Fendt Farmer 2D

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Fendt Farmer 2D

#1 Nový příspěvek od Vedra »

Farmer 2D tříválec 28 koní 1962 Teče vodní pumpa, přidřený jeden pístek v naftovém čerpadle, teče levé rameno hydrauliky, z přístrojů fungují pouze kontrolky, dojebané blatníky a světla, chybí přední maska, děravý výfuk, podvěsná žací lišta chybí, štěrbinový filtr oleje je zaseklý. Zatím jsem vyměnil motorový olej, naftové hadice a filtr ostatní náplně dolil. Stříšku mám schovanou chce nové plátno.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Teď o víkendu nové přední gumy. Aby to nebylo moc jednoduché tak se ukroutil jeden svorník držící kolo. Asi ho nahradím šroubem, nějak nevidím důvod proč by tam měl být svorník.

ObrázekObrázek
Obrázek

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fendt Farmer 2D

#2 Nový příspěvek od Vedra »

Tak svorník je venku, musel jsem sundat náboj a vykroutit ho ve svěráku.

Obrázek


Zjistil jsem že náboj byl s vůlí to je asi špatně ne? Jsou tam dvě kuželíkové ložiska a korunová matice na zajištění závlačkou.

Dokáže někdo odhadnout kolik by tam tak cca měl být dotahovací moment? Montážní příručka i návod k obsluze na toto téma mlčí.

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fendt Farmer 2D

#3 Nový příspěvek od pasa444 »

Pěkný stroj, to máš z ciziny nebo z ČR ? ten moment utahování neřeš ,dotahuj to s citem tak až zmizí vůle a je hotovo :-) kuželíky nemužeš dorvat momentem

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fendt Farmer 2D

#4 Nový příspěvek od Vedra »

Dotažený do ČR někdy po revoluci. OK díky němci na oldtimer foru mi radí něco podobného prý radši vůle než přetáhlé. Prý dotáhnout do momentu kdy vůle zmizí a pak povolit do polohy kdy půjde korunová matice zajistit.

Zmátlo mě to že když jsem v práci dělal na převodovkách které měly hřídele uložené na kuželíkách tak jsme je vypodkládali tak aby byly pod nějakým daným napětím.

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fendt Farmer 2D

#5 Nový příspěvek od pasa444 »

A to ho máš od té revoluce?a máš originalní německé doklady? oni dvouřadá ložiska nebo nějaké specialy jsou se musí dotahovat momentem ale tohle stačí fakt aby to bylo bez vule nebo maličkou vuli ....

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fendt Farmer 2D

#6 Nový příspěvek od Vedra »

Prastrýc ho koupil myslím od nějakého překupníka z Čech někdy po revoluci, cca rok 90 přesně nevím už je po smrti tak se nedoptám. Doklady bohužel nejsou.

On byl takový samorost proto to částečně vypadá jak vypadá, teď už kape voda jenom trochu z pumpy, než jsem nechal zaletovat chladič tak když jsme orali tak se co chvíli dolévalo jako v Na samotě u lesa :)

Za vyjebanou masku a světla můžou sběrači kovů, od těch už je naštěstí pár let klid co dostali nakládačku tupou stranou sekyry.

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fendt Farmer 2D

#7 Nový příspěvek od pasa444 »

tak to jo, s těma zlodějema je to fakt hrůza , ještě že jste to vyřešili tou nejučinější metodou. ty to určitě do kupy dáš, ale jak si psal s tím že jste dolívali vodu , tak jsem to na samotě u lesa viděl :-)

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fendt Farmer 2D

#8 Nový příspěvek od Vedra »

Namontován teploměr s čidlem Zetor UŘ
teď hledám náhradu za původní termostat:
Obrázek

Vývody jsou 25/25/15 mm
Zatím nejbližší co jsem našel je polská Syrena s 27/27/16 ale nevím jestli to poláci budou ochotní poslat.
Originál náhrada neexistuje jenom na jiný druh motoru 25/25/20 a stojí 3 tisíce. Dávat tolik peněz za něco co budu muset ještě bastlit se mi nechce tak kdyby někdo věděl o něčem jiném budu rád.

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Fendt Farmer 2D

#9 Nový příspěvek od kahi »

ahoj přesně takovýho má táta, akor není originál startér ještě k tomu má origo kosu, je pravda že těch 25 let nepotřeboval žádnou údržbu, kromě oleje a tý vodní pumpy, jak ti chytá? bylo by možno opsat čísla na startéru?

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fendt Farmer 2D

#10 Nový příspěvek od Vedra »

Chytá na první šup, žhavíte to dost dlouho? Příručka říká v létě 30-45 sekund, v zimě minutu až dvě. Kontrolní spirálka se má rozžhavit po 15 sekundách.( u mně až tak po pul minutě ale stejně to chytí po předepsaném času žhavení)

na startéru je tohle

Obrázek

18/12 (jednička v čísle 18 má nějakou kudrlinku dole na nožce) R42 Ty tři znaky před tím jsou nečitelné i očima

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Fendt Farmer 2D

#11 Nový příspěvek od kahi »

díky moc, fendta nahradila v práci 40tka takže odpočívá možná bude nekdy na prodej a možná půjde 40 do světa, jinak se žhaví, jinak jsem koukal už na bazosi že někdo prodává redukovanej tak nevím zda ho pak koupit, tak at fendtík slouží a těším se na další fotky:)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Fendt Farmer 2D

#12 Nový příspěvek od DYK »

Po "mé" opravě motoru, výbrus a nové písty s kruhy, v létě chytne i bez žhavení, jen s přesuvníkem.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fendt Farmer 2D

#13 Nový příspěvek od pasa444 »

Vedra píše:Chytá na první šup, žhavíte to dost dlouho? Příručka říká v létě 30-45 sekund, v zimě minutu až dvě. Kontrolní spirálka se má rozžhavit po 15 sekundách.( u mně až tak po pul minutě ale stejně to chytí po předepsaném času žhavení)

na startéru je tohle

Obrázek

18/12 (jednička v čísle 18 má nějakou kudrlinku dole na nožce) R42 Ty tři znaky před tím jsou nečitelné i očima

Toby mělo stačit na identifikaci starteru

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fendt Farmer 2D

#14 Nový příspěvek od Vedra »

DYK píše:Po "mé" opravě motoru, výbrus a nové písty s kruhy, v létě chytne i bez žhavení, jen s přesuvníkem.
Kde bych měl prosímtě hledat ovládání přesuvníku? Nebo na KD 10.5 není?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Fendt Farmer 2D

#15 Nový příspěvek od DYK »

Ke KD10 teda nic nemám, ale já mám "čudl" na víku vstřikovacího čerpadla zezadu. Jde o typ Farmeru1 KDW 211 s motorem M W M. Těhle (obecně) Fendtů bylo plný německo, ale je problém ho zde v inzerci sehnat a když, tak neví co za to. Já ho tehdy (rok 199x) koupil v Jilemnici v bazaru za cca 25000kč a poslal mi ho vlakem. Tehdy cena dopravy do dvojky. Akorát vagon přišel v 02.30 AM místo slíbených 23.00.hod. předchozího dne. Kurva když si na to vzpomenu :) nejdýl trvalo, než jsme ho vysvobodili ze zabezpečení. Dráty, klíny aspol. pak se v pohodě sjelo bokem na rampu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“