Velký eres RS-09

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
p.mus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 03, 2015 7:02 am
Bydliště: Vysočina

Velký eres RS-09

#1 Nový příspěvek od p.mus »

Zdravím v létě jsem si přivezl ers, tak budu dávat fotky a na pár věcí se potřebuji zeptat.
Je to dvouválec, roky vzniku budou asi na štítkách i to ostatní. moc čitelné to zatím není nechci to moc odrbat.
2KWD9svl
1972

Musel jsem sundat náhonovou převodovku a našel poklady. Chci se zeptat kde by mohl chybět ten kolík uprostřed, ozubený věnec jsem identifikoval jako mazací kolo. řadící palce u vývodových hřídelů to nejsou, z náhonové spojky a od čerpadla taky ne. Je něco u uzávěrky? Převodovku mám tu bez odpojovače difu.

díky za reakce PM

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký eres RS-09

#2 Nový příspěvek od jano »

Mazacie - rozšplachové koleso je z pertinaxu a tam nie je veniec. Nájdený veniec vyzerá ako časť kolesa - otázna je veľkosť. No a guličky tiež niekde musia chýbať. Skús výbrať hydraulické čerpadlo, možno tam zbadáš viac :-/

p.mus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 03, 2015 7:02 am
Bydliště: Vysočina

Re: Velký eres RS-09

#3 Nový příspěvek od p.mus »

tak mi to nedalo a ještě jsem to jednou prošel a nezdál se mi jeden palec u náhonu.
byl asi nahrazen, když se původní nenašel, je cca o 1 až 2mm obroušen v první okamžik jsem si toho nevšiml.
Obrázek


ten věnec je opravdu z mazacího kola, jen nevím jak mohl uletět, zatím mě nic nenapadlo. :-/
Obrázek

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Velký eres RS-09

#4 Nový příspěvek od cipisek »

To mazací kolo je vcelku běžně vyzubené.. ale takto oholené jsem ho snad nikdy neviděl....po pravdě mě ani nepadá důvod a příčina zničení.. v uzávěrce je taky takové palec ale ten zas nemá jak z té uzávěrky vypadnout. do převodovky napadá mě jestli to není kámen z Lamelové spojky náhonu....
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

p.mus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 03, 2015 7:02 am
Bydliště: Vysočina

Re: Velký eres RS-09

#5 Nový příspěvek od p.mus »

cipisek píše:To mazací kolo je vcelku běžně vyzubené.. ale takto oholené jsem ho snad nikdy neviděl....po pravdě mě ani nepadá důvod a příčina zničení.. v uzávěrce je taky takové palec ale ten zas nemá jak z té uzávěrky vypadnout. do převodovky napadá mě jestli to není kámen z Lamelové spojky náhonu....
z náhonu taky není tam je větší a na čerpadle ještě větší, mám dole dekly z obou stran jak od brzdy tak od čerpadla vše je ok a řazení je přes vidličky.
Rozměr palce je shodný s těmi ze spodní převodovky vývodů, takže se asi někdy zatoulal a byl nahrazen.
K tomu mazacímu kolu, to asi bez vyndání motoru nevyměním :(
to že je takhle vyhlodané bude asi tím, že sklouzlo teda ulouplo se z celku a skončilo pod těmi dvěma koly pro řazení vývodů nad výpustní zátkou a tam se roky hoblovali, pán říkal že to dotáhli před 90 lety z DDR a nikdy vývody nic nepoháněl, měl to na postrkování na vinici. No jak jsem na to došel, celkem nevině, vypouštěl jsem olej a pak už šla jen kaše tak jsem jí trochu pomohl. Gumovou rukavici a šup prst do...... no a problém byl na světě, prst narazil na část rozlámaného věnce, tak si říkám asi půlka oblíbeného kolečka co rádi praskají.
jinak dík za odpovědi.
PM

Milan_F
Příspěvky: 427
Registrován: sob úno 05, 2011 1:27 pm
Bydliště: nedaleko Humpolce

Re: Velký eres RS-09

#6 Nový příspěvek od Milan_F »

To rozstřikovací kolo nedávno nechával stařík vyrábět. Stávající mělo "pouze" ohoblovaný zuby. Dá se vyměnit i bez demontáže motoru. Původní se při demontáži musí trochu poničit a nový vyrobit tak, aby šlo nasadit, aniž by se cokoli muselo demontovat. Podrobnosti nevim, fotky nemám - nebyl jsem u toho.

p.mus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 03, 2015 7:02 am
Bydliště: Vysočina

Re: Velký eres RS-09

#7 Nový příspěvek od p.mus »

Díky za tip, toto mě zatím nenapadlo, ale je to řešitelné. 8)

p.mus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 03, 2015 7:02 am
Bydliště: Vysočina

Re: Velký eres RS-09

#8 Nový příspěvek od p.mus »

Mám prosbu, nemá někdo to mazací kolo venku nebo v polici?
Potřeboval bych rozměry atd, abych mohl shánět nové nebo nechat udělat.
Předem dík.

Milan_F
Příspěvky: 427
Registrován: sob úno 05, 2011 1:27 pm
Bydliště: nedaleko Humpolce

Re: Velký eres RS-09

#9 Nový příspěvek od Milan_F »

Ahoj, rozstřikovací kolo jsem našel. Budeš ho chtít pujčit na oměření? Jestli jezdíš kolem Humpolce, můžeš se pro něj zastavit, jinak asi poštou...
Obrázek Obrázek Obrázek

p.mus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 03, 2015 7:02 am
Bydliště: Vysočina

Re: Velký eres RS-09

#10 Nový příspěvek od p.mus »

Díky za nabídku, posílat to asi nemá cenu.
shrnuli:
42 zubů, modul 3
největší rozměr kola- dø132.0mm, ostaní da ø126.0mm,df ø118.5mm,

jen bych tě poprosil o změření síly náboje u středové díry Já mám zbytek v převodovce a ted se k tomu nedostanu.

A ještě jednou díky
P.M.

Milan_F
Příspěvky: 427
Registrován: sob úno 05, 2011 1:27 pm
Bydliště: nedaleko Humpolce

Re: Velký eres RS-09

#11 Nový příspěvek od Milan_F »

Posuvka ukazuje průměr díry 16,1mm a tloušťku 21,5mm.

p.mus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 03, 2015 7:02 am
Bydliště: Vysočina

Re: Velký eres RS-09

#12 Nový příspěvek od p.mus »

Tak mám za sebou opravu dobíjení.
Sehnal jsem regulátor, protože ten můj sice zhasíná kontrolku ale nenabudí dynamo, takže nedává.
Nejdřív jsem myslel, že mám zkrat na budícím vinutí naměřil jsem 4,8 ohmů když se někde uvádí 5,14.
Po výměně to maká 8) na volnoběch to sype cca 12.8V při přidání to leze nahoru.

Nemáte někdo tip na menší voltmetr do panelu, abych měl přehled o stavu baterie.

Obrázek
Obrázek

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Velký eres RS-09

#13 Nový příspěvek od duchodce »

Doporučuji upravit digitální, ten co se u aut zasunuje do zásuvky pro zapalovač. Ručičkový bys musel mít otřesuvzdorné provedení
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

p.mus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 03, 2015 7:02 am
Bydliště: Vysočina

Re: Velký eres RS-09

#14 Nový příspěvek od p.mus »

díky taky jsem si říkal, že by to nemusel ručičkový vydržet.

p.mus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 03, 2015 7:02 am
Bydliště: Vysočina

Re: Velký eres RS-09

#15 Nový příspěvek od p.mus »

Tak jsem se vydal do lesa s károu sice rychlovka, ale drží.
Chci se zeptat mám otáčecí nápravu tak asi snížím těžiště, je to dobrý nápad. Ted je to dost vysoké a čekají mě větší špalky cca 70-90cm tak budu muset vymyslet jednoduší nakládání, má někdo nějaký nápad?

Předem díky za odpověd všem.


Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“