je to pořád jen traktor a pořád to dělá stejnou práci, ale....kdo zkusil ví o čem mluví...
Ještě k té špaldě: pěstujeme ji pro vlastní spotřebu...tzn pečeme z toho všechno, hlavně tedy chleba a taky pro pár známých a jejich známé :D Po vymlácení hned si to hned čistíme a pak postupně, když je čas taky loupeme. Proces loupání prošel dlouhým vývojem a řekl bych, že je stále co zlepšovat :) Samozřejmě máme také mlýnek. Slupky berou myslivci a také jeden místní zemědělec to přidává býkům.
Ještě mám v plánu dodat samostatné videjko z dronu z prvního sena...bude tam ještě 72ka a výše zmiňovaný JD.
Pokud byste měli jakýkoli podnět k diskuzi...jen dotoho...
R

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Radkův DF agroplus 75

#18 Nový příspěvek od Matúš »

Pekný DF, u nás na družstve sa ukázalo, že to je naj značka z tých, čo majú servis v rozumnej vzdialenosti 8) Inak na 72 si mal čelák, pôjde nejaký aj na Dojča?

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Radkův DF agroplus 75

#19 Nový příspěvek od Jozka »

Mě zajímá ten JD. Při chvíli k tomu můžeš něco napsat. Třeba do vlákna těchto traktorů: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 71&t=17142
Myslel jsem, že tuto řadu JD tady nikdo nemá.

Uživatelský avatar
lordraguz
Příspěvky: 151
Registrován: pon kvě 10, 2010 2:10 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkův DF agroplus 75

#20 Nový příspěvek od lordraguz »

Výložník TL 200, který jsem měl na zetoru jsem si nechal, ptž jsem si myslel, že dokoupím pouze rámy a mám vyhráno, ale zatím se nemůžeme domluvit na ceně. Zdá se mi to drahé dát za rámy tolik co za nového poláka.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Radkův DF agroplus 75

#21 Nový příspěvek od Matúš »

Tak ale zas nemôžeš porovnávať poliaka s Trac Liftom :) Navyše tie Humpolácke ceny sú ešte stále nižšie, ako u Alo AB (Quicke, Trima)

Uživatelský avatar
lordraguz
Příspěvky: 151
Registrován: pon kvě 10, 2010 2:10 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkův DF agroplus 75

#22 Nový příspěvek od lordraguz »

problém je trošku v tom, že TL nemá rámy na agroplus, který já zrovna mám, takže by se to muselo upravovat. :(
zatím musím vydržet a doufat, že nakladač quicke, který máme na zetoru a šetřili jsme si ho jen na seno, tak vydrží i úklidy hnoje v zimovišti u krav. Velice rychle jsem si zvykl na to, když jsem koupil TL na 72ku, ale musím říct, že i tohle spojení mělo své nevýhody. Např v obratnosti v zimovišti se to nedalo srovnat s 67 bez předku, proto jsem 72ku používal jen na úklid. Krmení a takové věci kolem všechno s 67 a quickem.

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkův DF agroplus 75

#23 Nový příspěvek od maršl »

co to mas za drona?
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
lordraguz
Příspěvky: 151
Registrován: pon kvě 10, 2010 2:10 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkův DF agroplus 75

#24 Nový příspěvek od lordraguz »

Není můj, ale můžu si ho kdykoli půjčit a je to Phantom 3 Professional. Mám ještě nějaké videjka z léta, ale nemůžu se nějak dostat k tomu, abych to sestříhal. Snad o vánocích bude více času, tak to dodělám. Mám tu aspoň dvě fotky ze sobotní orby louky.
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
lordraguz
Příspěvky: 151
Registrován: pon kvě 10, 2010 2:10 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkův DF agroplus 75

#25 Nový příspěvek od lordraguz »

Zdravím pánové, sdílím slíbené video z léta. Poslední vzpomínky na zetor 7245 a kolegův john deere 5065e s lisem sipma.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Radkův DF agroplus 75

#26 Nový příspěvek od Matúš »

Fakt super video, z toho dronu je na to hneď iný pohľad 8) A pozerám, že na to, že to je Sipma aj veľmi pekné balíky 8) Ako ju zvláda tých 65 kobýl?

Uživatelský avatar
lordraguz
Příspěvky: 151
Registrován: pon kvě 10, 2010 2:10 pm
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radkův DF agroplus 75

#27 Nový příspěvek od lordraguz »

Traktor úplně vpohodě. To jak ten balík vypadá a jak je utužený závisí z 50-60% na tom, jak je nahrnutý řádek. V lisu je použitá síť john deere. Lis se nám podařil vyštelovat tak, že to krásně ke krajům roztáhne..však výsledek můžete vidět sami. :) Předtím než kolega koupil tu sipmu, byli jsme se spolu podívat na claas rolant 46 roto cut...bylo to za stejné peníze co sipma, ale claas měl navíc řezání a byl o 1,5t težší a větší...a mimo jiné převážil i ten fakt, že ten claas byl hodně vyjetý...x tisíc balíků...a ta sipma byla tři roky stará a 1300 balíků...zatím spokojenost...měl jsem ho i za 72 a vpoho. Když jsem to zkoušel za 67, tak pomaleji, ale tak šel...bylo hrozně otravné jezdit na redukovanou rychlost...nemyslím tím směrem dopředu, ale dozadu...ta dvojka je fakt šnek :( za JD, ale i za DF to chodí pěkně, mají jinak odstupňované převodovky. Na sipmě zatím bez poruchy...jen takový detail jako je lanko, které odbrzdí brzdu napínání síťky...+-600Kč. Akorát to nemá centrální mazání, takže ta příprava můžu být trošičku delší, ale jak se říká, kdo maže ten jede. Myslím, že pro zemědělce mého formátu je to ideální stroj...síť, široký sběrač, rampa a kompaktnost celého stroje tomu jen přidává na hodnocení. Takže asi tolik ve stručnosti, kdyby měl někdo konkrétní dotaz...sem s ním :)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Radkův DF agroplus 75

#28 Nový příspěvek od Matúš »

Určite si myslím, že tá Sipma je pre malých farmárov perfektná, keď sa vyladí 8) Navyše diely za fajn ceny oproti ,,značkovým" a aj ľahko dostupné, teda aspoň pre mňa, do PL to mám tak 10 km :) Inak obávam sa, že toho Claasa by ani jeden z vašich traktorov až tak dobre nezvládal, ako tú Sipmu. Tu v okolí ich pár je, osobne poznám 2 majiteľov. Jeden to ťahá za Forterrou 12441 a tá to zvláda v pohode, ale druhý to má za Kubotou, teraz neviem presný model, ale má to 95 koní a v sene a slame v pohode, ale v senáži (ktorej teda on veľa nerobí, iba ak je nahovno počasie a nedá sa robiť seno alebo služby) tomu pár koní chýba, hlavne vo väčšom riadku.
A od riadku závisí balík u ktoréhokoľvek balíkovača, nezáleží od veľkosti, tvaru ani značky :)
Ešte taká otázka mimo tému, koľko máte ha, čo chováte a v akom počte?

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Radkův DF agroplus 75

#29 Nový příspěvek od adam »

Co že kolega koupil toho johna bez kabiny? Já si nějak nedovedu představit s tím takhle jezdit. :)
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Radkův DF agroplus 75

#30 Nový příspěvek od honzauta »

Ještě k tomu lisu Sipma - ta z videa má jen příčkový řetěz nebo i ty tři válce? Dík

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“