škoda 30 - valce

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#121 Nový příspěvek od anton30 »

takto som vyriesil ulozenie riadenia prednej nápravy. myslim, ze original tam boli nejaké trecie krúžky. Nahradil som to axialnym gulickovým ložiskom 51106. Ktoré sice nemá nejakú extra unosnost, ale vacsie mi tam jednoducho nevoslo. Ak by prdlo, tak sa dá este nahradiť axiálnym ihličkovým. To tam dám až vtedy, ak sa tak stane, pretože rozdiel v cene je 6 násobný. To biele puzdro, v ktorom je lozisko osadené a skryté nie je klasický silon, ale nejaký lepsi trvácnejsí plast. Obchodný názov ale neviem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#122 Nový příspěvek od anton30 »

Zdar. Nahadzoval som nové predné pneumatiky. Ked sa pouzijú aspon tri stolárske zvierky a pár latiek, tak práca ide velmi lahko, bez akéhokolvek oškretia laku. Zvládne to jeden človek. Akurát pri prvom fúkani je dobre si to pero zaistiť, nech nevyletí a nezraní niekoho. Nedávno tusím pri fúkani kolesa Pragy V3S jednému vojakovi také nezaistené pero utrhlo hlavu. Na jednom pere som to mal vyriešené navarenými valčekmi na prevlečenie skrutky M5. ale to nie moc dobové, druhé pero som pri fukani pritiahol francuzkym klucom.
Ked som potom traktor konečne postavil na predne kolesa, tak listové pružiny ostali pekne vyšponované, tak ako to má byť.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3769
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: škoda 30 - valce

#123 Nový příspěvek od Jaro25 »

Bude to pekný stroj, len potom nebudeš vedieť na ktorý skôr sadnúť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#124 Nový příspěvek od anton30 »

Jaro, presne o to mi ide...mat možnosť výberu a sadnúť na nejaký traktor podľa nálady :)

pavel sk
Příspěvky: 12871
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: škoda 30 - valce

#125 Nový příspěvek od pavel sk »

anton30: na zlu naladu si kup Krištala. Ten traktor je na to ako stvoreny :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#126 Nový příspěvek od anton30 »

Mal som pred rokom na ruke 12011... Za pár EUR... Zaváhal som, skoda. Určite na tom nieco bude 8)

pavel sk
Příspěvky: 12871
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: škoda 30 - valce

#127 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked chces prist o peniaze a o nervy, kup Krištala :smich: :smich: :smich: .

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#128 Nový příspěvek od anton30 »

Spoľahlivosť neviem posúdiť, ale ten zatah radového 6 valca v kombinacii s pohodlným radenim sa mi zapáčili 8)

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#129 Nový příspěvek od anton30 »

nahodený predný disk s pokličkou náboja dotiahnutou mosadznými skrutkami...pre prípad lahkého dotiahnutia vole v ložiskách bez odretia laku. kiez by sa este niekde dali zohnat mosadzné maznice na natlačenie vazeliny.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3769
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: škoda 30 - valce

#130 Nový příspěvek od Jaro25 »

Minimálne jednu mosadznú maznicu mám a keď že ja mám na traktore oceľové, tak ti ju kľudne posuniem.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#131 Nový příspěvek od anton30 »

jednu mám aj ja práve. takze aspon by bola na každom kolese jedna. len tu je jemný závit M10

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3769
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: škoda 30 - valce

#132 Nový příspěvek od Jaro25 »

Veď to majú maznice normálne M10x1. Tak ti ju odložím.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3769
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: škoda 30 - valce

#133 Nový příspěvek od Jaro25 »

Dušan, tak máš u mňa dve mosadzné mazničky. Jedna je trošku akoby ohnutá, ale použiť sa dá.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: škoda 30 - valce

#134 Nový příspěvek od anton30 »

po dvoch tyzdnoch som sa dostal konečne ku Škodovke. Okrem práce na nejakých iných veciach, som sa rozhodol, ze dám na chladiaci systém termostat. Staršie typy týchto traktorov to vraj mali bežne a k tomu boli vybavené aj dvojvývodovou vodnou pumpou. Novšie typy už mali mať len roletku pred chladičom, ktorá bola ovládaná ani nie z miesta vodiča, ale vodič musel vždy zoskočiť a roletku polohovať priamo na rebrách masky chladiča zachytením háčikov na rozne miesta. Toto sa mi zdalo vsak nepohodlné a nestastné, že sa možem zabudnúť a prehriať motor.

Ešte sa mi nepodarilo nezohnať ani original teleso termostatu a ani 2 vývodovú pumpu. Aby bol motor v "teple" tak to zatial riešim termostatom zo Zetora UR1. 2 vývody z pumpy nahrádzam T-kusom, ktorým prerušujem hadicu výchádzajúcu z pumpy dolu do chladiča. Este som to nestihol celkom dokončiť, chábajú mi spojky a pásky. Ale aspon pre predstavu..


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20923
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: škoda 30 - valce

#135 Nový příspěvek od ota »

Ty mazničky se dají na soustruhu vyrobit. Dělal jsem je pánovi na veterána. Stačí kus mosaznýho čtyřhranu, pár normálních ocelových mazniček, z nich se použije kulička a pérko. No a pak jen trpělivost. Vše jde v pohodě. Nejhorší je dírka. Ta se dělá jako předposlední operace. Poslední je odpíchnutí hotové mazničky. Takže to je třeba vyzkoušet, jak hluboko vrtáčkem vrtat díru pro kuličku. Protože se stane, že je dírka buďto hluboká, nebo mělká. A kulička čumí hodně nebo málo. A jinak někde jsem viděl na netu odkaz kde ty mosazný mazničky měli v nabidce. Ale je to dlouho a nepamatuju si, kde to bylo.
Tady je nějakej obrázek, co jsem tu našel u mě když jsem mazničky tenkrát dělal.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“