škoda 30 - valce

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#106 Nový příspěvek od anton30 »

zdravím vás!
vkladám video testovacej jazdy vo velmi provizornom stave traktora...vid vzduchový filter..len ponožka :) ale to je v pohode, je popršané, takže prach bol zmytý.

https://www.youtube.com/watch?v=Sj8P8GLEs9U&t=16s

cez tyžden mi pridu nove predné pneumatiky mitas tf 04. chcel som kupit indicke s uplne hladkym vzorom, no fabriky su zatvorene kvoli covid19. cakal som na ne 3 mesiace a už to kašlem. zadné origo gumy len impregnujem ozivovačom coyote.
rozhodol som sa, že disky dám do červenej farby, tak ako to má byť a zadné závažia síce mám, ale už ich nahadzovať nebudem. aj ked dávaju škodovke charakter, tak mi prídu ako balast, ktorý nepotrebujem. normálne je ten traktor teraz bez nich taký fakt zivší a mrštnejší. :) Nuž 400 kilo v kolesách navyše robí svoje.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#107 Nový příspěvek od anton30 »

dnes dorazili nové predné pneu Mitas 6.50-20

mozno to je len moj pocit, ale kedysi, ked som drzal v ruke podobnu novu gumu, tak sa mi zdala subtilnejsia. tieto mi pridu tak trosku fejk... ale asi to je len blby pocit :)

Obrázek

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#108 Nový příspěvek od anton30 »

zdravím.
idem si dat vyrábať novú pruzinu pod sedalo s nasledovnými parametrami:

priemer drotu d = 10 mm
vonkajší priemer tela pružiny D = 11,5 cm
vnútorný priemer pružiny De = 9,5 cm
volná nestlačená dlzka L0 = 45 cm
celkový počet závitov z = 15

Prevedenie konca: uzatvorená, neobrobená
Materiál: klasická pružinová ocel, predpokladám ČSN EN 10207-1 SM

Takéto parametre som nameral u jedného kamaráta, ktorý ma Škodovku a vraj by to malo byť originál. Prípadne ma opravte, ak nameráte niečo iné.

Cena jednej takejto pružiny vychádza na 800 CZK resp 30EUR. Ak sa ich dá vyrobiť viac, tak cena bude nižšia. Mali by ste niekto záujem? Dám ich vyrobiť viac?

Uživatelský avatar
mysak25
Příspěvky: 70
Registrován: čtv bře 12, 2009 6:23 pm

Re: škoda 30 - valce

#109 Nový příspěvek od mysak25 »

Zdravím, měl bych o pružinu zájem, pokud není problém zaslat do ČR.

Obrázek

Děkuji a mnoho zdaru přeji Michal

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#110 Nový příspěvek od anton30 »

zdar
až teraz som si našiel čas a snažim sa dokončiť Skodovku po oprave prevodovky. Rozhodol som sa dať nový nastrek. Prvý krát to bolo robené stetcom a nedalo sa mi na to pozerat. Tak som vacsinu casti dal opat opieskovat a striekam už skoro celý týzden a stále to nemám.
Striekam v 5 vrstvách. Najprv dávam reaktívnu základnu farbu medeného odtienu Chemodur, potom 1 vrstva klasickej základnej polyuretanovej farby, dalej 2 vrstvy polyuretanového emailu a nakoniec vrstva polyuretanového priesvitného laku.
Odtien zelenej je v mojom prípade STN 5401. Povodne som mal namiesaný a prichystaný odtien RAL6002 (listová zelená), ale tento odtien je bledý a na skodovku podla mna nevhodný. Napasoval mi tam. Tak som rýchlo utekal do farby-laky a kupil tmavší.

Velmi dlho mi trvala príprava povrchu. Ked som prevodovku skladal, tak na utesnovanie som používal silikon a ním som celkom dost zaspinil povrch. Preto som silikon musel okefovat a este ho umyt pripravkom Body Antisil 770. No s jeho ucinkom moc spokojny nie som. Nezdalo sa mi, ze by ten silikon nejak super rozpustal a umyval. Skor sa mi zdalo, ze to islo lepsie umyvat s technickym acetonom.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: škoda 30 - valce

#111 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj. Moc pěkně si hraješ pravda 8) to lakování... To je zápřah na čas kor ty malé věci. Jo silikon je problém.... Jak ho pořádně neočistíš, udela ti fleky a može člověk začat od znova.
Tož ať sa daří aj nadalej :friends:
Libor :-)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: škoda 30 - valce

#112 Nový příspěvek od mihi »

Môžeš začať podnikať v GO traktorov 8)
Mihi

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#113 Nový příspěvek od anton30 »

najhorsie su na tom celelom striekani tie technologické prestávky. to vie celkom dost zdržať. a dalej je obcas problém uchrániť už nalakované diely od prachu. ja viem, je to len traktor, ale aj tak..ked už vynakladáme to usilie
neviem, ci by som si ja podnikaním a v tejto oblasti zarobil vobec na slanu vodu :D ale dakujem za doveru :friends:

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#114 Nový příspěvek od anton30 »

Skodovka ma v predu dva páry priečnych listových pružin. Pôvodne od novoty to bolo tak, že perá boli pekne napružené a vytvarali taký opačný usmev. Tie moje boli vsak tak vymačkané, že po zatazení boli prakticky rovné. Vraj aj staré perá sa dajú opať vrátiť do povodneho tvaru, len to musi robiť kováč a pouziť vyhnu. No kde takého najdem?
Nakoniec som vymyslel len toto. Každá skupina listov sa skladá z troch plátov. Dva dlhé a jeden krátky. Ten krátky celkom vrchný som nahradil novým a o 20 cm dlhším (takže teraz má 80 cm, oproti povodným 60 cm). Viem, nie je to originál, ale chcel som dat dlhsie preto, lebo v mieste povodnej dlzky bol ten stredný list od toho vrchného celkom dost vydratý. Takto si bude "drať" už nové miesto.

Keby niekto potreboval, tak rozmery original listov sú: hrúbka listu 10 mm a šírka 70 mm a pasuje to tusim napr z 3,5 tonovej vlečky. Medzi listy som nedával grafitovú vazelinu, tak ako sa to má, ale iba tvrdu polyetylenovu foliu. Kedysi sa dával aj bronzový plech.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

LukasxT
Příspěvky: 23
Registrován: stř bře 08, 2017 7:14 pm
Bydliště: Sobčice

Re: škoda 30 - valce

#115 Nový příspěvek od LukasxT »

Ahoj, čeká mě stejná rozborka na škodovce jako tebe.....stejný problém s převodovkou i naštípnuté zuby na satelitech. Jsem rád, že tu je někdo, kdo to dělal a kdo dokáže případně poradit. Hlavně se chci zeptat na barvu. Jsem v tom docela amatér. Někde jsem četl, dokonce mi to poradili v prodejně, že je dobrá kombinace epoxidový základ a vrchní polyuretanová barva. Tímto způsobem jsem udělal přední nápravu, ale nemile mě překvapilo, že je ta barva docela křehká a nedrží např. při utahování šroubu, kdy dochází praskání a odlupování kousků barvy v místě namáhání. Nevím, jestli je to špatně zvolenou kombinací (polyuretan nedrží na epoxidu) nebo je to normální. Díky za každý názor

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#116 Nový příspěvek od anton30 »

ja pouzivam iba polyuretan a tak isto mi to odskakuje, ked sa do toho trosku tukne. a co pocuvam názory ostatných ludi, tak nie som sám. Co mám vyskúsané, tak trosku odolnejsia a mäkšia farba je alkyton. No tá relatívne dlho schne a má málú škálu odtienov.
Ja to odskakovanie riesim tak, ze sa snažím uz nalakované veci, konkrétne skrutky, už nehýbať a nedoťahovať. Skrátka predvídam čo sa bude a co nebude hýbať. Ak mám na traktore skrutky alebo matice, ktoré treba častejšie dotahovať/povolovať, tak používam nerezové alebo mosadzné skrutky s maticami. Robim to preto, lebo na pásovej brúske vždy zbrusujem tie horné značky na skrutkách, ktoré nie su moc dobové. Keby som to urobil na klasickej pozinkovanej skrutke, tak zinkovanie zbrúsim a stratím koroznu ochranu a hlavicka mi skoroduje. To robím iba na skrutkách, ktoré budem lakovať.
Ak sa niekomu nepácia takého ligotavé skrutky na traktore, tak môže vyskúšať čiernenie. ja to robím tak, že skrutku zohrejem plameňom a strčím do starého motorového oleja. takto načiernené to vyzerá fajn, ale mne to aj tak po čase chytilo koroziu na povrchu...možno som len zvolil zle podmienky "čiernenia" alebo to skrátka ani nie je až trvácna ochrana.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#117 Nový příspěvek od anton30 »

dnes som okrem vyvárania stredovej priečky aj prepuzdril aspon spojkový pedál. Zišli by sa urobiť aj dva brzdové, ale kedže ich budem mať iba zopnuté, tak veklanie nebude až také citelné a nechám povodné puzdra. Mne to už vydrží.



Obrázek

Obrázek

Obrázek

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda 30 - valce

#118 Nový příspěvek od Janci »

Paráda :) moja škodovka hnije na daždi..
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: škoda 30 - valce

#119 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Noha to je překrásný strij. Stejně jak Zetor 25 jen škodovek bylo menej a su vzácnější... Snad sa mi nekdy podaří ju získat...
Libor :-)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#120 Nový příspěvek od anton30 »

Janci, ak by si sa jej chcel zbavit, tak mozno by som vedel kupca.. aj ked mas ju doma, jest nepyta a kto vie co bude casom.
Libor je to pekne povozenie. Vzácnejsie su uz snád niektoré typy prvých Z25 alebo Z15, tých bolo fakt este menej tusim. Malá nevýhoda,ze skodoviek bolo oproti Z25 menej je tá, že ju má málokto a tým pádom nezije tá komunita skodovkárov tam intenzívne. Skupina ludi, ktorú sa podarilo vytvorit okolo Zetorov 25 je naozaj vzorná závidenie hodná 8)

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“